Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert koncentral a jobb oldal...

Miert koncentral a jobb oldal a mezogazdasagra mikor kevesebb mint a GDP 3%-a es munkaero 5% dolgozik ott? Miert nem probalnak inkabb egy tudasalapu gazdasagot kiepiteni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy sokaig tartana de jobb mint a gabona nemzetkozi aratol fuggeni.
2009. nov. 15. 00:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
30%

Nem a jobboldal mániája ez, hanem a jobbiké. Hatalmas különbség. Ne keverjük a szezont a fazonnal.


Egyébként a magyar export 65%-a (ez több, mint az EU átlag) a technológiaintenzív szektorból kerül ki, tehát a magyar gazdaság már most is jelentős mértékben tudásalapú.

2009. nov. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
11%
Mert a ciganyok tudnanak kapalni, kaszalni, asni. Egyszeru munka eszkozokkel amihez nem kell tudni olvasni. Egy megoldas a sokbol.
2009. nov. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Fidesz:


[link]


[link]


De elismerem hogy a koncentral szo a Fidesz eseteben nem helyen valo.

2009. nov. 15. 01:38
 4/32 anonim ***** válasza:
27%
Majd ha csak papayát, kivit,sszerecsendiót ehetsz megérted!
2009. nov. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
En elsosorban az innovacio es kutatas teren gondolkodtam. Pl.nem eleg mas cegek szamara mashol mar letezo 20 evvel ezelott innovativnak szamito termekeket legyartani (pl Videoton) hanem ujakat letrehozni. Szerintem elsosorban az oktatast kene erositeni ugy, hogy a kulfoldi tudast konnyebben magunkba tudjuk szivni (es ezzel behozni a lassan a lemaradast) es esetleg kesobb uj nemzetkozi termekeket arusitani (pl Samsung DelKoreaban 30 eve a Videoton szintjen volt ma meg az egyik legjobb nano technologia alapu ceg).
2009. nov. 15. 01:44
 6/32 anonim ***** válasza:
0%

"En elsosorban az innovacio es kutatas teren gondolkodtam"


Én is. Ezért írtam oda az első választ.

2009. nov. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Semmi bajom nincs a papayaval, se a kiwivel, es szerintem vannak fontosabb dolgok is egy mindent atfogo valsag alatt mint a lakossag 5%t kiszolgalni (akik az orszag gazdasaganak a 3%t se teszik ki) a 95%nak a rovasara...
2009. nov. 15. 01:46
 8/32 A kérdező kommentje:
Amit a Videoton csinal az nem ugyanaz mint a kutatas. Bar tudas alapu dolgokat gyart, ujat nem fejleszt hanem mar mashol letezo dolgokat reprodukalja (az kinai cegekhez hasonloan). Ezzel nem akarom azt mondani, hogy ez nem jo, csak szerintem nem eleg. Egy tudasalapu gazdasag csak akkor mukodik jol ha van egy innovacios kulturaja.
2009. nov. 15. 01:50
 9/32 anonim ***** válasza:
26%

Mert ezzel lehet megfogni az embereket.

Melyik hangzik jobban:

Tudás alapú gazdaságot építünk ki, nagy hangsúlyt fektetve az innovációra.

Talpra állítjuk a magyar gazdaságot, mert a magyar föld a magyaroké.


Ilyen egyszerű az egész. Egyébként egyetértek az elképzeléseiddel!

2009. nov. 15. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
18%
A magyar K+F szektor a legerősebb az A10-országoké közül. A cseh export pl. nagymértékben a munkaintenzív gyártás felé tolódik el. A magyar ezzel ellentétben K+F-intenzív. Persze megteheted, hogy a homokba dugod a fejed, hogy ezt ne lásd.
2009. nov. 15. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!