Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti miért mentek szavazni?

Ti miért mentek szavazni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 31. 21:38
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:

(Ez egy csöppet átment személyeskedésbe. A kérdező meg nyilván egy troll, vagy egy retardált :D mert minden hozzászólásából süt a hülyeség, és hogy okosabbnak hiszi magát itt mindenkinél. Ne etessük a trollokat! :) )


Én azért megyek el szavazni, hogy támogassam azt a pártot, akivel szimpatizálok! De ezt már elmondták párszor.


Gondolom a kérdező következő hozzászólásában részletesen kielemzi az írásomat. Ha így lesz, majd én is átmegyek személyeskedésbe :)

2013. nov. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:

Én nem megyek el szavazni, mert nekem teljesen mindegy, hogy az országban megtermelt jövedelmet ki szedi be adó formájában és postázza tovább a valódi hatalom képviselőinek törlesztőrészlet alakjában.


Viszont!


Ha valaki fizetne egy olyan összeget, amire jó ránézni, na AZÉRT elcs.szném a délelőttömet ixelgetésre. :)

2013. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:

Nem vettétek észre,hogy ez az izéke a káka tövén is csomót keres. Azért tette fel a kérdést mert unatkozik. Szórakozásból belekötne még az élő fába is

Valaki rendőr akar lenni

- Nézze ha bele tud kötni abba fába,lehet rendőr. -A jelentkező ránéz. Rövid ideig nézi,aztán rámordul

- Ádigálunk?! Ádigálunk?

2013. nov. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 Macungo ***** válasza:

Kérdező miről szeretnél minket meggyőzni, hogy nem érdemes szavazni?


Én azért megyek szavazni, mert páran meghaltak érte, hogy megtehessem, és veszem a fáradtságot, hogy egy kicsit foglalkozzak a politaikával, hogy tudjak dönteni egy párt mellett.


Mindig elmentem szavazni, de nem mindig ugyan arra. Tévedni emberi dolog, nem könnyű a döntés, de demokrácia van és magyarország szavazás útján választ magának vezetőket, a kérdés csak az, hogy helyettem döntenek, vagy képesvagyok én eldönteni, ki vezesse ezt az országot magam is.

2013. nov. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:

A kákán is csomót kell keresni! Vizsgálódás, kritika és önkritika nélkül nincs sem politika, sem tudomány. Mindenbe bele kell kötni, ugyanis ez alapján derül ki, hogy mennyire volt megfontolt és ésszerű az állítás.


Az ilyen "Nem várok megváltást, de hátha", meg "Mert állampolgári kötelesség" jellegű válaszoknál nyilvánvaló, hogy nem volt ésszerű megfontoltság a dolog mögött, így nem véletlen, hogy bele is lehet kötni.

2013. nov. 2. 19:33
 36/55 A kérdező kommentje:

"Én azért megyek szavazni, mert páran meghaltak érte, hogy megtehessem"


Ki halt meg azért, hogy megtehesd? Mellesleg, pl. azért is sokan meghaltak, hogy muszlim vallású lehess, mégsem hiszem hogy kapva kapsz a lehetőség után. Tehát ez sem nagyon érv. Aki meghalt valamiért, saját döntést hozott, nem vagy kötelezhető, hogy élj azzal - ott érne véget a szabadság. Ha pedig ezért haltak meg, akkor nem a szabadságért, hanem a te rabságodért haltak...


"de demokrácia van és magyarország szavazás útján választ magának vezetőket, a kérdés csak az, hogy helyettem döntenek, vagy képesvagyok én eldönteni, ki vezesse ezt az országot magam is."

Nincs demokrácia! Ez tévedés. Köztársaság van. (De egyébként most már nem Magyar Köztársaság vagyunk, hanem Magyarország...). Demokrácia != Köztársaság. Ugyanis, a köztársaságban tekintélyek, és állami monopóliumok, kiváltságosság is van, és csupán a vezetők kiválasztása demokratikus. A demokráciában nincsenek választott vezetők, hanem mindenkinek egyforma hatalma van. A jelenlegi magyar rendszerben pedig annak, akit nem választottak meg tisztviselőnek, annak nincs hatalma, egy dolgot leszámítva: szavazhat (vagy nem szavazhat. szabadon )

2013. nov. 2. 19:40
 37/55 A kérdező kommentje:

"Nem csak mszp fidesz bajnaifletójobbik létezik.


