Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 70-es évek óta nem volt...

A 70-es évek óta nem volt ilyen alacsony az infláció. Mi a véleményed erről?

Figyelt kérdés

A márciusi infláció éves összehasonlításban 2,2 % lett, de ennél nagyobb szenzáció, hogy 2013-ra összesen 2,5-2,6 %-ot várnak, ami a 70-es évek első fele óta nem volt.


Szokás szerint a kormányoldal hozsannáz, az ellenzékhez közelálló közgazdászok szerint viszont majd eljön ennek a böjtje. Bár azt nem nagyon értettem, hogy miért, amikor a Klubrádióban nyilatkozott valaki.


[link]



2013. ápr. 11. 12:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A véleményem az, hogy a hetvenes években és most is a piacon és a boltokban tájékozódtam erről. Utána pedig összevetettem azzal, mi lenne lehetséges a megfelelő cselekvés mellett.

Az érdekesség kedvéért néha elővettem a KSH adatait is. De politikus hozsannázását és melldöngetését soha. Tetteinket helyesen mindig csak mások tudják megítélni. Ezért politikusokat ebből a szempontból nem hallgatok.

2013. ápr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a sör árából indulok ki akkor ez nem igaz. Tavaly ilyenkor 130-150 Ft körül lehetett magyar sört kapni. Most akciósan 189 Ft a Tescoban.
2013. ápr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
szép, nagyon szép, de addig amíg szrt sem ér a pénzünk, addig mi ebből semmit sem érzünk
2013. ápr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A reálkeresetek pedig 4-5%-kal csökkentek, na bumm.
2013. ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kijózanító válaszokat. Mielőtt nagyon elkezdtem volna szárnyalni. És azt hiszem, igaza van minden eddigi válaszolónak. Én kevesebb sört fogyasztok, de ha belegondolok, pl. a 10 dekás a tesco-s vaj tavaly 170 ft volt, most 190.
2013. ápr. 11. 13:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy mesterségesen fent tartott ideiglenes állapot, amit a rezsicsökkentéssel értek el (csak úgy mint 40 éve, aztán látjuk mi lett a vége).

Persze ez nem azt jelenti hogy minden olcsóbb lesz, csak kisebb ütemben romlanak a reál bérek.

De van egy sejtésem hogy 1 évig ezt fogjuk hallgatni hogy mennyire király a fidesz.

2013. ápr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A rezsicsökkentés szép dolog. Mindössze csak kevés eltérés van a mondottak és a valóság között.

1. A rezsi fogalma nincs definiálva. Mindenki azt ért alatta, amit akar.

2. A villany és gázár nem rezsi, csak annak töredéke.

3. A gázt hőcserére használjuk. Nem az számít, 10%-kal kevesebb-e a térfogat ára, hanem 1 liter víz fölforralása, 1°C hőmérséklet emelkedés a szobában mennyibe kerül csökkentés előtt és után. Úgy látom, most kicsit többe kerül. A fűtésnél ez nem látszik, mert átalányt fizetünk, másrészt a külső hőmérséklet nagyon nem elhanyagolható. De a kazánomból nem jön ugyanolyan hőmérsékletű víz.

2013. ápr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy a baj, hogy ezt én a boltokban nem veszem észre amikor vásárolok, sőt, ott szinte minden nap emelkedik valaminek az ára.
2013. ápr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Látszik a rezsicsökkentés hatása, másrészt a március speciel egy nyugis hónap, a téli áremelséhullámon már rég túl vagyunk a következő hullám meg még messze van.
2013. ápr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
7%
felháborító.... ez azt jelenti, hogy alig fogják emelni szegény nyugdíjasok ellátását. Ez is Bajnai válság kezelésének köszönhető, ő igazi szakértő ezt is jobban csinálná csak ő nem olyan felelőtlen, hogy ígérgessen .
2013. ápr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!