Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti miért mentek szavazni?

Ti miért mentek szavazni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 31. 21:38
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:

"Demokrácia != Köztársaság"


Tévedésben vagy.


Az Egyesült Királyság, Dánia, Hollandia, Spanyolország egytől egyig monarchia, mégse vitatja el senki, hogy ne lenne demokrácia a fenti országokban.



Kicsit megerőlteted a memóriádat, talán beugrik törióráról egy aktus: Mátyás királlyá választása a Duna jegén.

Az is demokrácia.

2013. nov. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 Macungo ***** válasza:

Tudsz jobbat a jelenlegi rendszernél, vagy csak sínylődsz megnemértett forradalmárként, esetleg isteni megvilágosodottként nézed, mennyire szánalmasan korlátoltan látjuk a világot, mi akik részt veszünk az ál demokrácia szavazás játékában..


Talán igazad van, de én hiszem, hogy így is lehet harcolni ellenük, ha találunk egy olyan vezetőt aki képes és hajlandó az árnyékkormány ellen dolgozni, és képes tömegeket megnyerni az ügyért.. És talán ragályos lesz más népekre átterjed a gondolat és a sok ember már megdönthet világrendeket.

2013. nov. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

Bocs, pongyolán fogalmaztam.

Javítom magamat:


Az Egyesült Királyság definíciószerűen alkotmányos monarchia a többi felsorolt parlamentáris monarchia.

Ugyanakkor a demokratikus elvek mentén épült ki az intézményrendszerük.

2013. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:

"[...]olyan vezetőt aki képes és hajlandó az árnyékkormány ellen dolgozni, és képes tömegeket megnyerni az ügyért.. És talán ragályos lesz más népekre átterjed a gondolat és a sok ember már megdönthet világrendeket."


Az ilyeneket terroristáknak nevezik.

De sajna ők is csak addig küzde(né)nek a háttérhatalom ellen, amíg az meg nem dől, és belőlük lesz az új háttérhatalom, mely terroristának bélyegzi a megdöntésére törekvők új generációját. :D


A háttérhatalom létezése szükségszerűen fakad az emberi természetből. Az ember hataloméhsége a saját fajtájától való félelemből táplálkozik.


Annyira mindegy, hogy elmegyünk-e választani vagy sem, mert nem csak a bábpolitikusok kiléte érdektelen, de az elnyomó háttérhatalom képviselőinek személye is. Mindig lesznek.


Politizálás helyett én inkább a mindennapi élet örömeit keresem, leszarom, hogy a rettegő hatalmasok miként ölik egymást a fejem fölött. Nem vagyok hajlandó követni a pitiáner pártok mindennapi bagatell acsarkodását, mert idegesítene. Így nincs is mi alapján dönteni, melyiket válasszam. Tudom, hogy úgyis mindegy, hisz jelentéktelen senkik azokhoz képest, akik örökké uralkodnak a világ felett (akik szintén egymást gyanakodva figyelő és félő, valószínűleg boldogtalan emberek.)

2013. nov. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:

Válaszomat abban a (majdnem) biztos tudatban írom: egy szavam se lesz amibe bele ne kötne a kérdező. Nagyon rossz lehet ilyen ember közelében élni. Ha van felesége,gyerekei,szánom sorsukat,de nem tehetek értük semmit. Egyszer talán rájönnek. csak egyet tehetnek önmagukért: Otthagyni. (Hoppá: ez is szavazás.) "Vajon miért,vajon miért?" - ez a kérdező kérdése.

"Amúgy ha jól emlékszem,pontosan a szocializmusban volt,hogy ejnyebejnyét kapott aki nem járt szavazni."

Talán 1975-ben történt:Dunavecsén albérletben laktam,mikor két 7. oszt,-os kislány jött hozzám,s mondta:

- Tessék jönni szavazni - a felháborodástól elborult az agyam,ezért már majdhogynem kiabálva mondtam:

- Igen?! Mondjátok meg azoknak akik küldtek,ha helikoptert küldenek értem,akkor se megyek. (Szavazz a Népfrontra.Mért,volt más is?) Aztán már visszafogottabban:

- Jaj ne haragudjatok. Nem rátok haragszom. Ti nem tehettek semmiről.

