Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a ZEITGEIST-...

Ceri kérdése:

Mi a véleményetek a ZEITGEIST-ADDENDUM c. filmről?

Figyelt kérdés

itt megnézheti aki nem látta

[link]

Mennyire igaz a mai magyar politikára a gazdasági bérgyilkos által elmondottak? A megoldás engem a kommunizmus utópisztikusságára emlékeztet.

Tudom volt már hasonló kérdés, de biztos sokan nem látták még. A problémák pedig most is aktuálisak.


2009. nov. 24. 10:43
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
51%

"Egy biztos, a tőke ... helyett - az embert kellene a politika középpontjába helyezni."


Az ember van most is a politika középpontjában. Nem az elefánt vagy a macska. Komolyan nem érzed, mennyire üres, amit mondasz? A tőkés is ember. Kapitalizmusban a tőkés diktál.


"Demokráciáról ugatnak, de a motivációjuk egész más, mint amivel az őket fizető nép megbízza őket."


Saját naivitásodat hiba más embereknek tulajdonítani. Lehet, hogy szemben veled, mások egész jól értik a demokráciát és tudják, hogyan kell használni. Hogy téged frusztrál, az a te egyéni problémád.


"a névben benne van, hogy első a nép, az ember. Nem a császár, nem isten és nem a pénz."


A demokrácia egy intézményrendszer. Lényege, hogy az állampolgárok által választott személyeké a hatalom. Elmehetsz választani? Igen. A választott miniszterelnök kormányoz? Igen. Demokrácia van. Nem old meg mindent a demokrácia? Nem. Ettől még demokrácia van.


"Nos a pénz, egy pozitívnak mondható találmány volt, ami jó hosszú ideig az emberi társadalom fejlődését szolgálta."


Mi a társadalom "fejlődése"? Számodra ez, más számára az. A "fejlődés" ugyanolyan szó, mint a "jó". Egyeseknek ez a jó, másoknak az. Magánvélemény, hogy szerinted a pénz jó dolog-e vagy nem.


"napjainkra a pénz fogalma alatt egész mást kell, hogy értsünk mint anno."


Ma hitelpénz van, míg régen pl. árupénz volt.


"A munka így aztán egyre kevesebbet ér."


A munka termelékenysége meredeken emelkedik évszázadok óta a technikai fejlődésnek köszönhetően.


"Szerinted ezt a játékot a végtelenségig lehet játszani? Józan ésszel, ugye senki sem hiheti, hogy a munka értékét folyamatosan lehet közelíteni a nullához."


A munka termelékenysége nem a "nullához közelít", hanem emelkedik, mint említettem.


"Ezért fenntarthatatlan a mai kapitalizmusnak nevezett csalás."


Ha már utálni akarod a kapitalizmust, legalább olvass Marxot, mert ő értelmesen, intelligensen támadta. Te zavarosan és értelmetlenül próbálod utálni a kapitalizmust.

2009. nov. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim válasza:

Látom egy éve írtak ide...de hátha..a téma még mindig aktuális..egyre aktuálisabb:(


Úristen! Komolyan mondom hihetetlen mennyire vak az utolsó hozzászóló! Nem szeretnélek megbántani, nem ismerlek, nem tudom milyen körülmények között élsz, de erre nem tudok más szót használni: vakság.


Úgy beszélsz mintha minden rendben volna. Én nem vagyok jártas sem a politikában, sem a pénzügyben, ezért én se szeretnék rendszert kitalálni. Csak körülbelül körbeírom a konkrétumokat...h szerintem mi lenne igazságos.


Minden embernek aki dolgozik... Olyan bért kéne adni amiből:


-eltartja a családját(normálisan, ne kelljen a tescoban leárazott félromlott szart vennie h spóroljon)

-Tudjon venni a családjának egy lakást(ne hiteleket nyögjön 50 éves koráig)

-Egy évbe minimum kétszer el tudjon menni nyaralni

-Ne a turkálóban kelljen öltözködni, vagy kínaiban...vagy ha akar ott...DE NE AZ ÁR ALAPJÁN VÁLASSZON HANEM AMI TETSZIK NEKI

-A gyerekeinek tudja finanszírozni a továbbtanulását

-Tudjon venni egy kocsit

-Tudjon félrerakni pénzt, ha esetleg történik valami, amire nem számít

-A legfontosabb h aki dolgozik élhessen nyugodtan, ne azon kelljen gondolkozni h jövő hónapba tudnak-e enni, vagy tudják a lakáshitelt fizetni(mert mostanában már nem a nyaraláson gondolkoznak)

Számold ki h ez szerinted mennyi lenne?

