Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a devizahitelesek nagy...

Mi a devizahitelesek nagy résszénének a problémájuk?

Figyelt kérdés
Nekünk is van, benne volt a pakliban ami történt gyakorlatilag, így nem is hőbörgünk miatta... Miért hiszik ezt most sokan igazságtalannak és miért akarják, hogy töröljék el ezeket a hiteleket?
2013. dec. 16. 18:07
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

"Ilyen fogatlan emberek, múltkor mutatták a tv-ben az egyik ócsai "újrakezdőt", hát körülbelül 8 osztályt végzett, de lehet hogy még sokat mondtam."


Az ostobaság nem függ attól mit végzett, ezeknek a farokrágóknak a többsége túl van az egyetemen. Épp ott mosták ki az agyukat ennyire, hogy a hitel jó.

2013. dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
54%

"Ja, és nem felelőtlen vállalás volt, szaros 2 millióról beszélgetünk."


Oszt mennyi idő alatt tucc leperkálni kétmilliót, paraszt, úgy hogy még meg is élsz mellette?

2013. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
67%

Engem az érdekelne, miért nem forinthitelt vettél fel.

Az drágább volt? Most fizeted meg a kockázat árát.

Végülis akkor melyik drágább?

Ennyi...

2013. dec. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
46%

A deviza alapú hitelezést spekulatív bűncselekménynek tekintjük


Az Európai Baloldal – Munkáspárt 2006 elítéli a kúria embertelen, szegényellenes és igazságtalan döntését, amelyben fenntartják az évtized legnagyobb banki átverését, a devizahiteles szerződéseket. Tisztességes bíróság ilyen döntést nem hozhat meg, és ha a törvények az emberek ilyen módú és mértékű elszegényítését lehetővé teszik, akkor a törvényhozás első embereinek azonnal le kell mondaniuk.


Cinikusan arcátlannak tartjuk, hogy a Fidesz annak a kúriának a döntését kritizálta, amelyet ő állított fel, és amelynek döntéshozatalára kormányzati hatást fejt ki. A Fidesz semmilyen szinten nem képviseli a megkárosított embereket, kizárólag a bankok, oligarchák és nagytőkések érdekképviseletét látja el.


A deviza alapú hitelezést spekulatív bűncselekménynek tekintjük. A kapitalista gazdasági rendszer tragikus megnyilvánulása, hogy a kúria döntése után az OTP részvényei jelentősen drágultak, tovább gazdagítva a devizahitel-átverés bűnöseit.


Az Európai Baloldal szerint a mélyszegénység drasztikus elterjedését azonnal meg kell állítani, a 4,6 tartós szegénységbe taszított embernek pedig tisztességes megélhetést, munkát és alapjövedelmet kell biztosítani. Szociális Bankot kell létrehozni, amelynek célja nem a profit. A banki extraprofitot és a spekulatív célú tranzakciókat meg kell adóztatni! A gazdasági válságot nem a kisemmizett áldozatoknak, hanem a felelősöknek kell megfizetni.


Fizessenek a gazdagok!


Európai Baloldal - Munkáspárt 2006

Sajtóiroda

2013. dec. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Lássuk a problémákat:

1. A kamat nem követi a kiválasztott deviza pénzpiaci kamatait.

2. A deviza árfolyamokat spekulációs támadások sorozata érte, aminek kivédésére nem látok intézkedéseket.

3. Magyar részről inflációs célok voltak kitűzve, amit a magyar pénzügyi rendszernek tartania kellett.

Ha két ország között különböző az infláció, akkor törvényszerű, hogy a devizaárfolyamok is éppen az inflációs különbségek mértékben módosulnak. Átmenetileg persze az egyensúly felborítható, de később behozza a lemaradást. Mivel Svájc inflációs célja nulla, ezért gyerekjáték volt megjósolni a CHF/HUF devizaárfolyam emelkedésének ütemét. Egy szakemberekből álló banktól elvárható lett volna, hogy ezt az alapvető közgazdasági összefüggést ismerjék. Valamint elvárható lett volna, hogy legalább egy diagram formájában tájékoztassák az ügyfeleiket az árfolyam jövőbeni várható alakulásáról.

Nem volt szép dolog, hogy ezt az információt csupán a saját szerencséjük kovácsolásához használták.

2013. dec. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
26%

Azért sokan túlságosan leegyszerűsítik a problémát. Nekem is volt devizahitelem, szerencsére csak 4 évre, és a válság előestéjén vettem fel, viszonylag magas frank árfolyam mellett, nem buktam sokat. Nekem autóra kellett, a vállalkozásomhoz.


Sokan vettek fel felelőtlenül hitelt, ez tagadhatatlan. De legalább ennyien, ha nem többen vannak azok, akik hitel nélkül nem tudták elkezdeni a közös életet. Elég nagy hagyománya van az életkezdéshez felvett hitelnek, ez már a szocializmusban sem volt másként. Egyáltalán hogyan várnánk el egy mai 20-on évestől, 30-as évei elején járótól, hogy a semmiből előrántson 10 milliót? És ez a 10 millió még nagyon óvatos szám, ez egy jobb faluban ennyi, városban ez nem is elég. Aki itt azzal dobálózik, hogy hülye, aki hitelt vesz fel, az próbáljon meg 20-on évesen szülői segítség nélkül elindulni. Az nem válasz, hogy 40 éves koráig éljen a szüleinél, és csak utána vállaljon gyereket. A hitel nem egy ördögtől való dolog. Normál esetben némi kamatért cserébe megelőlegezed magadnak a kereseted. Persze más tészta az autó, amiből lehet venni használtat is a pénztárcához mérten, az áru hitelről meg nem is beszélve. De tudtommal az autós devizahitelesek nem is pampognak.


