Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehetne a nyugdíjat...

Nem lehetne a nyugdíjat mindig a GDP növekedés arányában emelni?

Figyelt kérdés
Vagy ha recesszió van, akkor csökkenteni?

2013. márc. 6. 08:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindent lehet, csak akarni kell. Más kérdés, mi az értelme. Azt is kérdezhetnéd, nem lehetne-e a GDP-t növelni, mint normális országokban? Válasz: lehetne, csak ezt a célt kell kitűzni. Meg kell tervezni, mire van szükségünk, azt tisztességesen elvégezni, és venni a következő feladatot. 6-8%-os növekedést is el lehetne érni, van hová eljutni.

De nem ez a cél. Hogy miért nem? Jó kérdés, szerintem te is tudod a választ.

2013. márc. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
De lehetne,csak amelyik kormány bevezetné az le lenne váltva a következő választáskor.
2013. márc. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Valamelyik okos ezt már ügyesen megmagyarázta:"A csökkenés valójában növekedés"...Vagy fordítva....Bárhogy is hangzik, egyikkel sem jársz jobban.
2013. márc. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem csak a nyugdíjat kellene emelni, hanem a dolgozok fizetését is akik családot tartanak el.
2013. márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már én is gondolkoztam. De nem csak nyugdíjak, hanem minden állami kifizetést a miniszterek fizetésétől kezdve a legutolsó alapítvány támogatásáig mindent GDP%-ban meghatározni, aztán ezeket a határokat lehetne már tologatni, de a GDP-től függően maguktól is mozognának. De így hogy fixen meg vannak határozva, ha van rá pénz, ha nincs, nem túl jó megoldás. És persze mindig jobban nyújtózkodunk mint a takaró, aztán jöhet a hitel. Ésszerűbb lenne, hogy ennyit termeltünk, ennyi hányad a tiéd, ami forintosítva ennyi.
2013. márc. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A probléma ennél lényegesen nagyobb.


A ratkó-gyerekek szökőárja mostanában éri(érte) el a nyugdíjkorhatárt. Ez évente többszáz milliárdos plusz teher az államnak. A nyugdíjasok közül pedig sokan már az "elméleti létminimum" alatt élnek, nem igazán lehet többet kifacsarni belőlük.


Itt bármi is lesz, az több millió embernek rohadtul fog fájni. A kérdés csak, az, hogy kiknek, és hogy hosszú, vagy rövid távon.

2013. márc. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A "mindent a GDP-hez mérjük" véleménnyel nem értek egyet.


A GDP bár igen jó és elfogadott, de továbbra is csak egy tökéletlen mérőszám, ami egy ország fejlettségét egyetlen számba sűríti össze. Minden lényeges szemponttal csak közvetett a kapcsolata (jólét, fizetőképesség, stabilitás, stb).


Nem szabad elsődleges viszonyítási alapnak lennie azon túl, hogy pl. az EU felé tett vállalásainkat teljesítjük.

2013. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 14:34


Majd ekkor fog beütni a krach. Ezeket a nyugdíjakat már nem lehet hitellel (Gyurcsány) vagy elvonásokkal - eü, felsőoktatás - (Orbán) kifizetni. Eleve nagy részük 30 ledolgozott munkaévvel sem rendelkezik. És akkor megint visszajutunk minden alfájához és omegájához: túl nagy az állami elvonás, magasak az adók és túl sok dolgot lát el az állam.

2013. márc. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#2-höz. Abban egyetértek, hogy a bevezető nem érné meg a következő választásokat, sőt, szerintem a következő évet se. De ha ez így van, az azt jelenti, minden az igényeknek megfelelően van jól. Hiszen a leváltók tévesen cselekednek, vagyis ma ez a normalitás itt.


#5-höz. Elvben lehetséges lenne. A gyakorlati kivitelezés a következő nehézséggel járna. A GDP nem korrekt mérőszám, még a gazdaságtól is függ a számításának módja. A GDP meghatározott célra lett létrehozva, ezért csak annak a mérésére, abból a szemponttal összefüggő következtetések levonására alkalmas. A fenntartható bérek és jövedelmek lehetőségei elvileg a gazdaság hatékonyságától függenek, ami nincs szoros függésben a GDP-vel. A legfontosabb kettő: az ember tudata igényli az állandóságot, kiszámíthatóságot, különben működése torzzá válik. Ez azt jelenti, hogy évente kiszámíthatatlanul változó jövedelmekkel nem lehet tervezni, különösen nem hosszú távon, ezért az emberek az ilyen állapotokat nem fogják eltűrni. Sokféleképpen nem, de ettől kivitelezhetetlen lesz. A másik, hogy minden, A GDP különösen, az ebből származó jövedelmek pedig végképp befolyásolhatók, manipulálhatók. Stabil, megbízó társadalmakban is suskusok melegágya, nálunk pedig elszabadulna a pokol.


#8-hoz. Nem lehet a nyugdíjakat általánosan minősítgetni. Sokféle van, igazságtalanul nagy és méltatlanul kicsi is. Éppen a manipulációk miatt. Az állami elvonás nagysága pedig két fontos dologtól függ. 1. Milyen feladatokat kell megoldani és azok mennyibe kerülnek. 2. Milyen hatékonysággal, milyen ügyesen vagy pazarlóan oldjuk meg. Ma elég sok ember számára világos, hogy ennyi feladatot el lehet látni a rendelkezésre álló pénzből, de néhány dolgot azért tenni kell. A feladatok között vannak a fontosságban hátrébb lévők, ezek időlegesen elhagyhatók, helyettük be kellene venni előrébb lévő, de kihagyott feladatokat. És ezek megoldhatók lennének további megszorítások nélkül a hatékonyság növelésével (és a lopások, csalások csökkentésével). de a jelenlegi megszorításokat is meg kell változtatni, mert vannak közöttük indokolatlanul nagyok és indokolatlanul kicsik. Fontos, hogy a feladatok és megszorítások akár évről évre változhatnak kismértékben a fontosságuk szerint, de úgy, hogy összességében elviselhetők legyenek. Csak ezt szeretik letagadni azok, akik így jókora haszontól esnének el.

2013. márc. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Ma elég sok ember számára világos, hogy ennyi feladatot el lehet látni a rendelkezésre álló pénzből..."

Úgy vélem, nem érted a problémát! Senki nem állította, hogy nem lehet ellátni! Tévedés, csupán azt állítom, hogy ennyi feladat ellátásához a GDP több, mint ötven százalékát elvonja az állam adók formájában. Ez hihetetlenül magas, ennyit kb. Franciaország és Dánia von el. Mi nem vagyunk ilyen helyzetben. A másik: ennyi adót nem fog fizetni egy vállalkozó, márpedig munkát csak ők tudnak létrehozni, az állam nem. Mit gondolsz, miért olyan alacsony itthon a foglalkoztatottság, ellentétben a többi EU-s állammal (immár a többi V4- és balit állammal)?

2013. márc. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!