Nem tudok arról,hogy volt-e valamilyen megtorlás. Nem vettem észre,vagy nem is volt. Persze magábanvéve,hogy az ember szembe megy ,egy mindent megtorló hatalommal,az bizony félelmet keltő. A házinéni nógatott is,hogy menjek.

Pannonhalmán és környékén úgy szólítják az anyukát,az édesanyát,hogy Ides!= Édes. "Vajon miért,vajon miért?" Kérdez majd rá a kérdező.

A gonosz mostohára meg mondják: gonosz mostoha. "Vajon miért,vajon miért?" Kérdez rá a kérdező.

Első kommentjénél még csak meglepődtem,aztán bosszankodtam. Végül rájöttem: ez az ember b e t e g. Adja Isten,hogy meggyógyuljon!

Jobbulást kivánok!

2013. nov. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 Macungo ***** válasza:

"Az ilyeneket terroristáknak nevezik."


Nem forradalmároknak nevezik. Szerencsére régen nem ilyen emberk alakították a történelmünket, belőled se lesz Petőfi, Széchenyi, Hunyadi, Horthy vagy Nagy Imre...

2013. nov. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 Macungo ***** válasza:
Természetesen mindig felál egy új hatalmi rend és új vezetők, de nem biztos, hogy olyanok mint a mostani... Ha ilyenek lennének mi már rég nem lennénk már mint az emberiség.
2013. nov. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:

Mindig más a nevük.

Eretnek, forradalmár, ellenforradalmár, terrorista...

Attól függ, hogy az aktuális háttérhatalom miként bélyegzi meg ezeket az embereket.

Én tisztelem őket, mert fel akarták szabadítani a hatalmasok uralma alól az egyszerű embereket. Pedig valójában csak szabad utat engedtek volna a következő uralkodóknak. Petőfi például a Habsburg egyeduralom megtöréséért fáradozott.. Ő nem érte el a célját, de az akkor már hanyatlóban lévő feudális hatalmi háló száz éven belül összeomlott és átadta helyét a szabadságnak. Szabad verseny, szabad kapitalizmus, szabad piac. Tőkekoncentrálódás, tőkés csoportosulások gazdasági háttérhatalmának kialakulása. Ennek a hanyatló rendszernek próbálnak ellenállni az úgynevezett terroristák. Fellépnek a hazájukba szabadságot és demokráciát tankokkal importáló nyugati hatalmak ellen. Akár sikerrel járnak, akár nem... ez a világrend is összeomlik majd előbb-utóbb, átadva helyét egy újnak, vagy egy régről ismerősnek. Mit számít, hogy eközben melyik nyomorék pártocskára szavaznak egy olyan országban, ahol alig laknak tízmillióan, és amely teljes mértékben a világgazdaság állapotától függ?

2013. nov. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

"Mit számít, hogy eközben melyik nyomorék pártocskára szavaznak egy olyan országban, ahol alig laknak tízmillióan, és amely teljes mértékben a világgazdaság állapotától függ?"


Hát, ha nem is a szavazás, de egyéb cselekedettel fel felet hívni a világ figyelmét:


pl.: 1956-ban az egész világ ránk figyelt.


Az a 12 nap végérvényesen betett a Szovjetuniónak.

Nyugaton élő divat-kommunisták, akik életükben nem tapasztalták milyen is valójában a komcsi diktatúra, most észbe kaphattak.


Nem véletlenül írta Albert Camus: "1956 után tisztességes ember nem lehet kommunista!".


Persze a Népszabadságból és a szovjet sajtóból megtudhattuk, hogy ellenforradalmi reakciós nácifasiszta trappista csőcselék randalírozott az utcán, meg köveket dobáltak és orvul tüzet nyitottak a békésen lövöldöző szovjet katonákra, akik szegények csak a dolgukat végezték...


Nézőpont kérdése.

Az elnyomó szemében a (akár 12 éves) szabadságharcos mindig is terrorista marad.

2013. nov. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 Macungo ***** válasza:

"Mit számít, hogy eközben melyik nyomorék pártocskára szavaznak egy olyan országban, ahol alig laknak tízmillióan, és amely teljes mértékben a világgazdaság állapotától függ?"


Azért gondolom az is jelent valamit, hogy a Bilderberg csoport a szokásos hogyan hódítsuk meg mégjobban a világot megbeszélésükön szótváltottak kishazánkról..

2013. nov. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!