Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyugdíjemelés 30-40 százalékka...

Nyugdíjemelés 30-40 százalékkal, egyetértenél?

Figyelt kérdés
Akik végigdolgozták az egész életüket, csak megérdemelnék, hogy ne éhezzenek, nem?

2013. nov. 3. 12:47
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
77%

Nem,ez lehetetlen. Egyszerüen nincs miből.Egy ilyen gyenge ipari potenciálú,és ezer sebből,tele fiatal munkanélkülivel

regnáló gazdasággal ezt tartósan nem lehetne tartani.

2013. nov. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
90%

Tehát mindenki mondja el, mit szeretne, aztán keresünk valakit, aki végrehajtja. Ha helyette beleőrül az ellentmondásos és kivitelezhetetlen igényektől, az nem számít, az is az illető hibája.


Szerencsére ilyen kérdéseket sehol nem szoktak népszavazással eldönteni. Ahol ezt megtennék, az az ország fél éven belül összeomlana.


A nyugdíj fogalma szerint egyfajta biztosítás. Mindenki aszerint kap, amennyit előtte befizetett. Mint egy utazási biztosítás. Lehet 10 millióra biztosítani, meg kettőre. Persze az előbbi jóval többe kerül. Hogy ehelyett mit jelent a nivellálás (akinek 900 ezer, vegyünk tőle el kicsit, és adjuk a 40 ezresnek). Ezt a módszert gyakorolták 45 évig, aztán végképp bebizonyosodott, hogy csődhöz vezet.


AZ egy másik problémakör, hogy a szorzófaktorokat jól állapítják-e meg, hogy a változtatásokat mennyire igazítják a való világ változásihoz, és főképp, hogy miként alakul a gazdasági helyzet, ami alapvetően meghatározza a mindenkori fizetőképességet. És ezt a problémakört keverni az elvi megállapításokkal, az bizony katasztrófákhoz szokott vezetni.


Ma a nyugdíjak sávja jóval keskenyebb, mint a jövedelmeké, az utóbbiban sokkal nagyobbak az aránytalanságok, főleg ha az elvégzett munkával is összevetjük. Ez pedig a kormányzatok (főleg a mostanié, de a korábbiaké is vastagon benne van) hibás és gátlástalan határozatainak következménye. Ma a fiatalok, aktívak és a nyugdíjasok összeugrasztása a cél, marják szét egymást, akkor senki sem a kormány gátlástalan és ostoba döntéseire figyel. Mert az, hogy a jövedelmi viszonyok, munkahelyek, munkadíjak, nyugdíjak milyenek, a kormányok által hozott törvényeken múlik, és ha az nem jó, a felülbírálata a nép elvehetetlen joga. Ha nem tetszik a nyugdíjak alacsony vagy magas volta, a munkabérek értéke, a nép váltsa le azt a kormányt, amelyik ezt előidézte. Ha nem teszi, azzal sincs gond, csak akkor eldobta siránkozáshoz való jogát is. Röviden szólva, a kutya se törődik azzal, ha valaki jajgat.

2013. nov. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Csak az a baj, hogy ha most leváltjuk a mostani kormányt, azért mert nem tetszik a nyugdíjak és a fizetések mértéke, azzal semmit sem érünk el, ugyanis ezt négy év alatt érdemben maga a jó Isten sem tudná befolyásolni. Ha minden jól haladt volna a rendszerváltás után, akkor esetleg most kezdenénk el lassan Ausztria szintjéhez közelíteni 23 év után. Persze sosem megy semmi tökéletesen. Nem pár év rossz kormányzásának eredménye a mai helyzet. Gyakorlatilag mióta létezik magyar állam azóta sosem volt egy szinten a fejlett nyugat-európai területekkel.
2013. nov. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
39%

"Szerintem ez büntetés, ráadásul egy 60 ezer forintos nyugdíj szerinted mire elegendő azon kívül, hogy nyomorogjanak? Ez minden de nem tisztességes."

