Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a ZEITGEIST-...

Ceri kérdése:

Mi a véleményetek a ZEITGEIST-ADDENDUM c. filmről?

Figyelt kérdés

itt megnézheti aki nem látta

[link]

Mennyire igaz a mai magyar politikára a gazdasági bérgyilkos által elmondottak? A megoldás engem a kommunizmus utópisztikusságára emlékeztet.

Tudom volt már hasonló kérdés, de biztos sokan nem látták még. A problémák pedig most is aktuálisak.


2009. nov. 24. 10:43
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
79%
Az egész film áltudósokon és elferdítéseken alapszik, a konkrét ferdítéseknek, kamuknak utána tudsz keresni a gúglin. Szóval szerintem hülyeség.
2009. nov. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem nem nem hulyeseg, a Googlin utanna keresni..Na az a hulyeseg..Csak nezd meg kik a google,meg az osszes vezeto mediahatalmak tulajdonosai...

Akinek van esze, az egyebkent is erzi,hogy mi a helyzet, csak igy osszefoglalva latva,masok altal elmondva eloszor kicsit lesokkolja az embert...

2009. nov. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
92%

Egy nagy hülyeség a naiv embereknek, akik mindent elhisznek, ami tudományos maszlagba van ágyazva.

Egyébként láttam mind a három részét.

2009. nov. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
16%
Nem hülyeség az barátom. Csak nyisd ki jól a szemed.
2009. nov. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
No, csak azért tettem fel a kérdést, mert engem is sokkolt, legalább is olyan értelemben, hogy beigazolva láttam benne azt, amit magam is a globális kapitalizmus mai legnagyobb problémájának gondoltam. A helyzet leírása tökéletesen ráillik a mai magyar kormány működésére, annak ellenére, hogy pl. Szaudarábiához képest nem vagyunk
2009. nov. 24. 13:10
 6/35 A kérdező kommentje:
egy nagy falat. A kérdés inkább az, hogy kiút amit felvázolnak a filmben, mennyire reális. Egyszer már belebuktunk egy kommunisztikus rendszer megteremtésébe.
2009. nov. 24. 13:16
 7/35 anonim ***** válasza:
86%

Van sok hülyeség is az tény.

Ha az ember picit utánagondl rájön egy-két dologra.

Pl. csak egy volt alkalmazott, aki segített korrumpálni elnököket, majd csak így kiáll a kamera elé és kitállal mindent? És ennek semmi következménye nincs? Sajtó meg tesz rá magasról?

Ennyi erővel én is kitalálhatok bármi összeesküvés elméletet, csinálok egy jól álcázott, jól tálalt dok filmet, az utcáról behívok valakit, hogy olvassa fel egy húszezresét, felrakom a netre, amit ingyen terjesztek majd, hogy lássák mily rendes vagyok, majd jön ezerrel a bevétel, mert a sok hülye elhisz mindent.

Van benne igazság, meg elgondolkodtató dolog, de a gondolkodással nem kellene leállni a film után sem...

Jahh a venus prjoect meg no komment. :D

Kommunizmus, utópisztikus szocializmus. A 150 éves elméletek újra felelevenítése, picit fogyasztható környezetben tálalva, amit az átlag ember is megért. marha jól illusztrálva, képekkel pszichológiai elemekkel, amit elsőre én is benyeltem, de aztán picit elkezdtem vizsgálni a filmet és erre jutottam...

A film mivel eleve érdekes dolgot mond el, meg valamiért mindenki szereti az összeesküvéseket, ezért igen jó táptalajra talált.

Amennyi pénz ebből bejön az alkotónak. Dúrva...

Jahh a zeitgeist nagy részét, meg bárki elolvashatja bárhol. Még a történelem könyvekben is. Csak az manapság nem divat...

2009. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
zs.dó sz.rság
2009. nov. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
66%

Emeletes marhaság. És aki komoly, meg "figyelemreméltó" filmnek tartja, az csak magáról állít ki ezzel szellemi szegénységi bizonyítványt.


Legalább ha már ökörség, akkor eredeti lenne. De nem az, hanem sorra vesz egy halom idióta összeesküvéselméletet, és némi utópikus és ezoterikus katyvasszal egy agyromboló masszává dolgozza össze őket. Súlyosan károsítja a nézők agyát.

2009. nov. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
66%

"engem is sokkolt, legalább is olyan értelemben, hogy beigazolva láttam benne azt, amit magam is a globális kapitalizmus mai legnagyobb problémájának gondoltam"


Na, mi a kapitalizmus legnagyobb problémája?


Egyébként amit a film leleplezésként mutat be (a bankok működése), az egy pénzügyi tankönyvben az első lecke szokott lenni (csak ott érthetőbben megfogalmazva). Ennyit a nagy leleplezésekről. Azok számára leleplező ez a film, akik teljesen műveletlenek és így bármilyen butaságot be lehet nekik adni.

2009. nov. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!