Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért emelhetik a BKV árakat,...

Miért emelhetik a BKV árakat, ha a fizetések 10 éve ugyanazok?

Figyelt kérdés

A közalkalmazottak bére változatlan 6-8-10 éve. A BKV bérletek árát persze igazíthatják az inflációhoz. 2010-ben még a Fidesz az emelés ellen szavazott, most gondolom nem fog.

[link]

Ez így rendjén van? :(



2012. okt. 29. 08:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
A linkelt cikk 2 éves. Nagyon benéztél valamit.
2012. okt. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

Most is emelni akarják, azt hiszem, 12.000-re az egyesített budapestit. (Tudom, hogy már nem ez a neve, de sosem tudom, hogy mi...)


Igazából az emelés érthető, hiszen tényleg "túlélt" már ez a mostani, 9800-as ár több évet, meg ÁFA-emelést is...


De attól függetlenül, hogy megértem, én is, mint mindenki, rettegek, mert egyelőre el sem tudom képzelni, hogyan fogom kifizetni. Az én fizetésem ugyanis semmit sem nőtt, és nem is fog a közeljövőben. :(


Szóval egy dolog közgazdasági szempontból megérteni valamit, és más dolog, hogy nagyon-nagyon félek. :(

2012. okt. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 tetro ***** válasza:
Tudnál mutatni valami statisztikát, mely szerint Magyarországon tíz éve nem nőttek a fizetések? Nem reálértékre gondolok, hanem összegszerűségre. Mert amíg ezt nem tudod megtenni, addig sajnos azt kell gondolnom, hogy nem tudod mit beszélsz.
2012. okt. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
A linkelt cikk arról szól, hogy a Fidesz akkor nem támogatta a jegyáremelést, és hogy 2007-ben még 230 Ft volt a vonaljegy. Konkrét példa a bérre, egyetemi oktató párom 150 ezer Ft-ot keres, ez semmit nem emelkedett az elmúlt 6 évben. Az én fizetésem sem, de én egy kis Kft-nél vagyok, nem közalkalmazott.
2012. okt. 29. 09:50
 5/30 A kérdező kommentje:
2011-ben nem emeltek, ez tény, mert akkor megszüntették a havi bérletet, helyette lett a 30napos, 5 napot vettek el az árából, ez is elég durva volt.
2012. okt. 29. 09:51
 6/30 tetro ***** válasza:
51%
Értem. Akkor te két példa alapján állítod azt, hogy Magyarországon nem emelkedtek a bérek? Makroból most buktál meg.
2012. okt. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
63%
A buszok, trolik, villamosok stb, szerinted sz.rral, húggyal megy?
2012. okt. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

A bérek és a BKV jegyek árai között nincs semmiféle összefüggés, hacsak az nem, hogy mindkettő - közvetve, vagy közvetlenül - kormányzati felelősség.

A valóságtól elrugaszkodott költségvetés és pazarló gazdálkodás, továbbá a lenyúlások olyan hiányokat generálnak, amit csak áremeléssel tudnak kezelni. Ugyanez az ok a közigazgatás fizetéseinél is, ezért nem emelnek. Ennek természetesen semmi köze a racionalitáshoz, ennek kizárólag ahhoz van köze, hogy megtehetik dilettáns működtetést, a pénzek hatalmi célokra történő kiszivattyúzását, a kapkodást és más, a gazdálkodást rontó tevékenységeket.

2012. okt. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
21%
Kedves Tetro! Sajnos te buktál meg, mert nem figyeltél. A tanárok közalkalmazottak. A többiekkel azonos helyzetben vannak. Ezenkívül vannak még köztisztviselők. Összesen több, mint másfél millióan. Ennyien nem kaptak fizetésemelést több éve. Ez közvetlen kormányzati felelősség. Ezen túl a vállalkozások legalább kétharmada - több különböző ok miatt - szintén nem emelt bért. Ezt, ha statisztikákat nem is nézel, a napi hírekből is tudhatod, amikor a minimálbérek, kompenzáció elmaradásából származó bércsökkenések folyamatos feszültségeket generálnak. Végső soron ez is közvetlen kormányzati felelősség. A pontosság kedvéért: több kormányé.
2012. okt. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
70%

Hát amilyen színvonalú a BKV , én egy fillért nem fizetek érte 0 színvonalért 0 fizetés.Inkább járok autóval még ha kicsit többe is kerül.


nyugati szintű árakért és adókért balkáni színvonal?Itt valami nagyon stimmel.

2012. okt. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!