Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a ZEITGEIST-...

Ceri kérdése:

Mi a véleményetek a ZEITGEIST-ADDENDUM c. filmről?

Figyelt kérdés

itt megnézheti aki nem látta

[link]

Mennyire igaz a mai magyar politikára a gazdasági bérgyilkos által elmondottak? A megoldás engem a kommunizmus utópisztikusságára emlékeztet.

Tudom volt már hasonló kérdés, de biztos sokan nem látták még. A problémák pedig most is aktuálisak.


2009. nov. 24. 10:43
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

De ha a bombagyár nem volna elég tudományos, akkor itt egy valóban tudományos kritika (bár ez is csak a vallási részével foglalkozik):


[link]

2009. nov. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Tudom elég sommás megállapítás volt, és nem is nagyon tudok a kérdésedre válaszolni. Legalábbis számszerűsítve nem. Gondolom te nem a 70 bruttó 55 nettó kategóriába tartozol, mert akkor nem kérdeznéd.

Röviden azt tudnám mondani, hogy az az ember aki dolgozik (effektív előállít valamit), mint az improduktívak. Tudom a kapitalizmusban a kereslet-kínálat határozza meg az árat. Mégis igazságtalannak tartom, hogy a termelő a 150-200 Ft-os tejért (ami nem is tej, mert már mindent kiszedtek belőle, hogy sajtot, túrót stb...) jó ha megkapja a 60 Ft-ot. És ez így van mindenhol nem csak a mezőgazdaságban.

Az nem emberhez méltó élet, hogy a jövedelmünkből csak arra futja, hogy másnapra megint munkaképesek legyünk. Márpedig ilyen bérekből csak arra futja, szűkösen.

Nézd meg a Vidámparkot, kong az ürességtől, olyan mint egy lepusztult, elhagyott gyártelep, mert egy család már egy ilyen szórakozást sem engedhet meg magának. Akik idősebbek emlékezhetnek, hogy a szüleinknek bizony nagyon ügyelni kellett ránk nehogy elvesszünk a tömegben. Ez csak egy példa, de egy normál emberi élethez hozzá kellene, hogy tartozzon egy-egy könyv, szinház, koncert, kirándulás, nyaralás. A regenerálódáshoz ezekre is szükség lenne. Ezek Magyarországon 30-40 éve mindenkinek hozzátartozhatott az életéhez. Nézd meg mennyit fejlődtünk azóta.

2009. nov. 26. 17:02
 23/35 A kérdező kommentje:

Ezt akartam írni:


Röviden azt tudnám mondani, hogy az az ember aki dolgozik (effektív előállít valamit), rosszabbul él mint az improduktívak.

2009. nov. 26. 17:08
 24/35 anonim ***** válasza:

Most megint panaszkodtál egy kicsit, részletesebben.


De arra lennék kíváncsi, hogy hogyan definiálnád az igazságos elosztást.

2009. nov. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

"Az nem emberhez méltó élet, hogy a jövedelmünkből csak arra futja, hogy másnapra megint munkaképesek legyünk."


A munkabér a munkaerő költsége. A munkaerő költsége az a költség, amely a munkás munkásként való újratermelése során merül fel. Ezt már 230 éve tudjuk.


Az, hogy ez "nem emberhez méltó", egy ízlésítélet. Ettől azonban különbözik az, hogy valaki meghatározza, hogy a bérek vagy a tulajdonviszonyok miért igazságtalanok. Rámutatni az igazságtalanságra és bizonyítani azt teljesen más műfaj, mint siránkozni valamin.


Bármire rámondhatom, hogy "nem emberhez méltó". Nem emberhez méltó, hogy minden télen Montreuxben síelek és nem Aspenben. Nem emberhez méltó, hogy nincs Veyronom, csak egy nyamvadt Corvette-em. Stb. stb.

2009. nov. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Jó akkor annyit finomítok a dolgon, hogy jelenkorunk Magyarországának emberéhez nem méltó. Természetesen ha egy ókori rabszolga lennék valószínűleg elfogadhatónak tartanám.


Ti honnan jöttetek, a Marsról? Eddig nem Mo-on éltetek? vagy a visszafejlődést ezen a téren rendben lévőnek tartjátok?

Alakíthatnátok egy pártot, és deklarálhatnátok, hogy annál jobb minél több ember csúszik le a nyomorba. Vagy már párton belül vagytok, mondjuk az MSZP társadalomellenes tagozatában?


Ha ti nem tudjátok mi járna a dolgozóknak, egyáltalán az embereknek, cserébe a munkájukért, akkor majd ők megadják a választ. Ne nagyon reménykedjetek, mert a történelem már megmutatta, hogy mi a következménye ennek a gondolkodásmódnak.

Ezek nem az én panaszaim. Ez van. És ezt kellene felfogni.

Mint ahogy nem ártott volna a 30-as évek Németországábam sem.


Mellesleg melyikőtök él 50-60 ezer Ft-ból esetleg többedmagával?

2009. nov. 26. 18:27
 27/35 anonim ***** válasza:

"Jó akkor annyit finomítok a dolgon, hogy jelenkorunk Magyarországának emberéhez nem méltó."


Én még tovább finomítom. "Neked nem tetszik" a helyes megfogalmazás. Az, hogy "elméletek" mögé bújsz ("ilyen-és-ilyen emberhez nem méltó") csak azt mutatja, hogy nem beszélsz egyenesen (talán leszoktál róla?)


