Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg magyarok követték el...

Tényleg magyarok követték el a holokausztot?

Figyelt kérdés

[link]


Martonyi szerint igen! Lássuk csak mi is történt:


Horthy kapitulálni akart a holokauszt előtt mire föl a fiát elfogta az SS és megzsarolták. Így kénytelen volt átadni a hatalmat Szálasinak. Szálasi nem a nép által választott vezető volt és a többség parancsot hajtott végre. Tényleg a magyarok csinálták a holokausztot????



2013. okt. 2. 23:36
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

#28


Sztálin 8 millió ukrán parasztot éheztetett halálra másfél év alatt. Kutyát nem érdekelte!

2013. okt. 3. 11:12
 32/38 A kérdező kommentje:

#30


Márpedig a kérdés arra vonatkozik hogy a magyaroknak érdemben nem volt közük a holokauszthoz.


Szálasi nem törvényesen képviselte a hatalmat hanem Hitler emelte a székébe. És egy áruló volt!

Akik rész vettek a deportálásban pedig többnyire parancsot teljesítettek és azt sem tudták hogy van olyan hogy Auschwitz!


És még1x nem a magyarok nyitották meg a gázcsapokat magyar területen! Van itt azért egy kis tévedés. És ahogy azt már mások is leírták: egész Európában voltak deportálások! És mindenhol rész is vettek a megszervezésben, de csak Magyarországot bsztatják miatta.

2013. okt. 3. 11:21
 33/38 anonim ***** válasza:
"Nemzeti kormány"
2013. okt. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, te mire használod a szürkeállományt? Vagy ennyire fóbiád van, mindenből ilyen ostobaságra következtetsz?


Kikérem Martonyi nevében - bár nem szorul rá - hogy akár csak megközelítőleg hasonló hülyeséggel illesd. Még valamelyes hasonlót sem mondott, csak a te füled erre van állítva. Ha azt mondom, hol a kutya, te abból is a holokausztra gondolsz? Nyilván azért említem, mert én követtem el?


Ha a történelem olyan primitív módon valósulna meg, ahogy képzeled, már nem lenne emberiség. Horthy senki előtt nem akart kapitulálni, az események némileg összetettebbek voltak, a fia halálának a holokauszthoz semmi köze. De nem kezdek történelmi fejtegetésbe, csak leszögezem: nem a magyarok követték el a holokausztot! Nézz utána, hogy történt.

2013. okt. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
91%

"Szálasi nem törvényesen képviselte a hatalmat hanem Hitler emelte a székébe. És egy áruló volt!

Akik rész vettek a deportálásban pedig többnyire parancsot teljesítettek és azt sem tudták hogy van olyan hogy Auschwitz! És még1x nem a magyarok nyitották meg a gázcsapokat magyar területen! "


Nyitott kapukat döngetsz. Senki nem állította, hogy ez nem így van. Nem állította, hogy nem volt áruló Szálasi, azt sem állította, hogy az ország törvényes vezetője lett volna. Pusztán azt, hogy ő és a nyilasok magyarok voltak. Vitatod?


Én magyarként nem érzem azt, hogy engem személy szerint támadott volna a szavaival.


"És ahogy azt már mások is leírták: egész Európában voltak deportálások! És mindenhol rész is vettek a megszervezésben, de csak Magyarországot bsztatják miatta."


Mint mondtam, nyilván ő a magyarországi eseményekre gondolt (bár nem vagyok nagy rajongója Martonyinak, de erősen kétlem, hogy jelen esetben pl. a román Vasgárda tevékenységére gondolt volna, netán a francia eseményekre...). Arra sem tért ki, hogy melyik országot mennyit bsztatnak miatta, ismét nyitott kapukat döngetsz.

2013. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
58%

Franciaországból is igen szép számmal deportáltak zsidókat, mégse kérik rajtuk számon, mert állításuk szerint a németek által megszállt Franciaország nem tartozik felelősséggel a bábkormánya általi intézkedésekért.


Ugyanez vonatkozzon akkor Magyarországra.

A német megszállás (1944 március 19.) után semmilyen, hangsúlyozom semmilyen felelősség nem terheli a magyar hatóságokat.



Használjuk a francia analógiát.

2013. okt. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
0%

Azért érdekes a kérdés, mert ebből úgy tűnik, hogy egyáltalán elkövette valaki.

Az esélyegyenlőség viszont azt kívánná, hogy azt is kegyetlenül megbüntesse a tőrvény aki a holokausztot állítja, nem csak azt, aki tagadja.

2013. okt. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

#37


Eléggé dokumentálva van a holokauszt ahhoz hogy ne lehessen letagadni.

2013. okt. 7. 20:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!