Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közelmúlt eseményei kapcsán...

A közelmúlt eseményei kapcsán gyakran felmerül a kérdés, hogy hol van a határa az önbíráskodásnak. Azt miért nem feszegetik, hogy hol van a határa a bűnözésnek?

Figyelt kérdés

2013. nov. 21. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a bűnözés határaival van a baj, hanem hogy a bűnözőket ki büntesse meg. Ha valaki bűnös, akkor meg kell büntetni, csak nem mindegy, hogy ki ítélkezik felette.
2013. nov. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Egyszerű, csináld azt amit én. Kerítés, 2 német juhász kutya, be vannak tanítva hogy ne menjenek közel a kerítéshez, nehogy lefújják őket és nem esznek meg semmit, amit nem tőlem kapnak. Így a mérgezés kizárva.


12 kamerából álló rendszer (teljes lefedettség). A ház körül reflektorok, amelyek mozgásérzékelőhöz vannak kötve. Ha valaki bejön a kertbe, kigyullad a fény.


Házban riasztó, páncélozott ajtó és törésálló üveg.


Van egy csigás íj, glock 17-es, és egy éjjellátó szemüveg.


Emellett a ház be van kötve egy fegyveres biztonsági cégez, ha baj van max 10 perc és ott vannak.

2013. nov. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ConnectCare ***** válasza:

Tulajdonképpen maga a büntető törvénykönyv pontosan a bűnözés határainak illetve súlyosságának megítélése érdekében van. Ami a Btk. szerint bűncselekmény, az lépte át a "bűnözés határát".


Az önbíráskodás azért nehezebb és azért lehet feszegetni, mert a jog egyes esetekben megengedi az önbíráskodáshoz hasonlító magatartásokat, más esetekben nem. Valakit lelőhetek, ha közvetlenül fegyvert fog rám, de nem lőhetem le, ha éppen eldobja, miközben azt kiabálja, hogy megadja magát. Azt, hogy fennállt-e ezt a jogos védelmi helyzet vagy nem, azt lehet vitatni, arról szólhatnak viták.

2013. nov. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert a kettő ugyan az :) Az önbíráskodás határainak elemezgetésénél arra vagyunk kíváncsiak, meddig jogos a védelem és honnantól bűncselekmény.
2013. nov. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én érdekesnek találom, hogy napjainkban a bűncselekmények egyre erőszakosabbak, a törvények pedig nem elrettentő erejűek. Ezért kérdeztem, hogy miért nem foglalkozik azzal senki, hogy a bűnesetek erőszakossága egyre fokozódik?
2013. nov. 22. 15:59
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem ti összekeveritek a jogos védelmet az önbíráskodással. ez olyan mintha a kecskebékát kevernétek össze az éti csigával. a jogos védelem a btk általános részében fellelhető jogi fogalom.....az önbíráskodás az a különös részben nevesített bűncselekmény (mint pl garázdaság ,testisértés stb...)
2014. jan. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!