Miért, a 47.000 forint az tisztességes?


"Szociálisan érzékenyebb társadalmat szeretnék!"

Én is, sőt, még örök életet is! Csak aztán van a realitás, márpedig van egy olyan dolog, hogy az ország x összegű jövedelmet termel meg, ezt újraosztja az állam adók segítségével. Ez, Magyarországon már így is horribilis mértékű, mondhatni szocialista, 50-55% körüli. Mondod, szociális társadalmat szeretnél; vajon hajlandó is lennél ezért - ahogy egy előző válaszoló írja - 70%-os járulékokat fizetni?! Másrészt a magas adók csak arra jók, hogy a képzetteket elkergesse az országból, oda ahol az állam nem rabolja le a fizetése majdnem felét! Lehet kádárkodni, csak annak megvannak a következményei. (eléggé megalapozott közgazdasági tézis, hogy jóléti államot csak gazdag országban lehet sikeresen kiépíteni, itt ez sem adott és a demográfia sem, ami finanszírozná)

2013. nov. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Én nyugdíjas vagyok! De szerintem nem a nyugdíjakat kellene minden évben emelni/bár én annyit kapok,hogy az éhenhaláshoz is kevés,de van hagyma és kenyér/. A munkavállalói adókat kellene csökkenteni így emelni lehetne a fizetéseket és munkahelyeket teremteni. Míg ilyen magasak az adók addig nem fog a vállalkozó munkaerőt felvenni,hanem aki ott van azt orrvérzésig dolgoztatja.
2013. nov. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:
100%

A nyugdíjra szánt keretet kellene igazságosabban szétosztani.Nem feltétlen dolgozott többet az aki többszörös

nyugdíjat kap a másiknál.50.000 vagy 700.000 lehet igazságos

egy ekkora különbség?

2013. nov. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Utolsónak! Igen, lehet igazságos ekkora különbség. Csak mindent figyelembe kell venni, és


#23-nak! A kormányt nem a nyugdíjak és bérek mértéke miatt kell leváltani, mert ezek egy alapvetően elhibázott gazdaságpolitika következményei. A leváltás a rossz gazdaságpolitika miatt szükséges, mert ennél szinte elig lehet rosszabbat elképzelni, és ekkor nem a csalásokra és lopásokra gondolok (elsősorban). Továbbá jó gazdaságpolitikát egy év után észre lehet venni, 2-3 év után pedig minden tisztességes ember a saját javuló helyzetén érzékelhet. És ha már a magyar állam létezését említed, az ezer éve van. Azóta többször is volt ez a magyar állam olyan erő, amelyre figyelt, és amelytől tanult Európa.

2013. nov. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Elnézést, nem vettem észre, hogy befejezetlen maradt az első sor: ... és egyfelől a #22 megfelelő részét érdemes elolvasni, másfelől, ha csak a ma élő embereket nézzük, ennél jóval nagyobb különbség van aközött, amit a társadalomnak adtak a tevékenységükkel. És ha valaki életében százszor annyit tett hozzá a fejlődésünkhöz, mint egy másik ember, akkor talán megérdemel 10-12-szer több nyugdíjat. Mert annak azért tükröznie kell a hasznosságot is.
2013. nov. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
100%

Nem értünk egyet.Nyilván vannak kivételek,de ne mondja nekem senki,hogy az aki 40-45 évet végig gürizett mint egy állat, valahol mondjuk egy bányában vagy utat épített,

vagy gyári munkás volt,az nem érdemel meg egy tisztességes

nyugdíjat öreg éveire.

2013. nov. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Dudok Andrásné ***** válasza:
Igen, ugyanis akkor lenne 78.000.ft a nyugdijam,pedig ledolgoztam,41 évet.Persze én sem értenék eggyet,aki csak azért kap 300 ezret, mert olyan hivatást vélasztott ahonnan 40 évesen ellehet menni!!Valos tapasztalat!!!!!
2013. nov. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!