Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van benne valami, hogy zsidó...

Van benne valami, hogy zsidó uralom van Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen erre a szélsőségesek által emlegetett zsidó uralomra gondolok, hogy el akarják foglalni az országot.

Nem hasonlítanám a diktatórikus uralomhoz sem a zsidó uralmat, inkább úgymond burkoltan vannak jelen, de jelen vannak elsősorban mint befolyásos vezető pozícióban lévő emberek.

De igazából egész Európában, és leginkább a liberalizmus szó mögé bújva helyezik előnybe a saját érdekeiket (nem állítom,hogy minden liberális zsidó) , de szerintem azért van benne valami.

Meg végül is , nem igen lehetett kimondani azt sem,hogy osztrák megszállás alatt vagyunk, meg orosz megszállásról sem volt szó, mert oké,hogy én most ezt feszegetem, de én egy kis ember vagyok, semmit sem ér a szavam, de ha egy politikus beszélne erről akkor tőle még a lemondást is követelnék,hogy burkolt antiszemita, és a zsidók ellen uszít.(de mint mondtam ez nem hasonlítható a korábbi megszállásokhoz, azok egyértelműbbek voltak)

Tudom, taknyos tini,kurucos,turbómagyar vagyok meg nem tudom mi marad még ki, de majd beírjátok, a lényeg,hogy próbáltam egyértelmű lenni és én a leírtakban nem hiszek, csak nem tartom hülyeségnek, viszont arra nem tudok rájönni,hogy mennyi az igazság ebben, tehát várom az ellenkezőjéről szóló, kulturált válaszokat érvekkel alátámasztva, és engem meg lehet győzni, de csak normális véleményekkel.


2013. dec. 12. 21:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
30%
Igen, van.
2013. dec. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
38%

Van benne valami, amit mondasz.

A zsidók elég nagy hálózatot építettek ki maguknak az utóbbi évtizedekben.


De, például hasonló "zsidó uralom" van Ausztriában meg Németországban is.


Amikor Ausztriában hatalomra jutott Jörg Haider...hu mi volt ott.

Volt ám héber nyervogás , követelőzés.

2013. dec. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
74%

szóval gazdag gonosz bácsik = zsidók (még ha ateista vagy akármi)

Ejnye... Az ilyen ellenségkép kialakításokból már születtek ám cifra dolgok a történelemben.

2013. dec. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
39%
Ha nem is hithű zsidók, de általában mindig kiderül róluk, hogy van közeli zsidó felmenőjük.
2013. dec. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

3-as


"gazdag gonosz bácsik = zsidók"

Nem tudom a gazdag szóhoz miért párosítod a gonoszt, a mellé meg a zsidót...de egy szóval sem mondtam,hogy minden gazdag,befolyásos ember zsidó, csak ahogy a 4-es írta, mindig kiderül egy-egy ilyenről,hogy zsidó, és elsősorban nem a zsidó vallásról van szó, inkább a származásról.

2013. dec. 12. 21:29
 6/33 anonim ***** válasza:
56%

Mindig volt belőlük a hatalom körül, 800 évvel ezelőtti Aranybullából had idézzek:

"(XXIV. p.) Hogy izmaeliták és zsidók tisztséget ne viseljenek. Pénzváltó, kamara-ispánok, só-kamarások és vámosok, országunkbéli nemesek legyenek. Izmaeliták és zsidók ne lehessenek."

[link]


Ez nem véletlen. És ez nem II. világháború, ez nem századeleji zs ellenesség, ez nem 1928-29-es gazdasági világválság utáni '30-as évek Európája. Ez a XIII. század!


Szerintem nem ezt kell nézni, hiszem ugyanolyan tisztességes és tisztességtelen emberek van közöttük, mint bármely más népnél. Azt kell nézni, elégedett vagy-e az életeddel, vagy bárki miatt rossz-e. Azt nézem, hogy a kapitalizmus gyorsabb fejlődést, kényelmesebb világot - igaz több szegény embert is - hozott magával. Akár ők keverik a lapokat, akár nem. Ezer és egy zsidó embernek lehet egy csomó mindent köszönni, ami jobbá tette a mai 21. századi létezést. Más kérdés, hogy vannak közöttük akiket lehet kritizálni. Hol nincsenek?

2013. dec. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
0%
2013. dec. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

6-oshoz


Tény,hogy vannak jók és rosszak, igazából ugyan olyan arányban mint a magyarok között, csakhogy az a relatíve "kevés" zsidó aki ott van a "nagyok" között, akik az országért és az ország ellen tehetnek azok általában tesznek is (leginkább az ország ellen) és természetes módon a saját népüket próbálják segíteni (mint mondtam a liberalizmus mögé bújva) ami természetes is (hogy a saját népét akarja segíteni) ,de ez ugyan akkor okot ad a zsidó-gyűlöletre, ezért ők magyarnak mondják magukat, és nagyon szigorúan veszik ha én mást állítok róluk, mert akkor antiszemita,szélsőséges és a többi vagyok...

2013. dec. 12. 21:35
 9/33 anonim ***** válasza:

ezt teljesen biztosan sosem fogja megtudni senki, abban biztos lehetsz

egyébként én úgy gondolom, hogy az egész világ zsidó vezetés alatt áll

2013. dec. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

22:15 [link]

de hiszen hogy lehet ilyet mondani engem is lepontoztak mikor képeket közöltem

azt hiszem erre mondják fáj az igazság vagy ilyesmi

2013. dec. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!