Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért feszegetik és harcolnak...

Miért feszegetik és harcolnak sokan a nyelvvizsgáért?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom itt felnőtt emberek is vannak,nemcsak diákok,mert ahogy tudom egy nyelvvizsga pontot ad az egyetemre való bejutáshoz.

Milyen előnyei vannak a nyelvvizsgáknak még?

(Lehetőleg ne oltsatok le ezért,egyszerűen nem tudok valamit és megkérdezem,ennyi.)

Na és,hogy melyik nyelvizsgák az értékesebbek,mert hallottam itt több nevet és röviditést,de szerintem nem egyenlő értékűek.

Vagy ez esetleg csak egy bizonyíték a nyelvtanulóknak,önmaguknak,hogy igenis meg tudtak tanulni egy nyelvet egy bizonyos fokon?


2012. márc. 20. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is el vagyok kavarodva a sokféle vizsgák közt de aktív álláskeresőként azt tapasztalom, hogy a legtöbb helyen nem kérnek papírt mert helyből letesztelik az embert és ott kiderül mit tud.

Ritkán kérnek papírt tapasztalataim szerint leginkább ott ahol a főnökök se tudnak megnyikkanni egyetlen idegen nyelven sem így kell nekik a bizonyíték. Persze egy papír nem bizonyít semmit de azt is nézik milyen munkád volt mit csináltál eddig és oda kellett-e az aktív idegen nyelvtudás.

A másik oldalról nézve meg az emberek többsége úgy van vele, hogy kell még az a papír mert hátha több előnye lesz belőle.

2012. márc. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Például a diplomához kötelező egy nyelvvizsga, leginkább ezért van még nagy felhajtás.

meg a munkahelyeken is elvárják a nyelvtudást. Igazából mostanában a munkáltatók az állásinterjúban szeretik felmérni, hogy mennyire beszéli a jelentkező a nyelveket, tehát nem feltétlen muszáj, hogy nyelvvizsgád legyen, ha jól beszélsz egy adott nyelven. De szerintem még mindig az a jó alap egy önéletrajzban, ha be tudod írni, hogy van papírod a nyelvtudásodról, aztán majd szóban "leellenőrzik", hogy tényleg beszéled-e a nyelvet.

Szerintem a nyelvvizsga fajtája itt Mo.-on belül egyáltalán nem fontos. Viszont a magyar vizsgaközpontok nyelvvizsgái (főként az angol) fabatkát se érnek külföldön, ott csak nemzetközi nyelvvizsgával állnak szóba veled.

2012. márc. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Plussz külföldi egyetemeken elvárás.
2012. márc. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Plussz külföldi egyetemeken elvárás."


Például Németországban kell angol nyelvvizsga az egyetemre?

2012. márc. 20. 23:14
 5/10 anonim ***** válasza:

"melyik nyelvizsgák az értékesebbek"


Egyik sem, a valódi nyelvtudás az értékes. Persze van olyan nyelvvizsga ami ezt jobban méri pl a TOEFL ahol pl megbukni sem lehet...


Általánosságban elmondható, hogy legyen papírod, hogy beírd az önéletrajzodba, hogy a hr-es mancika ne dobja egyből félre, amúgy meg beszéld korrektül a nyelvet, amit interjún úgyis tesztelnek.

2012. márc. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Németországba nem tudom mi kell, de ha például az USÁ-ban szeretnél tanulni, akkor nekik kell nyelvvizsga angolból. Persze csak a sajátjuk jó.
2012. márc. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Németországban német nyelvvizsgát kérnek az egyetemeken. Ha oda akarsz jelentkezni, akkor meg kell írnod egy tesztet, ami közel az ottani érettségi szinthez van, asszem 3 tárgyból. Ha megvan legalább négyesre, akkor mehetsz innen csak egyetemre oda. Még akkor is, ha már előtte megcsináltad a BA-t(alapképzés 3 éves) vagy más néven BSC.

