Téged nem frusztrál ez az ingatag helyzet a felsőoktatás
jövőjét illetően?
Figyelt kérdés
Felvettek a nyáron, csak halasztottam ezt az évet, mert a középsulimban van még egy évem az FSZ-ből, de még így is stresszelek azon, hogy mi lesz akár jövőre (mert még arról se sokat tudni), és a legjobb lenne már a lehető leggyorsabban túl lenni az egészen. Hát akkor még hogy érezhet egy olyan, aki még csak jövőre, vagy azután felvételizik. Mik lesznek a követelmények, lesz-e valami változtatás, leszerződnek veled és nem mehetsz külföldre, megduplázódik a ktg. térítésed értéke, nem 30, hanem már 10 egyes után kirúgnak, feleannyit vizsgázhatsz, stb.
Engem az egész európai emberek által lakott világ jövője frusztrál, nem csak a magyar felsőoktatásé.
2011. szept. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
2/17 anonim válasza:
Én már két egyetemen lediplomáztam, jövő szeptemberben szeretném elkezdeni a harmadikat. Egyetértek a szigorításokkal, mert sok apuci pénzén bukdácsoló embert láttam, most komolyan ezekből milyen szakember lesz?
Én szeretek tanulni és érdekelt a szakom, mellette mindig dolgoztam, de egy vizsgámon sem buktam meg. Nem egyetemi polgárnak való szerencsével továbbjutni...
2011. szept. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
3/17 anonim válasza:
Ha az idei felvételihez semmi nagy változást nem raknak akkor nem érdekel.
2011. szept. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
4/17 anonim válasza:
menj ki bécsbe tanulni amíg teheted!
2011. szept. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
5/17 anonim válasza:
Ez a szerződéses dolog tényleg elég kiábrándító. Mert vannak olyan szakok, amelyek pont amiatt kerültek előtérbe, mert az Eu tagjai vagyunk. Teszem azt, valaki ilyesmit tanul és ki szeretne menni Brüsszelbe dolgozni, akkor majd a kormány fizettet vele? Amikor itthon azzal a diplomával esélytelen az elhelyezkedése? A másik meg az ösztöndíj lefaragása. Nem elég az, hogy minden évben kevesebb az alap és köztársasági ösztöndíj is, még ezt is lefaragják és ötödére csökkentik a pályázható ösztöndíjak számát... Így is nem kevés embert ismerek, aki azért van levelezőn mert dolgoznia kell mellette és ezért a nappali felejtős. Ezzel aztán csak még rosszabb lesz.
2011. szept. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
6/17 anonim válasza:
Az is kiábrándító hogy minden hülye egyetemen tanul. Ne mondja senki hogy az érettségizők felének tovább kell tanulnia!
2011. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
7/17 anonim válasza:
Olyan a rendszer, hogy nem az tanul tovább, aki okos és jó eredményt tud felmutatni - hanem az, aki lusta és nem akar elmenni dolgozni !!
2011. szept. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
8/17 anonim válasza:
"Olyan a rendszer, hogy nem az tanul tovább, aki okos és jó eredményt tud felmutatni - hanem az, aki lusta és nem akar elmenni dolgozni !!"
Azért nem igaz. Ha okos akkor olyan eredményei is vannak amivel felveszik.
2011. szept. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
9/17 anonim válasza:
Az elmúlt 10-20 évben nem volt olyan év, amikor nem volt ingatag a felsőoktatás helyzete. Amikor én jártam egyetemre, akkor pl. éppen bevezették a kreditrendszert, azok is elég kemény idők voltak.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!