Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarnak szavazni az...

Miért akarnak szavazni az Erdélyi magyarok Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nem kérdőjelezem meg, hogy magyarok, nem erről van szó, de ha egyszer nem itt élnek, nem ennek a kormánynak a változtatásai érvényesülnek rajtuk, és nem is ennek adóznak, akkor miért kéne nekik is dönteni róla, hogy ki legyen itt kormányon?

Nem befolyásolja őket semmiben, és nem is érzik magukon mit csinál a jelenlegi, csak a híradóból, és a rokonoktól értesülnek róla...


2013. dec. 15. 19:02
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
89%

""Barátom az MSZP népszavazást írt ki a határon túli Magyarok szavazati jogának a megadásáról, és az anyaországi Magyarok nagytöbbsége szavazott ellene. remélem érted?""


Tájékozatlanságod miatt butaságokat írsz!


Ha nem vagy tisztában a dolgokkal előbb legalább néznél utána.

2013. dec. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Az orbán félék is így kerültek be a parlamentbe. Egyszer indult egyéniben de akkor is kikapott.
2013. dec. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
21%
#11. Valóban összekevertem, mert az állampolgárság megadásáról írtak ki népszavazást. De a igen kicsi volt a részvételi arány és a kevés résztvevőből is igen jelentős hányad szavazott ellene, gyakorlatilag ez felért egy elutasítással.
2013. dec. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
64%
Mind gerinctelen aki idepofátlankodik szavazni. Akkor tessék idejönni és orbán apjuk alatt vergődni!
2013. dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
81%
Nem akarnak szavazni , meglátod hogy a többség nem is fog .
2013. dec. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
61%
Én már azt aljasságnak tartanám ha egy is szavazna.
2013. dec. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 EagleHUN ***** válasza:
34%

A második válaszoló vagyok, és azt árulja el már nekem valaki, hogy miért lett a beírásom 0-ra lepontozva, hiszen csak tényeket közöltem, nem pocskondiáztam senkit és semmit, még csak véleményt sem mondtam. Ezek a 3 tény a következő volt hozzászólásomban:


Tény1: Akinek nincs bejelentett lakcíme Magyarországon viszont Magyar állampolgár az csak a pártlistákra szavazhat, egyéni jelöltekre nem! Ez vonatkozik a frissen "belépett" Magyar állampolgárokra is és azokra is akik külföldre távoztak és e mellett megszüntették a lakcímüket (mert pl elárverezték a házukat, vagy csak nem akarnak már itt élni).


TÉNY2: Mások is leírták a friss Állampolgárságúak közül kevesen fognak élni a lehetőséggel. Pont azért mert közülük is sokan érzik azt hogy aki itt él az döntsön a saját sorsa fölött.


TÉNY3: Nem tudja senki előre hogy ennek a "beszavazásnak" milyen eredménye lesz. Vagy módosít -e egyáltalán bármin. egyszerűen megjósolhatatlan.


És akkor ha ezeket összeadjuk akkor kb megválaszoltam a kérdező kérdését is! Nem akarnak ide szavazni, nem azért kérték az állampolgárságot!


Na most ha van valakinek ezekre bármi cáfolata akkor linkkel igazolva kérném.

2013. dec. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
Bemondták a tv-kben hogy már 80 000-en regisztráltak. Ennyire nem akarnak szavazni? Vagy csak kamu az egész?
2013. dec. 20. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
500 000 ből 80 000 , az kamu , szerintem , de még nem egy eget rengető mennyiség 500 000-hez képest .
2013. dec. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 EagleHUN ***** válasza:
Milyen 500 000-ről beszéltek? Csak Magyarország körüli országokban 1.5-2Millió Magyar él. Plusz kb 1 Millió elszórva a nagyvilágban. Szóval akár 3 Millió ember is igényelhetné, plusz azok is akik már másutt születtek de Magyar szülőktől.
2013. dec. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!