Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz és az MSZP szerint...

A Fidesz és az MSZP szerint ki számít gazdagnak?

Figyelt kérdés

Mikor az MSZP azzal vádolja a kormányt, hogy a gazdagokat támogatja, akkor jön a szöveg, hogy az elmúlt 8 év.....! Aztán meg az a válasz, hogy aki 200-300 ezret keres az nem gazdag, és ez IGAZ IS! De a kérdés nem ez volt, hanem az, hogy miért azokat segíti jobban a kormány, akik többet keresnek, és miért nem azokat, akiknek jóval kevesebb? Erre mi a válasza a Fidesznek? Tudnátok egy konkrét videót küldeni, ahol nem félremagyarázzák, nem 8 éveznek, ha nem konkrétan megmondják, hogy miért a tehetősebbeknek segítenek jobban???


A Fidesznek a szegény ember 200 ezer forintos fizetés felett kezdődik? Az MSZP szerint 200 ezer forintot kereső gazdag? Se szegény, se gazdag szerintem.


De mindenhol azt hallom, hogy aki 300-at keres az milyen jól jár, de a minimálbérről, érdekes sosem hallok, mondjuk most emelés lesz, de az mindig van.


Sosem hallok a kisebb keresetű emberekről, mindig a tanultakról van szó. Ő közgazdász, ő orvos, és őket segíteni kell (ebben egyetértek, mindenkit segíteni kell), de segédmunkásról, pincérről, kőművesről, árufeltöltőről érdekes sosem hallok, csak azokról akik vagy tanultak, vagy 200 felett keresnek.


Mi a véleményetek erről?



2013. dec. 8. 15:51
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

És én senkitől sem sajnálom, mert minden magyar állampolgárt támogatni kell, aki meg rászorul, azokat meg segíteni, aki többet keres, és megdolgozott érte, az meg is érdemli, nem sajnálom tőlük! A kisebb keresetűeket meg jobban támogatnám, tehát semmit sem állítok, csak kérdezek, hogy miért ez, miért az? :)


Mondjuk az egykulcsos adónál látszólag az átlagbért felett keresők jártak jól a szegények kárára, viszont úgy is lehet nézni, hogy mindenki egyformán adózik. Na mind1.


A véleményeket előre köszönöm.

2013. dec. 8. 15:54
 2/22 anonim ***** válasza:
Nincs olyan videó, amiben nem félremagyaráznak. Azt magyaráz be ennek a népnek, amit csak akar.
2013. dec. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Lázár Jancsi tuti gazdag.

Legalább ő ér is valamit, ha más már nem is.

2013. dec. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
23%

Aki többet keres az NEM dolgozott meg azért, hogy adókedvezményt kapjon! Azért dolgozott meg, ha egyáltalán megdolgozott érte), amennyi a bruttó jövedelme.

A Fidesz egyértelműen a gazdagokat támogatja, a kisembereket pedig lehúzza.

Akinek a nettó jövedelme 300.000.-, az már nem mondható szegénynek.

2013. dec. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

"Aki többet keres az NEM dolgozott meg azért, hogy adókedvezményt kapjon!"


Miért nem? Egy kis keresetű dolgozik mondjuk 264-et, míg egy magas keresetű dolgozik 423-at! Szerinted az nem több? Tanulj már meg számolni!

2013. dec. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Kedves Utolsó!


Köszönöm, hogy ilyen részletesen válaszoltál. Én is ezen filózok, mert én a Fideszre szavaznék, csak ez az egy tántorít el. Kéne egy olyan nyilatkozat, ahol helyreteszik ezt a dolgot, és kiáll Orbán és elmondja, hogy nekik a szegényebb emberek is számítanak. Persze biztos így van, senki sem akar rosszat az országának, csak na. :)


Mondjuk az adókulccsal mindenki 16%-ot adózik, az adókedvezménnyel meg azok jártak jól, akik többet kerestek, de mivel nekik van több bruttójuk, ezért többet is fizetnek be, tehát van mit visszakapni.

2013. dec. 8. 16:15
 7/22 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti.. :D


Utolsónak is köszi.

2013. dec. 8. 16:15
 8/22 anonim ***** válasza:
19%

De bolond vagy ember...


Ha én rugdosom a fejedet, miközben te a földön fekszel és kiadok egy nyilatkozatot arról, hogy nekem amúgy semmi bajom nincsen veled, akkor neked már teljesen rendben is van minden? :D

2013. dec. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ezek a számok honnan vannak? Mert én mindig ezt hallom, hogy aki többet dolgozik azt ne büntessék, de aki keres fél millát és az irodában ül, meg aki 8-12 órát gürizik a boltban, az miért is dolgozik többet? Mert ezt nem tudhatjuk ugye.


A baj itt van, hogy mindenki a tanult emberekről beszél csak, miközben vannak szegények, közepesen élők úgymond, és gazdagok, tehát MINDENKIRŐL KÉNE! :) :)

2013. dec. 8. 16:17
 10/22 A kérdező kommentje:

"De bolond vagy ember...


Ha én rugdosom a fejedet, miközben te a földön fekszel és kiadok egy nyilatkozatot arról, hogy nekem amúgy semmi bajom nincsen veled, akkor neked már teljesen rendben is van minden? :D"


Ebben igazad van, csak ne bolondozz le kérlek. :)



KÖSZÖNÖM MINDENKINEK, JÁRNAK A ZÖLD KEZEK!

2013. dec. 8. 16:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!