Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád a Jobbik ezen...

Támogatnád a Jobbik ezen "követelését"? Egyet értesz vele?

Figyelt kérdés

A magyarországon működő multinacionális cégek adják meg az európai uniós átlagbért az itt foglalkoztatott magyar alkalmazottaiknak.

Egyet értesz vele ? (igen/nem miért? )



2013. dec. 15. 20:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
nem. Mert legalább valamennyit csepegtetnek. Amúgy meg húznak innen és semmi adót nem lát az ország.
2013. dec. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

Megtehetnék, de nem fogják megadni.

Ők pont az olcsó, szolgalelkűbb munkaerő miatt vannak itt.


A legrosszabbak a ker multik fizetnek.


Volt Tesco dolgozó ismerősöm.

Neki még jó néhány éve minimálbért fizetett a Tesco, kafetéria nem nagyon volt, a benzint 3 forinttal fizették csak(jobb helyeken 8 forinttal fizetik).

Na, meg elvárják a túlórát, de kifizetni nem akarják.

2013. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Csak ismételni tudom magam, egyik kérdés kapcsán is ugyanezt írtam: A "legkisebb is számít" áruházlánccal kapcsolatos, azon belül is a 2 központi logisztikai raktárral. Biztos forrásból tudom hogy ha valamilyen állami szabályozás vagy egyéb miatt magasabb bért kellene fizetniük, egyszerűen átvinnék a logisztikát a szlovákokhoz, na ezzel mit kezdesz? És ez az egyik kiemelt partnere a kormánynak...


Vagyis hiába értek én egyet a jobbik javaslatával, nem biztos hogy attól az még jól sülne el.

2013. dec. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem mert akkor az a maradék néhány munkahely is megszűnne. 4 millió ember nem lehet mind közmunkás bár naon afelé haladunk.
2013. dec. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerinted a magasabb béreket kik fizetnék meg? A többi ember ugyanis felemelnék az árakat is ha béreket emelik. Én meg nem akarok azért fizetni, hogy a pénztáros többet kereshessen.
2013. dec. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
NEM! Mert még rosszabb lenn, mert még ez sem lenne.
2013. dec. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Jaj, ha a populizmus fájna...

EU ÁTLAGbér??????? Beleszámolva azt, hogy Németországban, Franciaországban és Angliában az átlagfizetés az itteni ötszöröse, és ezek a legnagyobb népességű országok közé tartoznak? Nem tudom mennyi az EU átlagbér, de valahol 300.000 forint körül lehet. Ennyit a multik fele nem lenne hajlandó fizetni, és joggal (Tesco, Auchan, Lidl pénztárosok és árufeltöltők mégis mi az istenért keresnének ennyit???), a másik felük meg megfizetné, amivel teljesen tönkretenné a magyar vállalkozókat. Mégis ki dolgozna egy magyarnak, ha az csak felét tudja fizetni a multinak? Egy ilyen döntés teljesen beláthatatlan következményekkel járna. A legokosabb közgazdász sem tudná minden következményét előre kiszámolni. A gazdaság összeomlana, és ki tudja, mi jönne utána. Jaaaaaaj. Na ezért nem szavazok én a Jobbikra.

2013. dec. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Az előzőek megírták az okokat. De ha a multik nyugati béreket adnának, akkor abból még nagyobb felháborodás lenne azoknál, akik nem ott dolgoznak.
2013. dec. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%
Abban szerintem mindannyian egyetérthetünk hogy örökkön örökké nem dolgozhat a magyar ember filléres bérért....
2013. dec. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Még csak annyit tennék hozzá az előző válaszomhoz, hogy nem tudom, kinek a fejéből pattant ki az, hogy egy átlagbért berakjon minimálbérnek. Ez is csak a gazdasági analfabetizmusukat bizonyítja.
2013. dec. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!