Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a ZEITGEIST-...

Ceri kérdése:

Mi a véleményetek a ZEITGEIST-ADDENDUM c. filmről?

Figyelt kérdés

itt megnézheti aki nem látta

[link]

Mennyire igaz a mai magyar politikára a gazdasági bérgyilkos által elmondottak? A megoldás engem a kommunizmus utópisztikusságára emlékeztet.

Tudom volt már hasonló kérdés, de biztos sokan nem látták még. A problémák pedig most is aktuálisak.


2009. nov. 24. 10:43
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

"Na, mi a kapitalizmus legnagyobb problémája?"


Az, hogy 20% uralja a vagyon 80 %-át.

Hogy az utóbbi 100 évben többet fejlódtünk, mint azt megelőző 2000-ben, de mégis napi 10-14 órát kell dolgoznunk, hogy éltbe maradjunk. Az állatok nem keccsölnek ennyit az életben maradásért. Rabszolgák vagyunk valójában.

Hogy az a 20 % valójában semmit nem állít elő, csak (éppúgy mint a bűnözök) elveszik amit más előállított.

Hogy a tőke harácsolása nem csak társadalmi-, hanem ökológiai szempontból sem fenntartható.


Kapásból csak ennyi, de sorolhatnám reggelig. Összefoglalva: hazug, igazságtalan, erkölcstelen.


Én viszont megkérdezném mi nem igaz a filmben. Gondolom az érintettek már be is perelték a film készítőit. Mert nem akármilyen vádak hangzottak el az USA kormányzati szerveivel szemben.


Talán nem mindent eladtak (vagy akartak) a szoclibek, amit csak lehetett.Ezért érint minket a válság is sokkal jobban, mint másokat. Eladtunk mindent mégis nekünk a legnagyobb az adósságunk. Eszköztelenül, kiszolgáltatottan hánykolódunk. Már Románia is megelőz minket bérekben, pedig hol voltak tőlünk?


Miért?

Mert átengedtük (átjátszották) az országot a globális tőkének. És így van ez a nálunk fejlettebb nyugaton is, ha közel sem ilyen mértékben. A tendencia ugyanez. Ez viszont globális társadalmi katasztrófához fog vezetni, bármennyire is nem hiszi vagy nem látja ezt a 20% és lakájaik. És akkor hiába a vagyon és az általa megvett hatalom. A sírba nem visszük magunkkal a pénzünket. sem a valóságost, sem a virtuálist.

2009. nov. 25. 19:45
 12/35 A kérdező kommentje:

Már mért lennének teljesen műveletlenek. Szerintem nagyon sok művelt ember van aki nem jártas a közgazdaságban. Én ez utóbbit egy szakmának tartom, mint mondjuk a kőműves, asztalos, ügyvéd vagy atomfizikus, akik viszont nem tudnak tehenészetet működtetni. Mi köze ennek a műveltséghez.


De ha mégis igazad lenne, a műveletleneknek is joguk van tudni az igazságot.


És még egy kérdés. Panama, Kolumbia, Irak, Afganisztán mind hazugság?

2009. nov. 25. 20:10
 13/35 anonim ***** válasza:
69%

""Na, mi a kapitalizmus legnagyobb problémája?"


Az, hogy 20% uralja a vagyon 80 %-át."


Mennyivel jobb volt az ókori Egyiptom, amikor minden a fáraóé volt! Vagy a feudalizmus, amikor az 1-2 %-nyi főnemességé volt a vagyon 95%-a. Vagy a cuclizmus, amikor minden az államé volt, az állam meg a Párté. Az volt a csudijó, Rákosi pajtás idején!


Felvilágosítalak: a jelenlegi európai kapitalizmus valószínűleg a legegyenlőbb társadalom, mióta fejlett emberi civilizáció fennáll.


"Hogy az utóbbi 100 évben többet fejlódtünk, mint azt megelőző 2000-ben, de mégis napi 10-14 órát kell dolgoznunk, hogy éltbe maradjunk."


Ma napi 8 órát dolgozunk. OK, néhol 9-10-et. 100 éve a 12 órás munkanap (hatnapos munkahéttel) abszolút elterjedt volt, bár a parasztoknál lényegében napi 15-17 óra munkáról lehet beszélni. A városokban a munkások 4-5-en laktan egy-egy 10 m2-es szobában. Az olyan szoba-konyhás lakás, amiben csak egy család lakott (albérlő nélkül), csak a legjobban fizetett szakmunkásoknak adatott meg. 100 éve a munkásság 1/3-a szifiliszben, gonorrheában vagy tbc-ben szenvedett. 100 éve a magyar lakosság 1/3-át kitevő szegényparasztok rendszeres napi tápláléka a kenyér volt (kukoricából), amihez jó esetben szalonnát, hétvégén kolbászt ettek. Ennyit arról, hogy mi volt 100 éve. Boldog tudatlanságodban persze azt képzeled, hogy írhatod nyugodtan a képzelt hülyeségeidet, hazudozhatsz, ahogy csak a pofádon kifér, úgysem buktat le senki.


"Rabszolgák vagyunk valójában."


Rézgyűrű is van a makkodba fűzve, mint az ókori római rabszolgáknak? Ostorral hajt a főnököd, és az ő házában laksz, és ha esetleg gyereked születne, a főnök földhöz csapná, vagy eladná? Mert ez volt a rabszolgaság "valójában". Ha már ilyen nagy szavakat használsz, mint "rabszolgaság".


