Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért általánosítanak a...

Miért általánosítanak a cigányokkal szemben az emberek?

Figyelt kérdés
Az hogy 99%-uk egy munkakerülő bűnöző parazita az nyílt titok... De aki meg normális, és ki akar törni ebből a körből, azzal szemben ez igazságtalan... Pl. nagymamám falujában (nem akarom a nevét leírni) egyetlen egy cigány lakik, teljesen szép házban, van rendszeres munkahelye, és mellesleg a helyi Jobbik (!) vezetője...
2013. okt. 10. 20:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Mindenki tudja, hogy vannak normális cigányok.

De, ha megfigyeled, akkor őt a környezete nem is tekinti cigánynak.


Én is utálom a cigányok 90 százalékát ,de ismerek rendeseket is.

2013. okt. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
Mert az embereket annyi csalódás érte már velük kapcsolatban.
2013. okt. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Te magad írod: "Az hogy 99%-uk egy munkakerülő bűnöző parazita az nyílt titok..."


Akkor meg mi a kérdésed?

2013. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
16%

A Jobbikot (manapság már csak szélsőjobb) titulálják a fő kirekesztőnek a cigányokkal szemben, tehát az általad helyi Jobbik vezetőként azonosított roma férfi vagy nem roma, (valószínűleg így van) vagy pedig ő is kirekeszti a faját fajtársait.

Továbbá ha a Jobbik vezetője lenne, akkor elért egy komoly dolgot, ami azt jelenti,hogy igenis ki lehet törni és elfogadják őket a magyarok, mivel a Jobbik vezetője, állítólag.

Innentől kezdve a kérdés értelmetlen.

Aki kiakar törni az ki tud, függetlenül attól,hogy elnyomják e vagy sem, aki pedig nem (99%) az nem fog kitörni.

2013. okt. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
49%
Gondolom az olyan életet élők nem is veszik magukra, mivel el tudnak határolódnia az (átlag) társaitól.
2013. okt. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

A normális cigányokat nem szokták diszkriminálni. Persze van velük szemben egy előítéletes viselkedés, amikor még nem ismeri őket az ember, de nehogy már mi magyarok tehessünk arról, hogy nagy általában félnünk kell tőlük és ezért óvatosnak és gyanakvónak kell lennünk.


De olyan ez, mintha azt mondanánk, hogy 100 állatkerti tigrisből 5 szelíd és nem bántja az embert. Ha én tisztában vagyok ezzel a statisztikával, akkor nem fogok bemenni egy tigris mellé a kifutójára csak azért, mert hatalmas álmodozások és túláradó szeretet mellett meg akarom őt simogatni, hiszen meg vagyok róla győződve, hogy én kifogom azt az 5%-ot. Legalábbis normális ember nem hisz abban, hogy ő majd kifogja, mert a másik lehetőségre 19-szer nagyobb az esélye és elég 1-szer hibázni, már megvan a baj.

2013. okt. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%
Mert mindegyik egyformán büdös.
2013. okt. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%
Mert egy oroszlánt sem simizünk meg, azért mert az 1%-uk nem támadna meg. Ha valamivel eddig csak rossz tapasztalatunk volt, akkor még a hülye sem kockáztatna mégegyet.
2013. okt. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%

4-es vagyok, sajnálom,hogy ilyen ostobák vagytok, de a kérdés ellentmondásos -> nem tudnak kitörni mert elnyomják őket, de mégis Jobbik helyi vezető egy roma aki kitört.Tehát milyen elnyomásról van szó?!

Ha elnyomnák őket akkor a 100% lenne "munkakerülő parazita".

Ezt maguknak köszönhetik, tény hogy nehezebb nekik, de elnyomásról szó sincs.

2013. okt. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
utolsó: No igen, de nem az elnyomás miatt nem tudnak kitörni, hanem (gondolom én) mert kényelmes nekik egyik napról a másikra tengeni, várni a segélyt, néha elküldeni a gyereket lopni, az asszonyt az utcasarokra stb... Persze ha valaki ebbe a környezetbe születik bele, akkor ő is esélyes, hogy ilyenné váljon...
2013. okt. 10. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!