Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértenél, ha azt mondanám,...

Egyetértenél, ha azt mondanám, hogy a jobboldali emberek agresszívabbak?

Figyelt kérdés
2013. szept. 28. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Láttál te már anarchistákat?


Ha igen, akkor nem mondanád ezt,

2013. szept. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Magyarországon igen, de ez főleg az online fórumokra igaz csak. Ez nyilván az intellektualitás hiánya miatt van, főleg a tudjukmelyikebbiknél.
2013. szept. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Általában a baloldaliak agresszívabbak, de a legagresszívabbak már jobboldaliak.


Hasonlóan, mint például a nők általában jobban tudnak főzni, de a legjobb szakácsok férfiak :D

2013. szept. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Az agresszivitás nem oldaltulajdonság, hanem ismerethiány. Az agresszív ember attól az, mert nincs muníciója visszavágni, viszont sikerre ő is vágyik. Úgy gondolja az agresszivitás fölényt biztosít. Ez persze nem igaz, de fölösleges bizonygatni, mert úgysem hiszik el.
2013. szept. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
Nem
2013. szept. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

"Az agresszivitás nem oldaltulajdonság, hanem ismerethiány. Az agresszív ember attól az, mert nincs muníciója visszavágni, viszont sikerre ő is vágyik. Úgy gondolja az agresszivitás fölényt biztosít."


Ezzel egyetértek, viszont az ismeretek hiánya mellett az intelligencia, vérmérséklet talán fontosabb tényezők.

2013. szept. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

Bár én jobboldali érzelmű vagyok (az anarchizmus után, aminek a jelenlegi társadalmi helyzetben nincs realitása sajnos), szerintem igaz az állítás. Viszont ez nem gond egyáltalán. Valamilyen szintű agresszivitás kell. A túl sok, és a túl kevés agresszió sem jó. Szerintem a jobboldaliak kevésbé agresszívak a normális szinthez képest, mint amennyire a baloldaliak gyávák.


Van ez a mondás, valami amerikai okos ember mondta: aki egy cseppnyi szabadságot is feláldoz a biztonságáért, az egyiket sem érdemli. - ez jól példázza, hogy az agresszivitás valamekkora mértékben fontos.

2013. szept. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%

Egyes emberek agresszívak frusztrációjukból és életszemléletükből kifakadóan többnyire. Az etológiában használt kifejezések, egy az egyben megfeleltethetők számukra.


A frusztrációból fakadó vélt vagy valós sérelmeket kombinálja más féle agressziót kiváltó okokkal, hogy bepörgesse magát. Mint a területvédési eszköz az idegenekkel szemben, a nem normakövető tagok rendreutasítása, a rangsorban való előretolakodás.

Az egész motorja a frusztráltságból fakadó agresszió, amit a szubjektív és többnyire objektív sikertelenség is, az oka. Aminek a kivetített célpontjai jobb híján, a fenn megnevezett okokból, akik "magasabban helyezkednek el a táplálékrendszerben", az idegenek, ezesetben a külföldiek, akik többnyire igénylik maguknak, a frusztrált alany területét és tulajdonait a frusztrált személy szerint legalábbis.


A kizsákmányolás vizionálása mindkét oldalra jellemző, erre az is rásegít hogy hellyel közzel, de kevés kivételtől eltekintve az összes oldalnak igaza van, nincs itt érdemi különbség. Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy bár logikailag nem feltétlenül helyes, de nem is teljesen alaptalan az a feltételezés, hogy azok tehetnek róla, akik fölötte, fölöttünk állnak. A xenofób indítékot, vagyis hogy emögött a más állampolgárságú személyek vagy bevándorlók idézik elő, vagy működnek közre benne, ez a jobb oldalra jellemző.


Összegezve a konzervatív jobboldali szavazóknak több agresszióforrással kell szembenézni, ezért elvileg azt lehet csak kihozni a dologból, hogy a jobbosok agresszívabbak lennének a balosoknál.

2013. szept. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Csak a szélsőjobbosok agresszívak és a baloldaliak (azon belül is főleg az MSZP szavazótábora).
2013. szept. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%
Én agresszív lennék,de csak örök jobboldali vagyok.Nem megyek koncertre,meccsre,utcai demóra,de csak JOBBOLdALI pártra szavazok évtizedek óta.
2013. szept. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!