Elkényeztetett gyerek vagy, aki jódolgában azzal tölti az idejét, hogy panaszkodik. Ahelyett, hogy tanulnál vagy dolgoznál. Szánalmas vakarcs.


"Összefoglalva: hazug, igazságtalan, erkölcstelen."


Akkor lépj be a kommunista pártba. Piszkosul népszerű leszel a népboldogító programoddal. A kommunizmus egy igazi sikertörténet :)


"Már Románia is megelőz minket bérekben, pedig hol voltak tőlünk?"


Románia egyelőre fejtetvességben és leprában előz, nem bérekben. Téged viszont tudásban a legműveletlenebb munténiai kecskepásztor is leköröz.

2009. nov. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
67%

20:35

Az oldal legjobb válasza. :D

Imádlak. :D

2009. nov. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Téged viszont a fejtetves, leprás kecskepásztor, megelőz mindenben amit emberségnek hívnak.

Te egy nagypofájú selejt vagy, aki itt éled ki magad az internet arc és névtelensége mögé bújva.

Akkor is ezt válaszoltad volna ha itt lennél velem szemben?

Így beszélsz a családoddal is, ha más a véleményed?

Bántottalak, hogy ilyen hangnemet használj?


Szerintem te egy nyomorék lakáj vagy gazdagéknál. Persze átvitt értelemben.


Ja, és azt elfelejtetted, a többi huszadrangú különbség között megemlíteni, hogy a rabszolgáknak nem volt szabad internetezni sem. Meg persze van még ezer különbség ami a részleteket illeti. Meg persze van aki 100 milliót kap végkielégítésként egy ki sem lépésért. Viszont a multiknál sokszor 12 órákat dolgoznak és sokszor a túlórákat ki sem fizetik. A rendőrök, tűzoltók a 24 órás szolgálat után mennek pénzt keresni, hogy megéljenek.

Náluk a napi 14 óránál is több jön ki sok esetben.

S bár az orvostudomány fejlődése nem tudom, hogy jön ide,

de pesti meg szifilisz helyet lett más ( szív, rák, allergia), amik nem a fejletlenséggel, hanem sokkal inkább az un. fejlődéssel, sok esetben a tőke harácsolásának következménye.

A kultúra persze változott, de a nettó 55 ezret vagy néhány 10 ezerrel többet hazavivő emberek korunk rabszolgái. A gyereket persze nem vágják földhöz, kikapartatják magukból a rabszolgák, mert nem bíznak abban, hogy fel tudják nevelni.

Igen a módszerek kifinomultabbak.


Hazug és erkölcstelen. Nem véletlen, hogy a pártját fogod.

2009. nov. 25. 21:47
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit szeretnék hozzáfűzni:


"Na, mi a kapitalizmus legnagyobb problémája?"


Az, hogy 20% uralja a vagyon 80 %-át."


Nem veszed észre, hogy te is benne vagy abban a 20%-ban?

2009. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Van némi igazság abban amit a zeitgeist mond, pl. a kapitalizmusról, de könyörgöm, értsétek már meg, ez figyelemelterelés. Részigazságokat kimondanak, hogy ne a teljes igazságra jöjj rá. Ez a zeitgeist ugyanúgy az ő malmukra hajtja a vizet. A zsidók malmára, ha tetszik ha nem.

Ezt érdemes volna elolvasni: [link]

2009. nov. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

A 20%-ban messze nem vagyok bent, de ha benne lennék, akkor is igazságtalan. De aki munkával keresi a jövedelmét az senki sincs benne.

A Zeitgeist vallásellenességével, ill. a tudomány vallássá emelésével én sem értek egyet. Valláskritikájuk épp oly felszines, mint általában az ateistáké. Az, hogy a vallást, kommunizmust, vagy akár napjainkban a demokrácia eszményét hódításra, totális hatalom megszerzésére használják, nem ezen eszméket minősíti, hanem az embereket akik ezt tették. Kék az ég és zöld a fű, akkor is ha Hitler is így látta.

Én sem állítom, hogy a Zeitgeist a megoldás. Erre már a kérdés feltevésben is céloztam. A film rámutat arra, hogy a globális tőke milyen fenyegetést jelent a nemzetállamokra. De a dolgok között tudni kell súlyozni. Azért, mert egy madár leszarta a Ferrarimat, nem fogom lecserélni egy makulátlanul tiszta Trabantra.

2009. nov. 26. 07:04
 19/35 anonim ***** válasza:
66%

"A 20%-ban messze nem vagyok bent, de ha benne lennék, akkor is igazságtalan."


Mi lenne az igazságos jövedelemeloszlás?


Nem elég annyit mondanod, hogy "szerintem ez igazságtalan", mert ez csak indulatkifejezés, nyöszörgés. Bármire rá lehet mondani, hogy "igazságtalan", kb. úgy, ahogy bármire rá lehet mondani, hogy nem tetszik.


De szerinted mik az igazságosság kritériumai? Mikor igazságos a jövedelmek eloszlása?

2009. nov. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Egyébként a zeitgeist főleg vallással foglalkozó része akkora h.lyeségeket tartalmaz, hogy az már helyenként fáj!

TUDATOS HAMISÍTÁS!


[link]

2009. nov. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!