Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2 középszintű (B2) nyelvvizsgá...

2 középszintű (B2) nyelvvizsgáért megkapom a maximális 40 többletpontot?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, a 2011-ben felvételizők már csak az emelt szintű nyelvvizsgáért kapnak 40 pontot. 2 középszintű nyelvvizsga ugyanúgy 28 pontot ér... Mi az igazság?
2011. márc. 4. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Nem értem... a maximális többletpont 80, nem 40. A felső fok (nem emelt szint) 40 pontot ér. A középfok 28-at.
2011. márc. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogyha ha két középfokúd van akkor megkapod a nyelvtudásért járó maximális, 40 pontot.

Viszont ha van egy középfokú nyelvvizsgád (pl.) angolból és emelt szintű érettségit csinálsz angolból, akkor csak az emeltért járó 40 többletpontot kapod meg, a nyelvvizsgáért a 28-at már nem.

Remélem érthető volt (:

2011. márc. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A 80 pontból csak max 40 pont adható nyelvvizsgára. Ezt megkaphatod úgy, hogy összesen egy felsőfokú nyelvvizsgád van, vagy 2 db középfokúd (hiába lenne elvileg a 2 középfokú nyelvvizsga 28+28, akkor is csak 40-et kaphatsz rá). Ha pedig csak egy nyelvvizsgád van, akkor csak 28 pontot kapsz a 40-ből.
2011. márc. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!