Ezen kívül fontos még a nyelvvizsga azért, mert egyetemeken csak ezért kaphatod meg a diplomádat, érettséginél középfokúért 28, felsőfokúért 35 pont jár, összes nyelvi pont nem haladhatja meg az 50 pontot. Szükséges még a nyelvvizsga bizonyos munkahelyekhez, ahol szaknyelvi előírásként van megadva, például kommunikációs területekre, műszaki területre stb. Illetve azért is érdeked hogy legyen nyelvvizsgád, mert minden nyelvvizsga után szintnek megfelelően törvény által biztosítva valamennyi jutalékot kell fizetnie pluszba a munkáltatónak. Azt hiszem egy alapszintű, ami mondjuk ki B1-es szint, szerintem nem lehet nyelvvizsgának tekinteni, mert az előbb említett helyek közül csak a juttatásokhoz tesz hozzá valamit ér +3000 ft-ot havonta. De hidd el nem baj az, ha tanulod, megmondom miért. Nekem műszaki területen villamosmérnöki állás itthon 300e-et fizet havonta bruttó, amiből az adó 25% plusz TB(társadalombiztosítás), stb. Németországban ez az összeg ugyan ezért az állásért 1,6 M forintban és 10% körül van az adó. Szóval tanuld meg rendesen. a fizetésekről forrás: fizetesek.hu és gehalt.de

2012. márc. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vannak olyan munkák ahol lehet pluszpénzt kapni azért, mert van nyelvvizsgád. Nővérem 28ezer forintot visz haza pluszban, mert van papírja egy felsőfokú németről. Most akarja megcsinálni az angolt is, az még egyszer ekkora összeg lenne.

De vannak olyan emberek, akik simán csak magukért teszik le a nyelvvizsgát, pl én. Megvolt a tudás, gondoltam miért ne legyen róla papír is? Amúgy is szeretek nyelveket tanulni, csak örülök, ha azt látom, hogy hogyan gyűlnek a nyelvvizsgáim :)

2012. márc. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsga pontot ad a felsőoktatásba való bejutáshoz, szükséges a diplomához, sok munkahelyen elvárás a nyelvtudás, a nyelvvizsgával igazolhatod, hogy (valamikor) azon a szinten vagy/voltál. Külföldön a felsőfokú, inkább külföldi vizsgák az elfogadottak.

Hobbiból is vizsgáznak egyesek, akik úgymond gyűjtik a nyelvvizsgákat. :)


Vannak 1 és 2nyelvű vizsgák, utóbbi tartalmaz fordítást és magyar székhelyű vizsgaközpontok (többnyire egyetemek, főiskolák vizsgái), az egynyelvűek inkább külföldi vizsgák, ezáltal ismertek külföldön, pláne ha abba az országba mész, ahonnan a vizsga is származik és adnak nemzetközi bizonyítványt is.


www.nyak.hu - itt megtalálod az összes akkreditált (Magyarországon elfogadott nyelvvizsgát) ami nem szerepel a listán, azt honosítani kell.


Ami ér is valamit..

szerintem németből a Goethe, ÖSD

angolból a Cambridge

Ezeket az egész világon ismerik, hogy micsoda. Ha ezeknek leteszed a C1-ét (felsőfok), akkor tényleg beszéled a nyelvet. :)

2012. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Itthon feszegetik a nyelvvizsgapapírt! Diploma miatt. Persze egy szlovénnek, szolváknak, németnek nem kell a diplomához nyelvvizsga. Igyekszenek meggyűlölni a nyelvtanulást. Nagyon mesterséges és gusztustalan egy nyelvvizsga. Sok angol nem tudná lerakni Magyarországon az angolt, akik pedig kimennek felsőfokkal meg vannak kukulva. Volt lehetőség nyelvvizsga nélkül is diplomához jutni 2016-ig, node megakadályozták a diákok, akire ez nem érvényes, hiszen szemét magyar módra dögöljön meg a másik tehene is. Közoktatás gyenge nyelvvoktatásból, akinek nincs több százezre, annak nem nagyon lehet. Persze hihetetlen szorgalommal mindent lehet. Külföldön kell szerezni nemzetközi egynyelvű nyelvvizsgát, normálisabbak. Biztos kevesen nyelvvizsgáznának, ha nem lenne kötelező. Orosz is kötelező volt és mindenki megtanulta, nem? Nincsenek alapból külföldi csatornák, csak sok pénzért. Mindent szinkronizálnak, hogy nehogy megtanulj idegen nyelven olcsón, fájalom nélkül.
2012. márc. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!