Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert koncentral a jobb oldal...

Miert koncentral a jobb oldal a mezogazdasagra mikor kevesebb mint a GDP 3%-a es munkaero 5% dolgozik ott? Miert nem probalnak inkabb egy tudasalapu gazdasagot kiepiteni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy sokaig tartana de jobb mint a gabona nemzetkozi aratol fuggeni.
2009. nov. 15. 00:46
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Kételkedem,tehát gondolkodom (vagyok)!

Nem tudok nem kivánok beleszólni milyen gazdasági és filozófiai vagy szociológiai könyvek értelmezése töltse ki érdeklődési körödet. Az egészséges szkepszist minden olvasmány okán ajánlanám. Nincs kialakulva az a "világnézeted" amivel eltudnál igazodni a Téged ért információáradattal szemben.A gondolatmenetedet követve azt gondolom még "nagyon" fiatal vagy.

Például a "marxizmusról" azt fogadod el amit róla vélelkednek (néha elvtelen) kritikusai.

A szabad piac annak szabad akié a szabad piac. A piacgazdaság már nem "lehet" szabad piac, de a szabad piac retorikájára hivatkoznak müködtetői. Ha jól tudom a "szocializmust" mint fogalmat egy V:I Lenin nevezetü úr használta, mert gondolta , hogy a Marx által felvázolt kommunizmus nem (azonnal) megvalósitható a gyakorlatban. Viszont nem a kapitalista fejlődés által kinált utat választotta a kommunizmus felé.


Liberális is csak liberális lehet. Ezért gondolom úgy, hogy a (neo)liberális is csak retorikájában hivatkozhat a liberalizmusára.Mára pedig parcellázzák a tiszta fogalmakat. A globalizációnak nevéből adódóan nem lehet "vezetője". Mint fogalom értelmezése inkább a kommunizmushoz áll közelebb. Talán ezért is lesz káros az emberiségre. Olyan mint egy meleg levegővel száguldó léggömb.Ha nem táplálják, visszatér arra a valóságra, ahonnan indult.

És mégis ez lenne a kapitalista fejlődés ma "kijelölt" útja! Nos ez a kapitalizmus (nem én találtam ki)300 éve folyamatos válságain keresztül mindig a "szabad piac" alapjain kezdi újra. Az a pénz (extra profit)tartja életben, amelyet nem az emberiség hasznára, hanem az általad definiált "individualista , racionális(?) önző embert emeli piedesztára, teszi példává a többiek elé.

Jó úton jársz, de azért végy magadra egy kis egészséges szkepszist az elkövetkező információk (alapmüvek!)osztályozásakor. A gazdasági helyzetet elemzőktől óvakodj! Elnézést a hangvételért, ha most tévedtem.

2009. nov. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
és az már eszedbe jutott a nagy innovácios elméletedben hogy ha mindenki a samsungnál termel mi az édesanyja turos valagát fognak zabálni?azon kivul magyarország mezogazdasági ország amit sajnos a dolgozni nem akaro innovativ értelmiség ferditeni szeretne mert a tesco kozelebb van
2013. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!