Menj vissza szocializmusba inkább."


Amúgy, ha jól emlékszem, pontosan a szocializmusban volt az, hogy ejnyebejnyét kapott aki nem járt szavazni.

2013. nov. 2. 19:41
 38/55 Macungo ***** válasza:

Ki halt meg azért, hogy megtehesd?


1848 és 1956 azért mond valamit???


Mellesleg, pl. azért is sokan meghaltak, hogy muszlim vallású lehess, mégsem hiszem hogy kapva kapsz a lehetőség után.


Én a magyarság áldozatáról beszélek... Minket inkább a kereszténység érint, nyilván a magyar hősök jobban érdekelnek hisz ennek a népnek a jogaiért, érdekében éltek és haltak. De annak is örülök, hogy muszlim is lehetek, ha akarok..


Tehát ez sem nagyon érv. Aki meghalt valamiért, saját döntést hozott, nem vagy kötelezhető, hogy élj azzal - ott érne véget a szabadság.


Egy szóval nem mondtam, hogy kötelező és nincs választásom... Annyit mondam, hogy én ezért érzem kötelességemnek, de nem kötelezőnek. Elmosogatni is kötelességem, de nem mindig teszem meg..


"Ha pedig ezért haltak meg, akkor nem a szabadságért, hanem a te rabságodért haltak..."


De a szabadságomért, csak nem sikerült... Ők ebben a hitben áldozták fel az életüket azért mert kevés volt ez az áldozat, meg azóta megint uralkodik rajtunk valami nagyhatalom az nem róható fel nekik, csak nekünk..


Nem kisebbítheted az áldozatukat, mert ők tisztaszívvel és értünk tették...

2013. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 Macungo ***** válasza:

Nincs demokrácia! Ez tévedés. Köztársaság van. (De egyébként most már nem Magyar Köztársaság vagyunk, hanem Magyarország...). Demokrácia != Köztársaság


Az elnevezés Magyarország az államforma maradt Köztársaság.. És a demokrácia az az államberendezkedése. Ez két különböző dolog..


Forrás Wiki:

A KÖZTÁRASÁG ókori eszme, és valóban a zsarnokság feletti győzelmet jelképezte. Fogalma elsősorban az államok egyik törzsfogalmához, az államformához kötődik, amelyben a polgárok közössége, illetve az alkotmányában előírt módon választott köztársasági elnök (államfő) és képviselőik vesznek részt a közügyek megvitatásában, együttesen gyakorolják az államhatalmat. A központ hatalma csak a polgáraitól ered.


A DEMOKRÁCIA lényege, hogy a közösség minden választójoggal rendelkező tagja részt vehet a közügyek eldöntésében, vagyis az önkormányzásban az adott térségben. A döntéshozatal módja lehet közvetlen és közvetett. Az érvényes döntést a többségi szavazatokkal vagy közös megegyezéssel hozzák az alapszabály (alkotmány, statútum, charta, szokásjog) szerint. Az alapszabályban szintén meghatározzák a hatalom megosztást, vagyis a különböző szintű döntéshozók hatáskörét és a hatalmi ágak szétválasztását. A döntés joga lehet központosított, részben lebontott vagy alulról felépülő.

2013. nov. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:

"A demokráciában nincsenek választott vezetők, hanem mindenkinek egyforma hatalma van."


Így nem sokban különbözik az anarchiától.

Olyan meg nincs, hogy mindenkinek egyforma hatalma legyen. Az legfeljebb csak egy pillanatnyi állapot, de hamar "helyreállnának" az erőviszonyok, tekintve a befolyásolható néptömegeket, akik pártjukban bizakodva özönlenek a szavazófülkékbe abban a hitben, hogy jelentősége van annak, amit tesznek.


Ezért mennek az emberek szavazni. Azt hiszik, hogy ezzel

-döntenek a sorsukról

-kifejeznek valamit

-eleget tesznek valaminek


Attól függetlenül, hogy az indítékaik egy bizonyos "megvilágosodottság" színvonaláról tekintve értelmetlenek vagy nevetségesek, attól még tényleg ezért mennek szavazni, így tényleg válaszolnak a kérdésedre.

2013. nov. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!