Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olcsóbb a nyugdíjasok...

Miért olcsóbb a nyugdíjasok BKK-bérlete, mint a diákoké? Felháborító!

Figyelt kérdés

A diákbérlet jelenleg 3850 forint, a nyugdíjasbérlet pedig 3700 forint. Miért olcsóbb? Ráadásul egy bizonyos kor elérése után ingyenes nekik a tömegközlekedés. Ez miért van így?

Elvégre is a diákok azok, akinek elméletileg nincsen saját bevételi forrásuk, míg a nyugdíjasoknak van (nyugdíj).


2013. nov. 14. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

A diákok vállalhatnak munkát, míg a nyugdíjasok már dolgoztak vagy 40 évet és a nyugdíjból kell megélniük, ami nem egy magas összeg. Én nem sajnálom a pénzt a nagyszüleimtől.

Egy diák.

2013. nov. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Mert a nyugdíjasok sokkal többen vannak és tudatosabb szavazók.

Ez egyszerűen politikai érdek, nem kell erkölcsi, gazdasági magyarázatokat keresni.

2013. nov. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ez még fizetés mellett is sok, nemhogy egy diáknak vagy kisnyugdíjasnak.A munkanélküliekről, egyéb éhbéren lévőkről nem is beszélve.Ők menjenek négykézláb?Esetleg biciklivel, arra még nem kell bérletet venni...
2013. nov. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Most komolyan 150ft miatt háborogsz?? Írj egy számlaszámot és átutalom neked ezt a különbözetet.
2013. nov. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
És miért nekem kell fizetnem a nyugdíjasok meg diákok utazását?
2013. nov. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vadkan01 ***** válasza:
52%
Helyben vagyunk, már megint támadjuk a nyugdíjasokat, mintha ők szabályoznák a saját bérletük árát. Amúgy meg nem értem, hogy mitől lenne valakinek jobb, ha a nyugdíjas és a diák is 10000 valahány forintot fizetne a bérletért. Ettől rendbe jönne a lelki világotok? Nem hinném.
2013. nov. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

# 5:


"És miért nekem kell fizetnem a nyugdíjasok meg diákok utazását?"


Amikor diák voltál Te is igénybe vehetted vehetted volna a kedvezményt, miért nem hívtad fel a szüleid figyelmét, hogy létezik ilyen, és ne teljesárú bérletet vegyenek neked?

2013. nov. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

"Elvégre is a diákok azok, akinek elméletileg nincsen saját bevételi forrásuk, míg a nyugdíjasoknak van (nyugdíj)."


Diákra szülők megkapják a 13 ezer családit meg 10 ezer adókedvezményt állambácsitól. Abból bőven megvehetik nekik a szülők.

2013. nov. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Most komolyan 150 forintért fogod földhöz verni magad? Írd a számlaszámod, oszt átutalom. Köcsög!
2013. nov. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%
Jahh most látom ezt már előttem is felajánlotta valaki. Ekkora egy barmot, itt hisztizik havi 150 forintért.
2013. nov. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!