Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az angol nyelv elutasítása...

Az angol nyelv elutasítása magyarázható magyar ideológiai és politikai okokkal?

Figyelt kérdés

Rengeteg magyar nyelvtanuló (főleg fiatalok) elutasítja vagy valamiért utálja az angol nyelvet, és helyette inkább az olyan nyelveket választják, mint a német és az orosz. A nemzeti pártoknál megfigyelhető egyfajta ellenállás az angollal szemben. A Fidesz szándéka az volt például, hogy a németet előtérbe helyezzék, mert az angollal szemben több előnye is van (és adtak rá egy nem helytálló érvet). Mivel a Jobbik radikálisabb, vajon elképzelhető, hogy a fiatalok közt egyre népszerűbbé váló "Jobbik-ideológia" úgymond rásegít az angol nyelv elvetésére, utálatára? Gondolok itten arra is, hogy Szaniszló és társai csodálatos szélsőjobboldali összeesküvés-elméletei szerint az USA és angol nyelvű csatlósai képezik a világot elnyomorító gonosz háttérhatalmi "áldemokráciákat", stb. Ha ezeket a baromságokat táplálják a magyar fiatalságba, akkor nem lehetséges, hogy ez is az oka annak, hogy utálják ezeknek az országoknak a nyelvét, azaz az angolt?

Mellesleg milyen érdekes, hogy a német és az orosz felkapott lett, és pont ezekkel az országokkal akar jó kapcsolatokat a Jobbik, míg az angol nyelvűeket teljesen elvetik. Szerintetek? Miért utálják annyian az angolt, miért terjed ez manapság és magyarázható ez a fent említett politikai-ideológiai folyamatokkal?



2013. nov. 7. 21:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

4:

Kikérheted magadnak, ettől még igaz, akármennyire is fáj neked.


C1 szinten vagyok, és így írom, hogy még a magántanárok többsége is max. arra jó, hogy középfokú nyelvvizsgára készítsen fel, semmi másra.

A mostani angoltanárom Angliában is élt, mégis olyanokat mond, h a „recommend you to” az jó, vagy hogy nincs olyan, h „foods”. Teszteket töltet ki 2-3 óránként olyan agyonbonyolított 3 igeidős mondatokkal, amire csak pislognak az amerikaik/angolok a neten, hogy ezt biztosan nem így mondanák.

És ő még a jobbak közé tartozik, régebben – amikor szüleim angoltanárhoz járattak tanulóként – meg aztán olyan biológia-kémia-angol szakos tanárhoz is jártam, aki olyanokat mondott, h „dáubt, geszcsör” meg h mindig ejtsem ki a „th-t” normálisan, mert „t-nek” ejteni igénytelenség :D


Persze, látom, itt is megy az, hogy „csak a lusta gyerekek/oktatási rendszer hibája”. NEM CSAK. A legtöbb angoltanár semmit sem ér, főleg az ilyen „elvégeztem angol szakot a Kodolányin/Pázmányon megyek angolt tanítani” típusúak katasztrófák.

