Ha alacsony az inflációnk, miért nem erősödik tartósan a forint? Jó nekünk ez a policy, avagy sem?
Honnan veszed, hogy alacsony az infláció?
Ja várjá, fidesz propagandát nézel?
Inkább menj be a boltba. 40%-os emelések minden kajára...
A forint árfolyama pénzügyi manipulációk eredménye, nem sok köze van a gazdaság valós teljesítményéhez. A gazdaság állapotától függetlenül hatalmas mozgásokra képes egyes piaci műveletek következtében. Az infláció pedig valóban alacsony.
"A KSH közlése szerint az egyhavi inflációs folyamatok részletesebben a következőképpen alakultak: a fogyasztói árak átlagosan 0,3%-kal csökkentek. Ezen belül az élelmiszerek ára kis mértékben, 0,1%-kal nőtt. Áremelkedés volt megfigyelhető a tojás (2,4%), a sajt (1,7%), a tej (1,6%) és a száraztészta (1,3%) esetében. Csökkent azonban a liszt (2,5%), a cukor (1,8%) és a párizsi, kolbász (1,1%) ára. A szezonváltás következtében a legnagyobb mértékben a ruházkodási cikkek drágultak (1,9%). A szeszes italok, dohányáruk és a háztartási energia ára kis mértékben nőtt egy hónap alatt (0,1-0,1%), mialatt a szolgáltatások ára nem változott. A tartós fogyasztási cikkek körében kisebb árcsökkenés volt megfigyelhető (0,1%). Az egyéb cikkek ára (ide tartoznak: lakás, háztartás- és testápolási cikkek, gyógyszerek, járműüzemanyagok, valamint kulturális cikkek) átlagosan 2,1%-kal csökkent. Ezen belül a járműüzemanyagokért 4,7%-kal kellett kevesebbet fizetni."
Azért mert a tőkeerős országokban (USA, Nyugat-Európa, Japán) is nagyon alacsony az infláció.
Másrészt meg az inflációval együtt a kamatok is mélyponton vannak Magyarországon, így a külföldieknek nem olyan jó üzlet forintot, forint kötvényeket vásárolni, mint korábban. A befektetők alacsony keresletét kompenzálja valamennyire, hogy a külkereskedelmi mérlegünket sikerült pozitívvá tenni, többet exportálunk, mint importálunk.
tg voltam a tsban akciós tejfel ára egy nap alatt 40%kal emelkedett. ( erre gondol, mikor inflációról beszélnek neki... )
A 2009es válság óta az árfolyam lényegében stagnál nem változott...
két fajta befektetés van, egyik a hitelezés ( az többszörös túljelentkezéssel pörög, így az alapkamat további csökkentésére is lehetőség van)
a másik a direkt befektetés, amikor a kamat helyett a gazdaságba pumpálja a pénzt és közvetlenül a megtermelt javak által várják profitot.
Európa jegybankjai az utóbbit akarják elérni, ezért csökkent mindenhol a kamat Európában, hogy a válság ellenére a gazdaságba fektessék a pénzt...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!