Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugye akik most nem mentek el...

Ugye akik most nem mentek el szavazni, pedig jogosultak voltak rá, azok nem fognak nyavalyogni, hogy így rossz, úgy rossz?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem számít, hogy nyavalyognak. Ezzel mindet le lehet építeni: nem éltek az állampolgári jogukkal, ezáltal ők gyakorlatilag elfogadták azt, hogy felőlük bármi jöhet, még az a kulimász is, amiben éppen élnek. Ha valami nem tetszik, akkor tegyenek érte: menjenek el szavazni...
2010. ápr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
én nem bántam meg h nem mentem el, tudtam h ez lesz.
2010. ápr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Én sem mentem el, mert egyszerűen ez a "választék" nekem nulla. És nem fogok nyavajogni, sosem szoktam, és az utóbbi 3 választáson egyszer sem voltam jelen.
2010. ápr. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Biztos lesz, majd amikor észbe kapnak, hogy valami nem a kedvükre történik, akkor rögtön jön majd ide a tipikus én utálom az egészet és nem is szavazok, DE...
2010. ápr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Csatlakozom az elsőhöz. Minél több az ilyen fásult, akik minden mindegy-alapon csak legyintenek az egészre, annál jobban bebetonozhatják magukat a (bár nem vagyok Jobbikos, de ez a kifejezésük tetszik) "politikusbűnözők", mivel így is kevesebb esélyük lesz a feltörekvő új pártoknak, hogy változtassanak.


Aki fásult, nézzen körül a régiek helyett az új pártok terén, és közülük szavazzon valakire. Persze lehet, hogy ők sem hoznak változást, de ha esélyt sem kapnak, akkor BIZTOS nem lesz változás. Ha viszont kapnak esélyt, akkor legalább ELŐFORDULHAT, hogy mégis történik valami pozitív fordulat.


Aki nem szavaz, az egyszerűen átengedi a teret a fanatizált vagy épp a kétségbeesett tömegeknek, az pedig - amint azt a történelem folyamán számtalanszor láthattuk - SOHA nem vezet semmi jóra.


Így tehát aki nem szavaz, csak elősegíti a dolgok egyre rosszabbra fordulását - vagy legalábbis asszisztál az amúgy sem kedvező status quo fenntartásához -, így nem csak a társadalom egészének, de ezáltal közvetve saját magának is árt.


Röviden: nem szavazni mazochizmus. Csak erre még sokan nem jöttek rá.

2010. ápr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Én sem mentem el szavazni.Azért,mert józanul gondolkodom,és nem mosta át az agyamat egyik párt demagógiája sem. Az elmúlt 20 évben megtanultam,hogy a pártok csak hatalmat akarnak,esetleg valamelyik társadalmi réteget előnyben részesítik,de az egyzerű emberek érdekeivel,vagy jobbulásával nem törődnek.

Akármelyik pártra szavaztam volna,azzal nekem nem lett volna jobb.Azért meg nem szavazok,hogy valamelyik ellen szavazzak.Nem fogok nyavalyogni,mert nincsenek illúzióim,mint azoknak,akik Istenként hisznek a pártvezéreik dumájának.

Akik viszont szavaztak,azok többsége fog nem sokára nyavajogni: Anyám,én nem ilyen lovat akartam!

2010. ápr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

"Akik viszont szavaztak,azok többsége fog nem sokára nyavajogni: Anyám,én nem ilyen lovat akartam!"


Ne haragudj, de ezzel az erővel minek éljen az ember egyáltalán? Gondolj csak bele. Ezzel a logikával munkát keresni se érdemes, mert úgyis mindenhol átb*sz, kihasznál, feketéztet és nem fizet rendesen a főnök, és ha fizet is, az se elég semmire. Akkor miért dolgozol egyáltalán, miért nem követed inkább a cigány példát, mész munkanélküli segélyre, és élvezed az életet?


Ha ugyanis bárhova is elmész dolgozni, előbb-utóbb jó eséllyel lesz egy vagy több dolog, ami miatt morgolódhatsz, hogy te nem ilyen lovat akartál. Akkor már jobb inkább nem is dolgozni sehol, és ha már úgyis sz*r a helyzet, akkor legalább kiélvezni.


De ha mégis dolgozol, akkor nyilván benned van valahol az az elgondolás, hogy valamit talán mégis ki lehet majd hozni a dologból, talán történik valami, talán lesz még jobb is - vagy legalábbis annál mindenképp jobb így is, mintha segélyből élnél, nemde?


Na, ugyanez a helyzet a szavazással is. Ha nem szavazol, dolgoznod se érdemes. Ha viszont dolgozol, akkor ennyi erővel már szavazhatsz is.

2010. ápr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Dehogynem, és igazuk is lesz. A demokrácia nem működik, mert ha a demokráciában egy párt vagy több párt első akar lenni akkor csak annyit kell tennie hogy irányítása alá vonja a médiát, ezzel elbutítja az embereket és rémhíreket terjeszt, lerontja a közoktatást, ezzel még jobban elbutítja az embereket, meg persze beszivárog a feltörekvő pártokba, és az élükre áll vagy belülről korrupttá teszi az egészet. Tök mind1 hogy szavazol vagy nem, minden párt mögött ugyanazok az emberek állnak. Ha esetleg mégsem, vagy még nem sikerült annyira befészkelniük magukat oda, akkor a média meg divat által irányított embertömeg leszavazza őket.


De azért én szavaztam, hátha nem lesz igazam.

2010. ápr. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sem mentem el, de én legalább nem abban hiszek, hogy itt az MSZP a főgonosz, és őket kell legyőzni mindenáron.

Amikor a rendszert kritizálom, nekem nem a kormánnyal van a bajom, hanem az egész nyomorult államformánkkal és annak töltelékével.


Szóval, bármire szavaztam volna, nem változott volna érdemben semmi. Most attól, hogy pártcsere lett, még közel sem élünk ideális társadalomban.

2010. ápr. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!