De nem ez a fő témánk. A fő témánk az volt, hogy te kijelentetted, hogy igazságtalanság van. Én megkérdeztem, milyen lenne az igazságos rendszer. Nem kapok választ, csak folytatod a mellébeszélést. Nem szép dolog, sőt: jellemhibát sejtet.


"Ezek nem az én panaszaim. Ez van. És ezt kellene felfogni."


Megállás nélkül dől belőled a panaszáradat, a hiszti, a moralizálás. Mintha egy reumás vénasszony sirámait kellene hallgatnom a zöldségpiacon. Miközben objektív terminusokban semmit sem fogalmazol meg. Leírhatnád, mi az igazságos rendszer, amitől a jelenlegi eltér, tehát nem igazságos. Ez egy következtetés lenne. Következtetés helyett te jajveszékelsz. Ez vagy őszintétlen, vagy egyszerűen ostoba eljárás.


Feltettem egy kérdést: mi lenne az igazságos rendszer? Amire nem válaszolsz.


Nem kommunikálni jársz ide, csak lökni a sódert, amivel a pártodat reklámozhatod.

2009. nov. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem vagyok egy Marx, aki kitalált egy rendszert. Ezért nem válaszolok. A venus projekt szerű megoldást kivihetetlennek gondolom. No nem azért mert azt önmagában rossznak tartom, hanem mert nem veszi figyelembe azt, hogy az emberiség nagyobb része nem alkalmas rá mentálisan. Az ősközösség óta legalábbis nem ez a tendencia. Tehát nem tudok olyan választ adni amibe ne lehetne belekötni.


Majd valaki más kitalálja, vagy marad lehetőségként a lázadás, széthullás, anarchia.

Nem szoktam fogadni (néha egy lottó vagy totó, az is régen), de erre mernék, hogy néhány év, max 10-20-ig lehet ezt húzni. Úgyhogy hiába gyűjtenek az ükunokáknak Rotschildék. Bár ők már nem azoknak gyűjtenek, Ők maguk sem tudják, hogy kinek.

2009. nov. 26. 19:47
 29/35 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, nem vagyok egy Marx, aki kitalált egy rendszert. Ezért nem válaszolok."


Vagyis nincs artikulált álláspontod, csak homályosan érzed, hogy jajderosszneked. Ehhez képest szenvedélyesen vitázol a ... miről is? ja, semmiről, mert nincs álláspontod? Szerencsétlen.

2009. nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

"Vagyis nincs artikulált álláspontod, csak homályosan érzed, hogy jajderosszneked. Ehhez képest szenvedélyesen vitázol a ... miről is? ja, semmiről, mert nincs álláspontod? Szerencsétlen."


Nem homályosan, hanem nagyon is egyértelműen. Mint ahogy az öreg nyugdíjas is akinek minden este ellopják a kertjéből, amit megtermelt. Mégsem várjuk el tőle, hogy alkosson jogszabályokat.


Egy biztos, a tőke - általánosabban a pénz, vagy még általánosabban az anyagi javak helyett - az embert kellene a politika középpontjába helyezni. És nem fordítva. Mert jelenleg ez a helyzet a világban. Ugye nem mondok ezzel semmi újat, hogy a kapitalizmusnak ez a lényege. Tananyag. Ezt be kellene látni a politikusoknak is.Demokráciáról ugatnak, de a motivációjuk egész más, mint amivel az őket fizető nép megbízza őket.

Hazudnak! Demokráciát.

Hiszen, a névben benne van, hogy első a nép, az ember. Nem a császár, nem isten és nem a pénz.

Ugye nem kell leírnom, hogy hogy alakult ki és mi a pénz eredeti szerepe az emberiség történetében? Nos a pénz, egy pozitívnak mondható találmány volt, ami jó hosszú ideig az emberi társadalom fejlődését szolgálta. ( Ha nem haragszol ezt sem részletezem. Olvass, ha kíváncsi vagy.)

Elég az hozzá, hogy napjainkra a pénz fogalma alatt egész mást kell, hogy értsünk mint anno.

Csak ezt az emberek nagy része nem tudja, hogy amíg ő valóságos teljesítményt (munkát) tesz a pénz mögé, addig a másik oldalon szinte semmi nincs mögötte. A különbözet meg a soha véget nem érő inflációval tűnik el ( tűnne el, ha a bankok nem állítanának elő újra és újra virtuális pénzt ). A munka így aztán egyre kevesebbet ér. Mint a bor, amit folyamatosan higítgatnak vízzel. Már hosszúlépésnek sem lenne nevezhető, a kocsmáros meg bornak adja el.

Itt a csalás, az erkölcstelenség.

Szerinted ezt a játékot a végtelenségig lehet játszani? Józan ésszel, ugye senki sem hiheti, hogy a munka értékét folyamatosan lehet közelíteni a nullához. Ezért fenntarthatatlan a mai kapitalizmusnak nevezett csalás. Bár én inkább rablásnak hívnám, mert emberek halnak bele nap mint nap.

Na de minek vesztegetem az időmet, tudod te ezt nagyon is.

Mi az hogy!


Mi a mottó? Rabolunk mindhalálig?


Vagy amíg lehet.

2009. nov. 27. 08:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!