Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért zavar sok embert Magyaro...

Miért zavar sok embert Magyarországon, hogy a határontúliak kettős állampolgárságot kaptak, meg mellé szavazati jogot?

Figyelt kérdés

Valahol megértem, hogy sokan úgy gondolják, hogy azok ne szavazzanak, akik nem itt élnek. Viszont:

1. A Fideszt, aki ezt megadta, nem a határontúliak szavazták meg 4 éve.

2. Nem a határontúliak kérték a szavazati jogot.

3. A határontúliakat is érinti az, hogy milyen itt a politika.


2014. jan. 10. 12:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Te engeded a testvérednek, hogy a pénztárcádban kotorásszon?
2014. jan. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Ma még csak szavazati jog, holnaptól már a mi fizetésünkből kell őket is eltartani...
2014. jan. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%

"3. A határontúliakat is érinti az, hogy milyen itt a politika."


Hogyne, mint ahogy minket is érint az, hogy Merkel mit nyilatkozik a jogállamiságról, mégse megyek ki döngetni a német választásokra, hogy én is szavazni akarok.

2014. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

"Ma még csak szavazati jog, holnaptól már a mi fizetésünkből kell őket is eltartani..."


Beiskolázási segélyt is a mi pénzünkből adják nekik.


A fidesz meg azért adta ezt oda nekik, hogy rájuk szavazzanak. Engem sokkal jobban izgat, hogy semmi nem szavatolja, hogy azokat a Szavazatokat nem cserélik ki.

Ez a legnagyobb baj.


1. Valóban nem.

2. Nem, de ragaszkodnak hozzá, és szavazni akarnak vele.

3. Nem érinti, az áfa emelés nem nekik fáj, új adók nem ők fizetik. Hogy egy csapat volt KISZes komcsi (orbán és trsai) mit beszél itt össze vissza, nem érinti őket.

2014. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Andizsuzsi ***** válasza:
69%

1. A Fideszt, aki ezt megadta, nem a határontúliak szavazták meg 4 éve.

- természetesen, hiszen nem volt szavazati joguk


2. Nem a határontúliak kérték a szavazati jogot.

- ezzel együtt mélyen meg voltak sértődve az MSZP-re, amikor az nem támogatta a kettős állampolgárság bevezetését.


3. A határontúliakat is érinti az, hogy milyen itt a politika.

- ez még nem jelenti azt, hogy bele kell szólniuk abba, hogy kik legyenek az országgyűlési képviselők, illetve melyik legyen a kormányzó párt.

2014. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező.

Te örülnél annak, ha az én véleményem is számítana, hogy mi legyen nálatok/nálad az ebéd?


Nem döntöm el mi legyen, csak tanácsot adok. Én nem eszek belőle ugyan (max. néhány falatot), de neked azzal kell jóllaknod, ami végül az asztalra kerül.


Most ennek tudatában, ha én tanácsolnék valamit, akkor szerintem megkérdeznéd, hogy egy olyan valaki, aki nem ott lakik, nem ott eszik, tulajdonképen semmi köze a háztartáshoz (max. a köretből eszik egy kicsit), miért szólhat bele abba, hogy mi legyen nálunk a kaja, annak tudatában, hogy akár döntő is lehet a szavazat.

2014. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

először is köszönöm, én sem döntök arról itt, hogy mások hogyan éljenek az országukban, ezt másoktól is elvárom


ami a pontjaidat illeti

1. a fidesz nem kapott arra felhatalmazást, hogy a saját szavazótábora bővítése érdekében osztogasson szavazati jogot, ezzel totál megsértve a magyar államot, a magyar nemzetet, de legfőképp a határon túli magyarokat


2. de, a határon túliak folyamodnak állampolgárságért és ezt teljesen önként teszik


3. nem, nem igaz, őket csak az érinti, hogy milyen itt a szomszédos országokkal való viszony, és az a fidesz előtt jobb volt, de nem fizetnek adót, nincsenek kötelességeik semmilyen hatással nincs rájuk a magyar belpolitika

2014. jan. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy gondolom azzal h kaptak magyar állampolgárságot senkit se zavar. Itt azzal van gond h nem itt laknak és még is szavazhatnak. Legyenek magyar állampolgárok, de szavazati joguk csak akkor ha itt is élnek.
2014. jan. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
18%

Azért zavar, mert semmi érdemleges és konkrét haszna nincs, csak egy papír. A kettős állampolgárság egyedül arra jó, hogy a környező népeket provokálja, holott a békére való törekvés lenne a cél. Ez a határon túl élő magyarok érdeke is.


A választójog meg azért van, mert a fidesz be akarja betonozni az itthoni hatalmát. A megnyomorított 5 millió ember pedig nem fog rászavazni, hát bővítenie kell olyanokkal, akik ugyan a nacionalista maszlagok meghallják, de nem fizetik a fidesz által kirótt adókat és megszorításokat.

2014. jan. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Én Szerbiában élek, és mondjuk, nem zavar, hogy Szerbia támogatja a külhoni szerbeket, és, hogy kettős állampolgárságot adott nekik. Pedig, velük nem köt össze nemzeti érzés, na, de nem vagyunk egyformák. :)


Azt, amúgy nem értem, hogy miért gondolják Magyarországon, hogy a mi szavazataink annyira nagyon befolyásolnák a választásokat, hogy így felháborodnak rajta, másrészt azt sem, hogy miért hiszik, hogy rossz irányba befolyásolnák azt!

2014. jan. 10. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!