Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet megcsinálni...

Miért nem lehet megcsinálni az amit Izland, hogy nem fizetjük vissza az államadósságot?

Figyelt kérdés
Azóta Izland gazdasága fellendült,és senki sem csinál semmit.Azt mondták ,hogy ha bár mit is tesznek akkor ők lesznek "Európa Kubája"Majd fizetik a pénzt ha a gazdaság elér egy magas szintet,de addig semmit.

2013. dec. 22. 19:21
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Izland nem csinált ilyet. Izlandon az állam a becsődölt nagy bankok külföldiek felé fennálló tartozásait nem rendezte. Ráadásul ez akkora összeg volt, hogy esélyük sem lett volna kifizetni.
2013. dec. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
83%
Csak egy cigány teszi, hogy pénzt kunyerál, aztán, amikor vissza kellene fizetni, fügét mutat...
2013. dec. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Már visszafizettük elméletileg csak játszanak a devizával meg az ország adóbesorolásával így amit befizetünk az elvész ahogy eddig.Meg lehet nézni eddig mennyit fizettünk ki.

[link]

2013. dec. 22. 19:43
 4/37 A kérdező kommentje:
2013. dec. 22. 19:44
 5/37 anonim ***** válasza:
29%
Ha becsődölnek a bankok az állam itt sem fizetné a tartozásukat mert itt se lenne miből. Az adósságunkat meg kölcsönből fizettük vissza szal nem vagyunk előrébb semmivel, sőt.
2013. dec. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Izland és Magyarország helyzete nagyon különbözik.

Ott a bankok csődbe mentek a válság miatt és az állam nem vállalata át a külföldi hitelezők kártalanítását, ezért haragudnak rá Európában. Azokat a hiteleket, amit az állam vett fel, fizetik rendesen, ezen a téren nincs bizalomvesztés Izland iránt.

Ezzel szemben Magyarországon nem mentek csődbe a bankok és nem volt szükség az államosításukra. Ez pozitív dolog, nem Izlandot, Ciprust kell mintának tekinteni.


A másik fontos különbség, hogy Izlandon van egy erős hazai tulajdonú versenyképes export orientált gazdaság (halászat, bányászat, ipar), így kevésbé függnek a külföldi befektetőktől, könnyen helyreállt a gazdaság. Magyarország sokkal kiszolgáltatottabb helyzetben van.

2013. dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az Izland témát benéztem,de viszont amit megosztottam grafikont azon érződik hogy már igencsak visszafizettük a hitelt.Én úgy érzem keményen becsapnak minket!
2013. dec. 22. 20:31
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

"...hogy már igencsak visszafizettük a hitelt.Én úgy érzem keményen becsapnak minket!"


Az államadósságot nem visszafizetni, hanem kezelhető szinten kell tartani. 2002 körül nálunk is mindössze 52 százalékon állta GDP arányos államadósság, az egy teljesen normális érték, azzal ma is vidáman ellennénk. Dehát nekünk 2002-től kezdve újra Kádárizmus 2.0-t kellett játszanunk jóléti ámokfutás keretében. Meg is lett az eredménye...

2013. dec. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
De már annyi kamatot kifizettünk,hogy 6x vissza tudtuk volna abból fizetni az egészet.Ez csak nekem tűnt fel?
2013. dec. 22. 20:51
 10/37 anonim ***** válasza:
73%

[link]

Mivel nincsen forrásjelölés, normális honlap, név, ezért elég légbőlkapottnak tűnnek az adatok.


Egyébként a kamat így működik, hogy sok év múlva a tőkével hasonló nagyságrendig elmegy. De ezt mindenki tanulta matekórán, ugye?

2013. dec. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!