Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyek azok a könyvek, amelyek...

Melyek azok a könyvek, amelyek feszegetik a határokat?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy olyan dolgok vannak benne írva,amik vagy megbotránkoztatóak,vagy kiverik a biztosítékot.Nem muszály gusztustalanságokat írjanak,hanem bármit ami nem szokványos,nem hétköznapi.
2012. nov. 14. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A prímszámok magánya - ettől a legtöbb ember nagyon ideges lesz :)


Szabó Magda - Az őz

Tudom, hogy klasszikus, de annyira kegyetlen karaktert, mint Eszter még soha nem láttam. Oké, vannak a trancsírozós könyvek, de ha összeköltöztetnénk a főhőst Encsy Eszterrel, utóbbira fogadnék.


Suzanne Collins: Az éhezők viadala


Száll a kakukk fészkére

2012. nov. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Battle Royale

Da-Vinci kód - persze ez inkább azokra hat, akik már tényleg, tényleg berögzültek, na de akkor is nagyon botrányokat csapott

Szerintem valamilyen szinten a Zabhegyező is ilyen, bár nincs a cselekményben semmi különös, de ha az egészet nézzük, mindenével együtt, szerintem az egész könyv egy nagy értelmetlenség és cél nélküliség, és mint ilyen, egyáltalán nem szokványos. Ezért osztja meg nagyon a tömeget is, mert annyira céltalan. De nem spoilerezek itt tovább =)

Nekem Neil Gaimantól a Csillagpor is ilyen volt, egyszerűen azért, mert egész cselekménysorokat, dramaturgialag fontos jeleneteket intéz néhol el egy bekezdésben, de azért azt mindig megemlíti, ha valamelyik szereplő épp pisilni megy.

Aztán ott van a Biblia manga. (Igaz, ez nem könyv, de azért megemlítem.) Én szeretem, de rengetegen úgy érzik, hogy ez az eredeti Biblia meggyalázása. Hát, döntse el mindenki maga, nekem tetszik =)


Remélem, segítettem =)

2012. nov. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Franz Kafka: A per

Nagyon abszurd, különös hangulatú, nyomasztó az egész, de nem tudtam letenni.

2012. nov. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2.: Szerintem a Zabhegyező nem értelmetlen...:) Persze nézőpont kérdése a dolog, tudom én, csak nekem nem ez a véleményem.


James Jones - A vékony vörös vonal

Harmadik nekifutásra sikerült végigolvasnom... Rohadt jó könyv egyébként.


John Fowles - A lepkegyűjtő

Ez is fantasztikus könyv, bár ez első olvasásra is sikerült.:)

2012. nov. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!