Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a fegyverek...

Mi a véleményetek a fegyverek legalizálásáról?

Figyelt kérdés
Persze bizonyos feltételekkel, de én engedélyezném mindenki számára, hogy olyan fegyvert vásárolhasson, amilyet akar. Neked mi a véleményed általánosságban a dologról, illetve szerinted milyen hatása lenne ma Magyarországon?

2014. jan. 16. 00:12
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
37%

Van fegyverviselésim (bár csak gázpisztolyra), így szólok hozzá:


Persze megint mindenki az usával példálózik nem mondjuk az oroszokkal, szlovákokkal, svájciakkal... Mind1...


Én így engedélyezném:


1. Gumilövedékes fegyver utcára (a mostani gáz mellé)

2. Éles PUSKA otthonra

3. Sokkoló engedélyezése utcára


Abban az esetben ha több mint 5 (vagy 10) éve van gáz vagy gumis fegyvered elmehetsz vizsgát tenni élesre, azután maximum 6 lőszeres fegyvert hordhatnál magadnál.


Feltételek:

- Pszichológiai alkalmassági az éles pisztolyra (otthon puskához nem kell)

- Pisztoly mellett 2 havonta 1 alkalommal lőtérre ki kell menned

- Csak bizonyos lőszerek használhatóak legálisan


Szerintem ez egy fenntartható rendszer lenne. Aki szerint majd jól halomra lőnénk egymást az csak butábbnak/gyengébbnek/szánalmasabbnak/önvédelemre alkalmatlanabbnak tartja a népet mint a szlovákokat, ruszkikat, finneket stb, így nem hiszem, hogy joga lenne véleményt alkotni...

2014. jan. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
28%
Feltételnél kihagytam de borzalmasan fontos, hogy értelemszerűen büntetlen előélet, sőt én azt is bevezetném, hogy emellett erőszakos bűncselekmény mellett a családodban sem lehet büntetve senki...
2014. jan. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 kovpet ***** válasza:

#11: Gumira most is töltheted az arra alkalmas gázpisztolyt. Bár szerintem ez a gumizás túl van misztifikálva. A sokkoló meg nem jó semmire, ha nem rendőr vagy vagy biztonságis. Az egy kényszerítőeszköz, önvédelemre nagyon korlátozottan alkalmas.


Az otthonvédelmi fegyverrel egyetértek.


"Csak bizonyos lőszerek használhatóak legálisan"


Ezen mit értesz?


A családjáért meg senki nem felelhet, ezt az út nagyon rossz irányba visz.


Aki meg a húszezres lőszerárat javasolta: szerinted ki gyakorolna akkor rendszerese? Aztán amikor helyzet van, akkor össze-vissza lövöldözne mindenki, saját magára meg a plafonba, véletlenül sem a támadóba.

2014. jan. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 rajcziz ***** válasza:
Gyakorolni nyugodtan gyakorolhatna a lőtéren a jelenlegi körülmények mellett. Én azt mondom, hogy otthonra ne engedhessen meg akárhány töltényt.
2014. jan. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 kovpet ***** válasza:

Lőtéren akkor olcsóbb lenne a lőszer? És hogy akadályozod meg, hogy hazavigyen párat?


Nem jók az ilyen mesterséges korlátozások. Az emberek megkerülik ha tudják, lásd dohányboltok.

2014. jan. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 rajcziz ***** válasza:
Igen, a lőtéren olcsóbb lenne a lőszer, és a hazahordás elkerülése lenne szerintem a legkisebb probléma. És valóban nem megoldás a kierőszakolt megkötés, ezért mondom, hogy a fegyverhasználathoz a társadalomnak is fel kell nőnie, ahogy a gyerek kezébe sem adunk fegyvert.
2014. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 kovpet ***** válasza:
32%

Ez a "társadalomnak fel kell nőnie" egy bullshit. Szlovákiában is és Ausztriában is sokkal szabadabb a fegyverviselés a mi szabályozásunknál. De Ukrajnában és Romániában is kicsit. Nem hinném, hogy rosszabbak lennénk a fenti népeknél.


Meg aztán autót is vezethet bárki, pedig egy kéttonnás vassal nagyobb kárt lehet okozni mint egy fegyverrel.