Vagy ha szerinted továbbra is minden rendben van akkor írd meg h ezt 70-100ezerből hogyan valósítanád meg.

2010. dec. 4. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

04:28


"Úgy beszélsz mintha minden rendben volna."


Látszik, hogy nem olvastad el a hozzászólásomat. Egy szóval sem állítottam, hogy "minden rendben", egyszerűen rámutattam, hogy a cájtgájsztosok mennyi értelmetlenséget beszélnek. Ez két különböző dolog.


"Én nem vagyok jártas sem a politikában, sem a pénzügyben"


Akkor nagyon jó, hogy engem leszólsz, nekem ugyanis az egyik teljesen, a másik félig-meddig a szakmám. Így van, így kell ezt, a vízvezetékszerelő oktassa ki az orvost a betegségekről, a hegesztő oktassa ki a szimfonikus zenekar hegedűsét az összhangzattanról, a zöldségárus oktassa ki a tábornokot a stratégiáról :)))


"Minden embernek aki dolgozik... Olyan bért kéne adni amiből:


-eltartja a családját(normálisan, ne kelljen a tescoban leárazott félromlott szart vennie h spóroljon)

-Tudjon venni a családjának egy lakást(ne hiteleket nyögjön 50 éves koráig)

-Egy évbe minimum kétszer el tudjon menni nyaralni

-Ne a turkálóban kelljen öltözködni, vagy kínaiban...vagy ha akar ott...DE NE AZ ÁR ALAPJÁN VÁLASSZON HANEM AMI TETSZIK NEKI "


Azt nem érted ezen a kívánságlistán, hogy nincs benne semmi objektív. Olyan, hogy az ember ne ár alapján válasszin, hanem mindig azt vegye, ami tetszik neki, az USA-ban sincs, Svájcban sincs, Dániában sincs. Egyszerűen nincs sehol. Olyan szintű gazdagság kellene hozzá, amit az emberiség még évszázadokig nem fog elérni.


Olyan pedig, hogy valaki ne hitelből vegyen házat, nyugaton legalább olyan arányban nincs, mint Magyarországon.


Az nagyon jó elképzelés, hogy francia pezsgő folyjon a csapból, mindenkinek legyen magánhelikoptere, és legyen három órás a munkahét, én ebben benne vagyok, csak éppen nem reális elképzelés, és ezért egy közgazdász vagy politikus nem tud vele mit kezdeni.


"Számold ki h ez szerinted mennyi lenne?"


Nagyjából az amerikai, német vagy svájci elit él így. A középréteg ott sem.

2010. dec. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:

Az nagyon jó elképzelés, hogy francia pezsgő folyjon a csapból, mindenkinek legyen magánhelikoptere, és legyen három órás a munkahét, én ebben benne vagyok, csak éppen nem reális elképzelés


Amiket felsoroltam,(javíts ki ha tévedek)nem luxus, hanem normális körülmények. Igazából nem is azzal van a baj hogy hitelre kell venni a lakást, vagy a kocsit, hanem azzal hogy a törlesztőrészlet egy fél fizetés.

Ha gazdaságilag nézed most ez tényleg nem reális, de ha máshonnan nézed igen.

Nincs annyi tégla/kőműves/cement..stb. a világon h minden családnak legyen egy kis szar lakása minimum?

Vagy nincs annyi étel a világon hogy senki ne éhezzen?

Szerinted ha csak 200 Ft lenne a benzin éhen halnának az olajmágnások?

Ha egy cégnek van egy évbe 20 milliárd tiszta profitja, akkor nem lenne elég nekik csak 19 milliárd(a maradék 1 milliárd pl. béremelésre menne el)?

És még sorolhatnám...A probléma annyi hogy valakinek van 10 ferrarija, valaki meg egy trabantot sem engedhet meg magának. Valaki éhezik, valaki 4000$-ért vacsorázik. Nem azt mondom hogy legyen minden ember egyenlő. Aki továbbtanul vagy aki kitalál egy jó vállalkozást megérdemli hogy jobban éljen mint aki a kukásautó szélén áll. Csak sokkal sokkal kisebb intervallumba kéne felosztani.

És nem kioktatni akarlak, csak én mint kútfúró paraszt leírom a véleményemet és kíváncsi vagyok egy közgazdász véleményére.

2010. dec. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:

"Olyan szintű gazdagság kellene hozzá, amit az emberiség még évszázadokig nem fog elérni."


Ebben sajnos igazad van. De nem azért mert túl fejletlen a technológiánk vagy mert ez kivitelezhetetlen. Egyszerűen szar a rendszer, és rengeteg kapzsi ember van(lásd fentebb).

2010. dec. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!