Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki optimista a jövőt illetően...

Aki optimista a jövőt illetően, hazánkkal és az életszínvonallal kapcsolatban, az mitől az?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 23:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%

Én sajnos nem vagyok optimista ezen a téren. Hiába telt el 20 év a rendszerváltás óta és kapható nálunk majdnem mindenféle termék ami Amerikában és Ny-Európában, meg van szabad internet és külföldi tévéműsorok, még mindig úgy érzem, hogy erősen fel van osztódva Európa Nyugat-Európára és a volt Keleti-Blokk területére.


Amikor Ausztria felől vonattal jövök vissza Magyarországra, az ablakon kinézve, mintha 60 évet utaztam volna vissza az időben. Romos házak, néhány udvaron középkorias melléképületek, sűrű füsttől gomolygó kémények. Az osztrák oldalon még olyan kis lakosságú porfészkek is rendben vannak tartva, mint Zurndorf és Nickelsdorf.


Az emberek mentalitása is nagyon visszamaradott, a Nyugat 50-es éveit idézi, tisztelet a kivételnek.



Az életszínvonalról meg hadd ne mondjak semmit, ilyen siralmas keresetek mellett olyan dolgok számítanak nekünk luxusnak, amit egy nyugat-európai számára mondhatni fillérekből kifizethető mindennapos esemény.


És akkor még nem is beszéltünk olyan volt kelet-blokki EU-s országokról, mint Szlovákia, Csehország és Lengyelország.


Szlovákia és Lengyelország durván hasítanak, Csehországban meg már majdnem olyan életszínvonal van, mint Németországban, legalábbis a nyugati megyékben, Prágától a német határig terjedő területen.

2011. márc. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2011. márc. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%

Én optimista vagyok.

-Van munkám

-Van hol aludnom

-van mit ennem,innom

-nincs hitelem (kifizettem az egészet)

-egészséges vagyok

-boldog vagyok

Pedig se diploma,se nyelvtudás,se gazdag szülők nincsenek.

De ha egész nap nyavalygok,ha állandóan csak a múlt vagy a jelenlegi kormányt hibáztatom ,ha hallgatok ilyen vészmadarakra mint amilyen te vagy akkor sem lesz jobb az ország sorsa..Így én nem kívánok luxus életet,de ami kell az megvan..és én evvel nagyon elégedett vagyok.

2011. márc. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Nem vagyok vészmadár, csak megjegyeztem, hogy a mai Magyarország gyakorlatilag egy 1950-es évekbeli Nyugatot szimuláló "retro-vidámpark", középkori és pár posztkommunista elemmel fűszerezve. Aki egy ilyen helyen jól érzi magát, és tényleg csak az számít neki az életben, hogy legyen munkája meg legyen mit ennie, és nem igényel "luxus-dolgokat" az maradjon itt és éljen ilyen körülmények között, csak mivel nekem más igényeim és nézőpontjaim vannak, ezért én azok alapján fejeztem ki a véleményemet, amit te "vészmadárkodásnak" vettél.
2011. márc. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Ez FAIL Sanyi! Nagy FAIL!
2011. márc. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
Attól, hogy a Jobbik bekerült a parlamentbe és elkezdte az ország újjáépítését. Még ott van a hátramozdító Fidesz a nyakukon, de hamarosan ez is meg lesz oldva.
2011. márc. 31. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan mi az,amivel a Jobbik megkezdte az ország rendbehozását? Ennek semmi jele nincs! AS cigánygyűlölet NEM AZ!
2011. márc. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem lennének ilyenek a cigányok meg a politikusok akkor sokkal több pénz maradna az állam kasszájában,a Jobbik pedig ezt a 2 bűnözési formát akarja felszámolni.Nem védeni akarom őket.

Egyébként aki írta hogy optimista mert van munkája stb.Majd akkor mondd ezt ha leépítés lesz országosan,kirúgnak a munkahelyedről,és nem tudod fizetni a számlákat aztán mehetsz a híd alá éhen halni.

2011. márc. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kb ezt vártam.


Van aki a Jobbiktól várja a csodát, ezt nem minősítem.

Illetve annyit hogy sok jó elképzelése van a gazdaságot tekintve a Jobbiknak, talán az egyetlen aki valódi szociális piacgazdaságban gondolkodik.

De sok megnyílvánulása van ami nem nagyon tetszik, és nem hiszem hogy a nagytőke engedné őket a kormányhoz kerűlni.

Ez nem magyar példa, hiszen a szélső jobb felé húzó radikális pártokat sehol a világon nem díjjazza a nagytőke," hiszen ellenük megy" a politikához, nem beszélve egy választás megnyeréséről, meg pénz, sok sok pénz kell. " ezzel is lehet magyarázni a túlfűtött nacionalizmust és a nagy szavakat, hiszen ha nem alkalmaznák, eltünnének a hasonló pártok, mindenütt a világon.


Az meg hogy valaki arról ír, hogy nemki megfelel ez a mai állapot, egyfajta igégyességi index.


Ha a rabszolga felett vagy egy vonással, az már jó.


DE SENKI NEM ÍRT A JÖVŐVEL KAPCSOLATBAN EGY SORT SEM.

Ez a probléma, hogy még lehetőség sincs, amit említeni lehetne, az az a magyar nem egy depresszív fajta, inkább realista!

2011. márc. 31. 09:01
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Mert ha lesz diplomám, akkor el tudok húzni ebből a koszfészekből.

Mondjuk még mindig jobb hely, mint pl. Kína vagy Etiópia, esetleg lesz egy normális párt, addig meg szerintem jól elleszek Kanadában.

2011. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!