Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek meg kéne húzni...

Szerintetek meg kéne húzni egy felső határt, az emberek jövedelmét illetően?

Figyelt kérdés

Kéne alkotni egy olyan törvényt, ami például kimondja, hogy senki sem kereshet havi 20 milliónál többet?

Kérlek, adjátok meg a korotokat, nemeteket, pártpreferenciátokat is a válasszal együtt!


2009. nov. 14. 16:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
61%

Nem,ez a felvetés piacgazdaságban nevetséges.

F/39/MSZP

2009. nov. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

szerintem minden téren, mondjuk olyan 800000 ft.


17/F/Jobbik

2009. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nem,ez a felvetés piacgazdaságban nevetséges.


Igen a piacgazdaságban működő cégek esetében.

De a közszféra, az az adófizetők pénzén „ Él”, és lehessen már limitálni, mind a fizetést, mind pedig a prémium mértékét és a számítását is. Sőt én az elszámoltathatóságot is egyértelművé tenném.


Jobbik

2009. nov. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Bebaszna ha lenne ilyen. Hol élsz te?
2009. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Ez ha nem szocializmust meg kommunizmust építünk, akkor nem járható út.


Ha valaki eljut odáig egy vállalkozásban, hogy 20 milliót keres (emellett munkát ad 10 embernek), az vajon hajtani fog további jövedelmekért, meg azért, hogy a cége ne csak 10, hanem 20 embernek is munkát adjon?

A fenét! Csak akkor fog hajtani, ha abból jövedelme is származik. Hülye lenne azért gürizni, hogy másoknak jó legyen. Ez nem a Hófehérke meg a Csipkerózsika. Ez piacgazdaság.


A közszféra meg hasonló, hiszen kötve van a piaci szférához.

Ha egy vezetőnek döntenie kell, hogy a közszférába megy-e 800ezerért gürizni, vagy egy multinál lesz vezető havi 5 milláért, akkor szerinted melyiket választja?


Nyilván a cégek lehappolnák a legjobbb munkaerőt (de megsúgom, most is lehappolják, mivel a versenyszférában még ennél is nagyobb lóvékat akasztanak sokszor).

A maradék meg a bénák meg maradnak a közszférában. Egyrészt még nagyobb bénaságokat csinálnának, másrészt még könnyebben le lehetne fizetni őket.


Szóval szerintem óriási hiba lenne.


Jobbik

2009. nov. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

igen, + osztalyegyenloseget...hulye komcsi

33,f,leszopjatokafaszom parti.

2009. nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Vannak még emberek, akiknek a jövedelme még nem érte el a felső határt? Én már minden határon túl vagyok!
2009. nov. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
nem ez baromság. 34,hím,jobb oldal
2009. nov. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Járja újra a 8 osztályt az aki azt állitja, hogy itt piacgazdaság van.

Ha meg kitart véleménye mellett nagy valószinüséggel nam Magyarországon keresi a napi betevőjét. Ha igen jobb ha nem itt irogat hanem a THE ECONOMISTban.

2009. nov. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Magyarországon a versenyszféra a köz pénzét pumpolja, közszféra nélkül még a versenyszféra sem müködőképes vazze!
2009. nov. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!