Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyszüleimmel nem jó a...

A nagyszüleimmel nem jó a kapcsolatom, nem szerették sose az anyámat és ezt rajtuk csapodott le. Ha felhozom hogy velünk másképp bántak, mért mindjárt a pénz témát feszegetik?

Figyelt kérdés
Állandóan beszólógatnak és bármilyen szar melóra elküldenének,de a másikakkal kivételeznek,nálam még azt sem akarták,hogy érettségizek,szinte folyton csak kiabáltak velünk kisgyerekként is,pedig semmit nem tettünk,meg anyut szidták.Ha kérdőre vonnom mért a pénzzel mentegetőzik és mért ő sértődik meg?
2010. ápr. 8. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyenge emberek. Gondolom, hogy szüleid némi összeggel támogatták, de az soha sem lehet lelki támogatással egyenrangú. A legprimitívebb eszköz a legjobb támadási-védekezési lehetőség. Sajnálattal kell rájuk nézni.
2010. ápr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Itt jártak nálunk pl most ünnepekkor és olyanokat mondott az anyunak mint ha most főzőtt,sütőtt volna előszőr,mindenbe bele kötött,hogyan ültettem ki a virágokat,hogyan hajtogatom a ruhákat,pedig sokkal többet segítünk otthon mint a másikak.De ezt nagyon szószerint undorítóan csinálta,a végén anyu családját(teók,anyukája) is leszólta,meg azt a munkát amit ő végzett.Én már 11 évesen is többet csináltam itthon mint 1-2 mostani 18 éves és mégis én és a tesóm vagyunk a rosszak.Nálam a végére betelt a pohár,mert olyan sértő volt az anyuval szemben és megmondtam neki,hogy velünk hogyan bántak és erre aegyből a pénzt hozta fel,hogy ti ugyanannyit kaptatok,mint a másik.Meg sem lehetett magyarázni hogy itt a szeretettről van szó,meg erre azt mondta,az a baj hogy nem tanultunk meg nyelni,hát pont ez a baj,hogy ennyi év után most előszőr mondtuk meg a véleményünk.Azt kérdőre vonta,hogy mennyi volt a kabátom,könyörgöm és 11 éves korom óta a kapott szüli,névnapi,húsvéti,karácsonyra kapott pénzből fedezem a ruháim 90%-át,ott meg fizetik a tanárt,a márkás cipőt stb. az ottani unokáknak mért nem kell sem pénz,sem otthoni segítség terén elszámolniuk?Nem veszi észre hogy ő maga rombolja szét a családot,mert méregeti az embereket és kivételezéseket csinál,mit gondolt nem fog visszaütni a dolog.
2010. ápr. 8. 13:30
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,de képzeld el hogy a másik gyereke sokkal több pénzt kapott és nem érti meg hogy érzelmekről van szó és nem pénzről.És anyu igenis jól süt-főz,de amikor csak jártak még akkor is csak szurkálta,és ráadásul vallásosak,szép mi.Van is mit meggyóniuk szerintem,remélem egyszer szembesülnek majd önmagukkal is.
2010. ápr. 8. 13:33
 4/9 anonim ***** válasza:

A válaszodból indulok ki. Miért fontos neked hogy összehasonlítsd magad másokkal (más unokák)? Miért fontos számodra a nagyszülők véleménye? Miért akarod velük tartani a kapcsolatot? Ha ezekre válaszolsz magadnak akkor jön a megoldás is. Mást megváltoztatni nem lehet, de példát mutatni igen.

Tudom mit érezhetsz, mert ugyanezen keresztül mentem. Csak az én esetemben a szüleim tettek különbséget két tesó között. Sokáig fullasztó fájdalmat éreztem. Meg akartam felelni. Majd támadtam. Mára már hidegséggel kezelem őket, s a legjobb dolog az egészben, hogy bármit mondanak mára már nem fáj. Persze harmincévesként már keményebb is lettem.

Összefoglalva hidegséggel kell kezelni őket. Kicsinyes, gyenge emberek, akik buta eszközöket alkalmaznak. Lazán kell kezelni őket. ;)

2010. ápr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igazából most olyan jó érzés volt,mert megmondtam a magamét,és apu is igazat adott ott előttük, el is mentek előbb,(ők apu szülei egyébként),és megbeszéltük utána otthon kész ennyi volt,postán majd megkapják az ajándékot ha olyan esemény van,nincs értelme a nagy kapcsolattartásra,főlősleges.


Sajnálak téged is,nálunk is az anyu testvéreinél és igazából apunál is ez van,meg vannak a kedvencek,szóval ők bármit tehetnek,minden rossz meg van bocsátva,baj esetén ki vannak segítve,szóval ez is ismerős,mert később az unokáknál is érezhető lesz.

2010. ápr. 8. 13:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Igazából tök jól tetted, hogy elmondtad a véleményed. Felszabadító érzés. A másik fél látja, hogy erős vagy, s van véleményed. Hátra lépnek egyet, s többé már nem néznek bábunak.

Én a szüleimmel nem tartom a kapcsolatot. Minek. Fölösleges. Van olyan, hogy valaki nem képes szeretni a másik embert. Ez lehet apa-fia, anya-lánya kapcsolatban is. Vagy csak egy ismeretlen, aki már első látásra fintort vált ki belőled. Csupán kémia, amit el kell fogadni és kezelni kell. A bántás a harag nem megoldás.

2010. ápr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" másik gyereke sokkal több pénzt kapott "

ha nem a pénzről szól,akkor ez neked minek számít.

A magánvéleményem meg az,hogy nagyon helytelen,hogy hagyták,hogy belekeveredj a szülők-nagyszülők vitájába.

Ez a szüleid dolga lett volna.Én nagyon nem lennék elégedett,ha a gyermekeim bárkit kiosztanának az otthonunkban.

2010. ápr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm és teljesen egyettértek veled,a családod egyébként nem választhatod ki,de párt és barátokat az igen és ha sikerül egy megfelelő személyt találni,akkor már úgyis van saját családod és akkor annak kell a legfontosabbank lennie,meg ha gyerkőc lesz akkor annak,és igaz sok anyós vicc van,de kitudja,vannak rendes szerető anyósok és apósok is,csak egyre figyelmeztetnek,túl közel sose szabad lenni,mert akit még szeret is az ember,azzal is ha túl közel van össze tud kapni.
2010. ápr. 8. 14:08
 9/9 A kérdező kommentje:
A másik hozzászólónak annyit hogy anyut és engem is támadtak,sőt a tesóm is,itt nem sima szülő-nagyszűlő vita van,hanem unoka is,és ők keverték a pénzt bele,és mondtam nekik hogy nem a pénzről van szó,hanem a velünk való bánásról.Nézze amikor anyuék még jártak akkor olyat szóltak be úgy hogy ott volt velük anyu is,látod kisfiam ilyen lányokat kellene nézegetned,meg amikor megszületett a tesóm,hál istennek tiszta apja,hogy lehet ilyet mondani.Anyu minig megpróbál a kedvébe járni,de még abba is bele szól hány tojásból sűt,kockára,vagy hosszába vágja a répát a levesbe.Egyébkénta apu tesójéknál is keverni próbált amikor összeismerkedtek,csak le lettek építve.És amiker írtam azt finoman.Azért az hogy más házába mész és tiszteletlen vagy,az durva.
2010. ápr. 8. 14:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!