2024. máj. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Medveczki Gábor válasza:
Igazából az angollal nem az a baj, hogy kötelező lenne, mert ma már nincs kötelező tanulandó nyelv, legfeljebb a legtöbb iskolában az angol lesz egyik első nyelv, de ez sem kötelező ma már, bármelyik másik nyelvvel is ki lehet váltani az angolt vagy barmelyik másik választható nyelvvel is el lehet kerülni ezt vagy azt a választható nyelvet. Sokkal inkább politikai, ideológiai oka lehet annak, ha valaki az angolt igyekszik elkerülni az iskolákban. Például most a háborúpárti globalista liberális rendszer ellenzői, akik azt bírálják, hogy ma USA és szoros nyugati liberális csatlósai mindenütt konfliktusokat, háborúkat generálnak, mint pl. a legutóbb Ukrajnában, amelyet még Oroszország sem támadt volna meg, ha ez a liberális nyugati világrend előbb nem kavarta volna fel a nemzetközi helyzetet Európában és Ukrajnában, persze politikai értelemben a másik fél Oroszország sem kevésbé agresszív a világon, csak nekik kevesebb háborús feszültségük volt a világon, mint USA alig több mint 200 éves történelme alatt a világon bárhol. De mindkettő kemény politikai ellenfél, az egyik a nemzet nélküli globalista liberalizmus képviselője, a másik a normális nemzetállami együttműködés híve. Mindazon által az angol sem kerülhető el teljesen mint ahogy bármely másik nyelv sem, amelyekkel kapcsolatba kerülünk, mert a mai közösségi oldalak és az internet révén ma már több száz féle nemzeti nyelvvel is kerülhetünk kapcsolatba és ha nem is tanuljuk mindegyik nyelvet iskolai szinten, de olvasva vagy fordítva többet is meg tudunk érteni. Különben meg bármilyen nyelv is jó a kapcsolatépítésre és más nemzetek kultúrájának a megismerésére, de egyik nemzeti nyelvet se használjuk az adott nemzeti kulturális körön kívül és csak az anyanyelvű nemzeteikkel használjunk bármilyen nyelvet kivétel nélkül, egy nemzetet sem sérthetünk meg azzal hogy bárkivel egy harmadik nemzet nyelvén beszéljünk, mert ez az adott nemzet megalázása a választott nyelv nemzete előtt, hogy lám nem tartjuk olyan fontosnak a másik népet, hogy az ő nyelvén beszéljünk vele.
2024. máj. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Medveczki Gábor válasza:
Amúgy meg egyetlen nyelv se legyen kötelező, mert azzal a hozzá tartozó nemzetnek okozunk túl sok előnyt és azzal a többi nép kárára vissza is élhet, pl. nyelvi kulturális gyarmati szintre csökkenti a többi nemzeteket. Mindenki tanuljon a kapcsolatainak a függvényében olyan és annyi nyelvet, amennyire szüksége van, és ezt ma már nyelvtanárok és iskolai nyelvoktatás nélkül is bármilyen nyelven meg lehet tenni az internet kommunikációs eszközeivel, honlapok a világ szinte bármilyen nyelvén elérhetők, filmeket, zenéket, podcastokat szintén bármilyen nyelven annyit lehet hallgatni, amennyit csak szeretnénk, a közösségi oldalakon is bármelyik nyelven könnyen lehet találni barátokat is, akikkel szóban vagy írásban már lehet érintkezni. Szóval egyáltalán nincs jelentősége ma már annak, hogy valaki ezt vagy azt a nyelvet nem beszéli vagy érti, mert ma már az a szégyen, ha valaki egy valamilyen nyelven nem ért és nem beszél, az sem lényeges körülmény ma már, ha nyelvtanilag helytelenül beszélünk nlmelyik nyelven, de használattal ez is alakulhat még. S ha valaki igazán igényes, akkor minden nyelvet az anyanyelvi környezetben élő tanárral és más barátokkal beszél és használ, s ha vizsgázni szeretne, azt is az adott nyelvi környezetben jobb letenni, mert az anyanyelvi tanárok nagyságrenddel jobbak bármilyen olyan tanárnál, aki csak tanulta azt a nyelvet; persze alapszinten ez is hasznos lehet, de csak kb. A2-B1 szintig, a további szinteket már a megfelelő külföldi országban teljesítse mindenki. És nem szabad az sem, ha egyxik vagy másik nyelvhez túlzottan ragaszkodunk, mint pl. az angolhoz, mert mindegyik csak és kizárólag a maga kulturális környezetében használható igazságosan, s az olyan országokat, népekhez pedig, akikkel nem tudunk beszélni a saját nyelvükön, vagy ők nem tudnak a miénken, nem is érdemes még kapcsolatot sem keresni! Különben egy minden nemzet által közösen tanulható nyelv CSAK egy nemzetek felett álló, semleges nemzetközi nyelv lehet igazsáĝos alapon, amely egyetlen nemzetnek sem lehet az anyanyelve, mindenki számára egyenlő mértékben tanulandó nyelv, anyanyelvi előjogai egyetlen nemzetnek sem lehetnek a használatával, ha csak nem akarnak nyelvi, kulturális alárendelt gyarmattá válni az éppen választott aktuális nemzet körébe! Egy ilyen nemzetközi nyelv pl. az eszperantó nyelv is ( [link] vagy az interlingua nyelv ( [link]
2024. máj. 26. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!