Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarnak szavazni az...

Miért akarnak szavazni az Erdélyi magyarok Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nem kérdőjelezem meg, hogy magyarok, nem erről van szó, de ha egyszer nem itt élnek, nem ennek a kormánynak a változtatásai érvényesülnek rajtuk, és nem is ennek adóznak, akkor miért kéne nekik is dönteni róla, hogy ki legyen itt kormányon?

Nem befolyásolja őket semmiben, és nem is érzik magukon mit csinál a jelenlegi, csak a híradóból, és a rokonoktól értesülnek róla...


2013. dec. 15. 19:02
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
67%

Nem unjátok még ezt a szavazósdit?

Mindenki ott szavazzon ahol él ahol dolgozik ahol adózik.

Ha nem érzi jól magát ott ahol van akkor harcolja ki magának a jobblétet! ne tőlünk várja hogy össze gürcöljük még nekik is a megélhetést.

Remélem hogy felfogja mindenki. Én szégyelném magam ha bele pofátlankodnék mások életébe és mások könyöradományaiból kellene megélnem.

2013. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Csak 500 000en vették fel az állampolgárságot , ezért nem 3 millióról beszélünk , egyébként a földön 15 millió Magyar lakik .
2013. dec. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
83%

en nagyvaradi vagyok.


"Miért akarnak szavazni az Erdélyi magyarok Magyarországon?"


A helyzet az, hogy az erdelyi magyarok legnagyobb reszenek egyaltalan eszebe se jutott, hogy szavazzon.

A magyar allampolgarsagot nem azert vesszuk/vettuk fel, mert annyira szavazni es beleszolni Magyarorszag belpolitkijaba, hanem ez egy gesztus a magyar allam reszerol, hogy minket, hataron kivul maradtakat is befogadnak.

Nekem legalabbis minden ismerosom ugy velekedik, hogy akik Magyarorszagon elnek, azok szavazzanak, ok tudjak hogy milyen az ottani elet, stb.


Inkabb az eppen aktualis part szeretne, hogy minel tobben elmenjunk szavazni, mivel ok adtak meg az allampolgarsagot, ezert ugy gondoljak hogy azokat a szavazatokat automatikusan ok kapnak. Persze igyis lesz par tiz ezer ember, aki bedol majd nekik.

2014. jan. 2. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
78%
Attól a véleményemtől nem tántorít el senki,hogy olyan országban szavazni,ahol nem élek és nem viselem a szavazatom következményeit az pofátlanság. Külhoni magyar ide vagy oda.
2014. jan. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
89%
Akkor vezessék be hogy ha egy Külhoni Magyar vesz valamit , annak az ÁFÁját Magyarország kapja meg , végülis mi odaadnánánk :D
2014. jan. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
Az erdélyiek ne szavazzanak Magyarországról!!!!
2014. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
27%
Én is elítélem trianont,de azt is aki idetolja a képét szavazni.
2014. jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Muja ***** válasza:
18%
Mi Erdélyi magyarok NEM kértük a szavazó jogot és NEM akarunk szavazni,nem tudom minek kell ennyire felfújni ezt a dolgot...
2014. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
52%

""Mi Erdélyi magyarok???"" Én is ide írhatnám, hogy szlovákiai Magyar vagyok pedig Győrben lakom.


""NEM kértük a szavazó jogot""


Akkor miért tüntettek?

2014. jan. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 EagleHUN ***** válasza:
63%

Én Magyarországon születtem, mégis kiállok a külhoni Magyarok ügye mellett.

Ennek és a Szavazati jog megértéséhez vizsgáljuk akkor meg a kérdést Jogi aspektusból:


- Az elszakított területeken élő Magyar nemzetiségű emberek közt nagyon sokan vannak akik eleve Magyar állampolgárnak is születtek. Ez történhetett 1920 előtt (ők már sajnos kevesen vannak) és történhetett 1938 (Bécsi döntések a visszacsatolásokról!) - 1945 (Háború vége) között is! Az ebben a 7 évben született összes Erdélyi, Felvidéki, Délvidéki, MAGYAR állampolgárnak született! És még sokan élnek is közülük. Ezt az állampolgárságot ELVETTÉK tőlük, sőt sok esetben a Nevüket is megváltoztatni kellett akaratuk ellenére!

Ennek jogi orvoslására tehát Jogos az igény!


- Továbbá sokan vannak olyanok is akik még ottani állampolgárok de évek óta itt élnek és dolgoznak. Náluk még a szavazati igény is Jogos lenne. Miért ne befolyásolhatná azt a kormányt amelyik többek között a munkahelyével és életével kapcsolatos döntéseket hozza?


- Jogi szempontból viszont minden ország csak egyféle állampolgárságot adhat! Tehát nincs olyan (Nemzetközi szinten sem ismerne el senki sem olyat) Hogy ez az ember Teljes jogú állampolgár, ez a másik meg csökkentett jogú. Ilyen nincsen! Ez zűrzavart okozna és Nemzetközi fölháborodást megjegyzem jogosan!


- Tehát a Magyar állam a föntebb fölsorolt jogos igényeknek, egyfajta igazságszolgáltatásnak a kielégítésére kénytelen volt Teljes Jogú állampolgárságot adni.


- Vizsgáljuk most meg a választási törvényt is egy kicsit.

A jelenlegi törvény szerint választókörben az szavazhat akinek állandó lakcíme van (Még az ideiglenes lakcím sem számít), maximum át lehet állíttatni hogy hol szeretnél szavazni. Tehát aki nem rendelkezik állandó lakcímmel az CSAK listára szavazhat. És ebbe azok is beletartoznak, akik született Magyar állampolgárok, csak mondjuk albérletben élnek és nincs saját ingatlanuk, vagy külföldön élnek, vagy most igényeltek állampolgárságot. (És az első kettőből is sok van mivel a devizahiteleseket folyamatosan lakoltatják ki!)


- Szóval ha valakit ez zavar hogy külföldön élők ide szavazhatnak listára, akkor egyszerűen el kell érni valahogy hogy szűnjön meg a listás szavazás. Megjegyzem ilyen rendszer nem sok helyen van a földön. És szerintem is igazságtalan, mert olyan emberek is bejuthatnak a parlamentbe akiket a többség (És most a legalább 51%-os többséget értem ez alatt, EZ lenne az IGAZI DEMOKRÁCIA!) legszívesebben kitiltana, és a saját körzetükben egy darab szavazatot sem kapnának. Lásd: Gyurcsány, Bajnai, stb...


- Szüntessük meg az igazságtalan listás szavazási rendszert! Ha hőzöngeni akartok akkor ez ellen lehet, jogosan! Még én is megyek veletek mert nekem sem tetszik. Tüntetni, népszavazni stb.

De NE BÁNTSÁTOK a többi MAGYART nem tehetnek róla hogy jogilag "külföldön" ám MAGYAR területen születtek!


(Véleményem szerint: Elbirtokolták ugyan a területeit Magyarországnak, mindenféle szerződést írtak róla, de jogos Tulajdonosai ezen területek más idegen országok soha nem lesznek!!!

Szulejmán is írt magának fél Magyarországról birtoklevelet, alá is íratta a Magyar nemesekkel. 150 évig itt is voltak. De hol vannak most? Hol az a levél? Még 100év sem telt el. Lesz itt még más világ... XD )

2014. jan. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!