A gyerek kezébe nem adunk fegyvert meg kikérem magamnak. Lehet, hogy te saját magadat gyereknek tekinted, de engem ne tekints annak, légy szíves. Büntetlen előéletű felnőtt ember vagyok. Az életem is ér annyit, hogy megvédhessem. Elég hihetetlen és felháborító, hogy erre nem kapok jogi lehetőséget azoktól az emberektől, akik az én adómból élnek. Főleg, hogy saját maguknak eközben megadják ezt a lehetőséget.

2014. jan. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
37%

"Gumira most is töltheted az arra alkalmas gázpisztolyt. "


Naja, csak ez szürke zóna jelenleg :(



"Bár szerintem ez a gumizás túl van misztifikálva."

Tény, de korlátozottan önvédelemre alkalmas a gáz mellett (ahol ugye nem tudsz gázzal védekezni - esőben, vagy zárt térben), és arra jó, hogy megtanulj egy lövedékkel rendelkező eszközt használni.


"A sokkoló meg nem jó semmire, ha nem rendőr vagy vagy biztonságis. Az egy kényszerítőeszköz, önvédelemre nagyon korlátozottan alkalmas."

Alkalmas az, csak nem az itthon kapható levegő ionizátorok, vagy az érintős verziók.


"Csak bizonyos lőszerek használhatóak legálisan"

Azt, hogy azért a golyóálló mellényt ne vigye már át egy önvédelmi fegyver :)

2014. jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 rajcziz ***** válasza:
47%

Az általad felsorolt országokban is bőven akadnak visszaélések fegyverekkel. Ne akarj meggyőzni arról, hogy a lazább fegyvertartás nem jelent veszélyt a legtöbb társadalomban.

A gyerek kezébe nem adunk fegyvert pedig nem rád, mint egyénre vonatkozott, hanem általánosságban a társadalomra.

2014. jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
63%

Úristen! Az első oldal válaszolóinak hülyeségeitől hogy fogom a fejem. Szeretném gyógyítani a tudatlanságukat a következő sorokban.


SZLOVÁKIÁBAN MAJDNEM OLYAN A FEGYVERTARTÁS MINT AZ USA-BAN! BÁRKINEK LEHET PUSKÁJA OTTHONRA ÉS PISZTOLYA UTCÁRA (aki megfelel a feltételeknek).


Nagyon utálom, hogy az 5 millió fociszakértő és 5 millió politikai szakértő mellett az 5 millió fegyverszakértő országa is akarunk lenni.


1. Most akkor felhozzuk az USA-t vagy sem? Mert az ellenzők egy nagyon rossz kettős játékot űznek: Egyszer azt mondják, hogy "beszéljünk az USA-ról", hogy ott mennyi a gyilkosság, meg a fegyveres bűnözés, máskor meg "ne beszéljünk az USA-ról", mert az USA kultúrája más. Akkor hagyjuk a fenébe az USA-t! Más kultúra, jó. De akkor ti se hozzátok fel!


2. Beszéljünk akkor a Magyarországhoz az USA-nál kulturálisan milliószor közelebb álló Szlovákiáról. OKÉ? Hagyjuk az USA-t. Szlovákiában az alábbi feltételek kellenek ahhoz, hogy valaki vehessen, tarthasson és hordhasson ölésre alkalmas pisztolyt és puskát:

-21 éven felüli kell legyen

-erőszakos bűncselekményért nem volt büntetve soha

-fegyvervizsga

-pszichológiai vizsgálat


Szlovákiában az 5 milliós lakosságból 330 ezer embernek van éles fegyvere (mintha Mo.-on 700 ezernek lenne) és a lakosságnál több mint fél millió (Mo.-ra vetítve, mintha itt több mint 1 millió) éles lőfegyver van.


Szlovákiában nincs vadnyugat. Nincsenek engedéllyel tartott fegyverekkel elkövetett mészárlások. Szlovákiában él 500 ezer magyar is. Nekik szintén lehet ugyanúgy fegyverük, mint a szlovákoknak és ők sem gyilkolják egymást.


Ugyanazt csináljátok, akik sajnos utána nézés nélkül károgtok butaságokat, mint amikor 2004-ben legalizálták a gázpisztolyt Magyarországon. Akkor meg pont arról írogattak ostobaságokat az emberek, hogy majd mindenki gázzal fogja lövöldözni egymást, meg hogy csak gázmaszkban lehet majd az utcára menni.

2014. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!