Lehet itt arról beszélgetni, hogy ki mekkora törlesztőrészletet vállalt fel alapból, és az hány százaléka a keresetének. De itt nem ez a kérdés, nem ez a probléma. A gond ott kezdődik, mikor az ember felelősen úgy dönt, hogy havi netto 250 ezer összfizetésből bevállal egy 50 ezer törlesztőjű hitelt, ami aztán a duplájára növekszik, miközben a fizetése ugyanannyi marad. Az oké, hogy a bank nem akar veszíteni az árfolyam különbözeten (hogy ténylegesen devizaalapú volt-e, azt most hagyjuk), de itt több 10 ezer forintokról beszélünk havonta, egy olyan országban, ahol a tehetősebbek is kínosan ügyelnek arra, hány villany ég a lakásban.


A deviza hiteleseket igen is becsapták. 2002-ig a kihelyezett hitelek csupán 5%-a volt deviza alapú, majd két év múlva ez az arány megfordult(!), és csupán 5% lett a forint alapú hitel. Hogyan fordulhatott ez elő? Úgy, hogy a lakáscélú forinthitelek kamattámogatását szépen megszüntették, és helyette maradt a kedvezőbb deviza hitel. Az átlag ember nem pénzügyi szakember, nem közgazdász, és még csak nem is jövőbe látó. Joggal bízott abban, hogy az évtizedes gyakorlathoz szokva ő szépen felveszi a hitelt, 15 év alatt visszafizeti, és mindenki boldog. Állítólag senki nem látta előre a válságot (amit persze én nem hiszek el), akkor hogyan várjuk el Gipsz Jakabtól, hogy megjövendölje, mi fog történni. Szó sem volt arról, hogy röhögtek a markukba, és direkt nem a forint hitelt választották. Becsapták őket. Megbíztak a betonbiztosnak reklámozott pénzügyi világban, az állandóságban. Nem most kellene kapkodni, már évekkel ezelőtt, akár a 2005-ös év környékén lépnie kellett az aktuális kormánynak, és gátat szabni a devizahiteleknek. Nekem ne mondja senki, hogy nem tudták, hogy ez lesz belőle. Őket választottuk (én mondjuk nem) a törvényes képviselőinknek, arra hatalmaztuk fel őket, hogy képviseljék az érdekeinket. Ez pedig nem történt meg.

2013. dec. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Utolsó: "A gond ott kezdődik, mikor az ember felelősen úgy dönt, hogy havi netto 250 ezer összfizetésből bevállal egy 50 ezer törlesztőjű hitelt"


Ez nettó hazugság. Ezek az emberek, köztük te is, nem felelősen vetted fel, ugyanis itt úgy vállaltál be egy 50 ezer ft törlesztőjű hitelt, hogy az lehet a duplája is. Mivel ezt sokan leszarták, ezért nem lehet azt mondani, hogy ezt bárki is felelősségteljesen vette volna fel.

2013. dec. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Igazad is lenne, ha csak néhány ezer emberről lenne szó, akik a bombabiztos forint hitel helyett a szerencsével kecsegtető devizahitelt választotta volna. De itt most arról beszélünk, hogy a hitel felvevők 95%-a választotta a devizahitelt a forint ellenében. Tette ezt azután, hogy a forint hitelt tönkre tették, a devizát pedig ajnározni kezdték. Mindezt úgy, hogy pontosan tudták, hogy válság lesz a vége. A deviza hitelesek nagy része ennek az áldozata. Aki ezt nem látja, az reménytelenül vak.
2013. dec. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Értem, hogy mit mondasz. Biztos, hogy spekuláltak a bankok, de talán még a Magyar állam is. És biztos, hogy a spekuláció része volt az is, hogy a devizahitele forint tízezrekkel volt olcsóbb a forint hitelnél, de a kockázat akkor is meg volt, akkor is felhívták a figyelmüket az embereknek az aláírás előtt, hogy bizony ez a hitel az árfolyam változás miatt elszállhat, azonban aláírásukkal ezt a kockázatot vállalták.
2013. dec. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Én is értem, amit mondasz, én csak arányok miatt nem tudom ezt elfogadni érvként. Ha a hitelfelvevők fele, 70% dönt úgy, hogy vállalja a kockázatot, akkor azt mondom, hogy nem történt semmi. De mivel 1-2 év alatt drasztikusan megváltoztak a hitelvállalási szokások, egyértelmű, hogy szándékos félrevezetés történt. Ez mellett pedig nem lehet elmenni annyival, hogy "te vállaltad, oszd be magadnak!". Lehet, hogy törvényesnek törvényes, de ettől még nem igazságos.
2013. dec. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!