Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért emelhetik a BKV árakat,...

Miért emelhetik a BKV árakat, ha a fizetések 10 éve ugyanazok?

Figyelt kérdés

A közalkalmazottak bére változatlan 6-8-10 éve. A BKV bérletek árát persze igazíthatják az inflációhoz. 2010-ben még a Fidesz az emelés ellen szavazott, most gondolom nem fog.

[link]

Ez így rendjén van? :(



2012. okt. 29. 08:58
1 2 3
 21/30 Komplikato ***** válasza:
27%

OFF: " Hol? Ha 10 évvel ezelőtti bérek lennének, akkor már régen az ország 90%-a éhen halt volna."

Nemrég dolgoztam egy állami projektben és kevesebbet kerestem ott, mint 2000-ben egy nem jól fizetett állásban. Szerinted?


ON: Nem a hónap hosszától függ a bérlet, elvileg 30 nap és kész, de hülyék hozzá a pénztárosok és simán úgy számolja ki, hogy 28 vagy 31 napos lesz.

A vitával kapcsolatban meg el kéne olvasni a sok cikket, ami a "30 napos" bevezetésénél volt ha nekem nem hisztek.

12x30, meg továbbra sem tesz ki 365/366 napot.

2012. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
94%

Nincs 30 napos bérlet. Havi bérlet van.


"Tetszőleges kezdőnappal váltható. Érvényes a jelölt kezdőnapon 0 órától a következő hónap kezdőnappal megegyező napon 02 óráig a BKK Zrt. által megrendelt személyszállítási közszolgáltatások járatain, villamoson, trolibuszon, földalattin, metrón, fogaskerekűn és munkanapokon a hajó vonaljáraton a vonalak teljes hosszán, autóbuszon, HÉV-en, valamint a MÁV meghatározott vonatain és a VOLÁNBUSZ kijelölt elővárosi járatain Budapest közigazgatási határáig."


[link]

2012. okt. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 kovpet ***** válasza:

Na most ez egy egyszerűen eldönthető kérdés, nem egy elméleti vita.

Linkeltem valamit, cáfold meg ha tudod. Pl egy aktuális "30 napos" bérlet hátán az információ jó lenne ehhez.


"Cikkeket" nem fogok olvasni, mert az újságírók köztudottan össze-vissza írnak random hülyeségeket. Lásd: bicikli és egyirányú utca esete 1-2 éve. Még most is azt hiszi egy csomó ember, hogy bicajjal be lehet hajtani egyirányúba szemből, mert anno ezt írta egy csomó újság.


Most már tényleg kíváncsi lettem :)

2012. okt. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
40%
Ha te Kft-nél dolgozol, avagy vállalkozónál,akkor majd a vállalkozó alias főnököd megvakerálja,hogy mennyit kapsz, ha nem emeli, így jártál. Ez a béremeléses mizéria a közalkalmazottak körében fontosabb dolog...párom most kapott 1500 Ft béremelést...bruttóban XD de még mindig több ez mint amit Fleto adott az tény :D
2012. okt. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

Ti, budapestiek választották meg Tarlóst! Egyétek meg amit megfőztetek !


Na erre mi lesz a válaszotok? (("Á, én nem Tarlósra szavaztam"))


Lo'sz@rt nem !

2012. okt. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
42%

19-es: fogalmam sincs, mi van ráírva, most épp nincs előttem, és nem is akarom előkaparni.

De tény, hogy 30 nap az érvényessége, igen. Pl. okt. 17-én vettem, így most nov. 16-án fog lejárni.

2012. okt. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 kovpet ***** válasza:
35%

...az pont 31 nap érvényesség, ne haragudj már :)

Az intervallum szélei is benne vannak... tehát okt 17-én is utazhatsz vele és nov 16-án is :)

2012. okt. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

# 25/27 tegnap 13:27


Azt mondom erre: Persze b*zmeg, kőőő nekünk még egyszer Demszky meg a 400 milliárdos metrója, na az kőőő

2012. okt. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

A BKV jegyárak és a fizetések között nincs közvetlen összefüggés.


A BKV-nál olyan jegyárakat kellene megállapítani, amivel nulszaldóssá lehetne tenni. Jelenleg óriási veszteséggel működik, tehát a jegyek olcsók.

A szolgáltatást nem kötelező igénybe venni, aki sokallja gyalogolhat/biciklizhet pl munkahelyre.

2012. okt. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
91%

" Nem a hónap hosszától függ a bérlet, elvileg 30 nap és kész, de hülyék hozzá a pénztárosok és simán úgy számolja ki, hogy 28 vagy 31 napos lesz. "


Komplikato, te annyira komplikato vagy, hog nem fogod fel: nem 30 napos a bérlet. Érted? NEM 30 NAPOS.

A hónap adott napjától érvényes a köv hónap napot megelőző napjáig.

Gyengébbek kedvéért: szeptember 30-október 29. Vagy a ma váltott bérlet november 1- november 30-ig.

Ezért a bérlet lehet 28, szökőévben 29, valamint 30 és 31 napos is.

Tehát nem a pénztáros a hülye, hanem te hogy sokadik elmondásra sem sikerül megértened.

Amúgy a rendszeres bérletváltók ezzel a rendszerrel ugyanúgy 5 napot kapnak pluszban, mint a havinál: Ugyanis aki januártól vette végig a havit annak köv hónap január 5.-éig volt jó. Most ugyanúgy ott van a +5 nap mert több 31 napos hónap van mint 30-as.

2012. nov. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!