Miért nem érzem az alacsony infláció áldásos hatását?
mert a multiba jársz vásárolni.
Ott akciósnak hirdetik a kiskereskedelmi árakat ...
mnb alapkamat mikor magas volt, akkor sokkal magasabb volt az infláció. Az infláció pénz romlást jelent. Ha az alapkamat azt mondaj, hogy évente 7% bocsátok ki több forintot, mint ami jelenleg a forgalomban van, akkor stagnáló gdp mellett egy közel 7% inflációt jelent.
de ha a jegybank 3% csökkent az stagnáló infláció mellett 3% pénzromlást jelent.
Mert nem piaci szempontok alapján, hanem ukázra történt, az egyik szektor kvázi kigolyózásával, ami eléggé kontraproduktív szokott lenni közép és hosszú távon. Másrészt a kormányzat szokása szerint megint két lovat akar egy segget megülni.
Egyrészt törekszik az alacsony infláció minden előnyét kihasználni, másfelől olyasmire is törekszik ami ellentétes ezzel, mint pölö a nemzeti hitelállomány csökkentése és a munkanélkülisége ráta csökkentése (lsd. Phillips-görbe), amire egyéb fiskális és monetáris eszközökkel törekszik, mint hitelkiváltással történő fogyasztásélénkítés és ezt a lehető legkiszámíthatatlanabbul teszik, ami mindkét út előnyét erősen redukálja.
Röviden szólva a komplett nemzetgazdaság a saját farkába próbál harapni és ezt látványosan a befektetők tudtára is adja. Ebből nekünk jó nem származhat.
az, hogy alacsony az infláció nem azt jelenti, hogy csökkennének az árak, de még azt sem, hogy ugyanannyiba kerülnének, mint tavaly, hanem azt, hogy az átlagos árak kevésbé drágulnak, mint előzőleg
és én a helyedben egyáltalán annak örülnék, hogy van munkám(igaz, nekem is van, nem keresek sokat, de megbecsülöm)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!