Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért emelhetik a BKV árakat,...

Miért emelhetik a BKV árakat, ha a fizetések 10 éve ugyanazok?

Figyelt kérdés

A közalkalmazottak bére változatlan 6-8-10 éve. A BKV bérletek árát persze igazíthatják az inflációhoz. 2010-ben még a Fidesz az emelés ellen szavazott, most gondolom nem fog.

[link]

Ez így rendjén van? :(



2012. okt. 29. 08:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
72%

"Ezenkívül vannak még köztisztviselők. Összesen több, mint másfél millióan."

Ezeket mi dolgozók tartjuk el?Az adónkból?

Biztos szükség van ennyire ezekből?Mondjuk tizede nem lenne elég?

A BKV egy államilag finanszírozott csődhalmaz.

Ha önnfentartó akarna lenni és a jegyárakból,reklámfelöletekből, kellene fenntartsa magát többszörösére kellene emelni az árait.És az irodai alkalmazottainak 80%-át el is bocsájthatná.Jelenleg egy járműre jut két sofőr és 5 irodás.Ám ebben az esetben nem tudnák megfizetni az emberek a jegyárakat és nem tudnának bejárni dolgozni.A munkájukból nem tudna annyi dézsmát harácsolni az állam.

Tehát; közvetetten érdeke az államnak hogy valahogy még életben tartson egy veszteséges BKV-t.

És az ilyen alkalmak például ,hogy 150 autóbuszt kell vásárolni pont jól jönnek a Vitézi féle szélhámos gyerekeknek .Mert nem ám magyar cégeknél rendelik meg normális áron.Hanem annál aki többet nyújt, vagy például bír beszuszakolni egy nokiás dobozba, vagy a nagy német-magyar együttműködés jegyében például a Mercédesztől .Jó drágán. "Ha már egyszer építkezik..."

2012. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 kovpet ***** válasza:
92%
A bérlet nem 30 napos. Havi, csak nem naptári hóra van, hanem tetszőleges időponttól egy hónapig. Akinek mindig van bérlete, annak ez nem -5 nap. Az igaz, hogy aki egyszer vesz egyet, az bukta azt a pár napot.
2012. okt. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 tetro ***** válasza:

tessék: [link]

[link]


persze ettől még nyomhatjátok hülye gyerek módjára a blődségeket továbbra is

2012. okt. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Komplikato ***** válasza:
28%

"A bérlet nem 30 napos. Havi, csak nem naptári hóra van, hanem tetszőleges időponttól egy hónapig"


Ez persze nem igaz. Pár éve átnevezték 30 napos bérletnek a szemetek. Ráadásul a sík buta pénztárosok ezt képtelenek felfogni, és így simán adnak ki pl. 28 napos bérletet is, akkor meg nem 5 napot loptak el évente, hanem néha 10-11-et. Ezzel szemben a havi bérlet elsejétől következő hó ötödikéig volt érvényes, így valóban 12db kellett egy évre.

2012. okt. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Komplikato ***** válasza:
63%

A nőttek vagy sem a fizetések témán órákig lehetne rúgozni. A minimáé béres emberek (akik meg egyre többen vannak) például kevesebbet kapnak a kamu minimálbér emelés, szuperbruttó kivezetés és az új SZJA miatt.

Ehhez hozzájön, hogy pl. rendőröknél elvettek egy csomó juttatást vagy a BKV dolgozóknál is, meg az MTK-ban csökkentették a különböző pótlékokat és így rengeteg embernek csökkent a fizetése.

2012. okt. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Így is 12 kell egy évben, csak a neked tetsző napon indul. Ha akarod, akkor minden hónap 10-től érvényes, ha akarod, akkor 23-tól, és a következő bérleted megint 10-től vagy 23-tól lesz érvényes.

Miért lopnának el 10-11 napot évente? Ugyanúgy 12 bérlet kell, mintha havinak hívnák.

2012. okt. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 kovpet ***** válasza:

Komplikato:


[link]


Na most én évek óta éveset veszek, tehát lehet, hogy már nem így van és az oldal sem friss, de miután megváltoztatták, még havi bérletem volt és HAVI volt ráírva.


Aki most is ilyennel jár az erősítsen vagy cáfoljon meg légyszi.

2012. okt. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Egy időben mindkét fajta létezett párhuzamosan. Én 30 napossal járok: a hónap bármelyik napján veszem, a következő hónap vagy ugyanazon számú, vagy eggyel kisebb számú napjáig jó (kivéve a februárt persze).

Hogy havi van-e még, vagy sem, azt nem tudom.

Az én 30 napos bérletem 9800.- Ft.

És igen, én is azt hallottam, hogy emelni akarják. :(

2012. okt. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 kovpet ***** válasza:

Előző: az van ráírva, hogy 30 napos? Olyat nem látok a BKV oldalán. Igaz, ettől még simán lehet, ahogy a céget ismerem :))

Tényleg függ az érvényessége a hónap hosszától?

2012. okt. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
62%

"Miért emelhetik a BKV árakat" - Már egy jó ideje változatlanok a jegyárak, még az inflációt sem követve sem emelték őket. Sőt, az ÁFA-emelés sem lett beépítve az árakba.


"a fizetések 10 éve ugyanazok" - Hol? Ha 10 évvel ezelőtti bérek lennének, akkor már régen az ország 90%-a éhen halt volna. Merő demagógia hogy a bérek nem nőttek az elmúlt 10 évben.


Mellesleg, nehogy azt hidd, hogy csak Magyarországon van drágulás, mert a világ jobbik felén, Nyugat-Európában is gyorsabbak növekednek az árak, a bérek ott sem követik az árak növekedését. A probléma inkább ott kezdődik, hogy a jelenlegi BKV-ra nem éri meg kifizetni ennyi pénzt bérletre, mert a járművek állapota erősen kifogásolható. Már egy ideje Londonban élek, átszámolva brutálisak a tömegközlekedés árai, de cserébe aránylag tiszta járműveket,(persze a vandálok itt is tönkre tesznek néhány buszt) pontos szolgáltatást kapunk.

2012. okt. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!