Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg magyarok követték el...

Tényleg magyarok követték el a holokausztot?

Figyelt kérdés

[link]


Martonyi szerint igen! Lássuk csak mi is történt:


Horthy kapitulálni akart a holokauszt előtt mire föl a fiát elfogta az SS és megzsarolták. Így kénytelen volt átadni a hatalmat Szálasinak. Szálasi nem a nép által választott vezető volt és a többség parancsot hajtott végre. Tényleg a magyarok csinálták a holokausztot????



2013. okt. 2. 23:36
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
92%
Mindenki a tulelesert kuzdott. A valasztas az lehetett volna ha mi is ott halunk. HAt ezt nem valasztottuk. Ez van. De kar ezert utalni a nemeteket vagy a magyarokat, mar nem azok az emberek elnek. Mas mar a generacio. Sajnos Hitler alatt jelent meg a radio tv, es a propagandajaval agymosast hajtott vegre az embereken. Jo lenne ha az emberek vegre rajonnenek arra, hogy nem a nepek haragszanak egymasra, hanem politikai erok ugrasztjak ossze a nepeket. Pl cigsnykerdes magyarorszagon. Nem attol fog megoldoni hogy a ciganyokat osszeverik stb estb, hanem attol ha a kormany kovetkezetesen lep fel, akkor ad segelyt ha elotte valaki ledolgozott 5 evet es csak akkor ha elvallta az onkormanyzat altal adott munkat. Es hasonlok.
2013. okt. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
65%
Az úgynevezett holokauszt rég volt, és jelenleg sokkal aktuálisabb és valósabb veszélyek fenyegetik Magyarországot, aminek éppen a zsidók az elkövetői, és a magyarok az áldozatai.
2013. okt. 3. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
17%
#21. Nekem miközöm a zsidókhoz ? xD és mikor hangoztattam én, hogy büszke vagyok a cigányságomra ? leírtam hogy nem vagyok cigány mert nem vagyok bűnöző. azért vagyok b+ 28%-os, mer olyan s e g fejek mint te lepontoznak. figyelj már te sz @ rházi kis fehér paplan, nekem miközöm a kártérítésekhez? mirölbeszélsz te? dolgozom, én is adózok,te munkanálküli társaidat is etetem baz+ de még se foglalkozol vele mer le sz @ rom meg mert nem vagyok magyargyűlölő. és amíg én nem műnözök, stb ne cigányozz, főleg így hogy nem is ismersz, csak sejted hogy c. vagyok oszt már gyülölködni kell. nem a százalékok bizonyítják ki milyen ember te tapasztalatlan hanem a való életben derül az ki. de legyél boldog a százalékaiddal, más örömöd úgysincs te gyk-függő.
2013. okt. 3. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
51%

Álljunk már meg! "Horthy kapitulálni akart a holokauszt előtt mire a fiát elfogta az SS és megzsarolták". A holokauszt előtt? Horthyt '44 októberében mozdították el, a holokauszt lezajlott '44 nyarán. Így Szálasinak sem lehetett köze a zsidók elhurcolásához, jóllehet, az ő hatalma alatt is történtek gyilkosságok. Nem akarom szentté avatni Szálasit, de ő nem akarta kiirtani a zsidókat.


A dolog pontosan úgy történt hogy Horthy hosszas halogató politikája miatt Hitler nem bízott a magyarokban, Horthy nem szerette a nácikat, kényszerből működött együtt Hitlerrel. Hitlernek szüksége volt Magyarországra, de félvén, hogy kiugrik a háborúból, '44 márciusában megszállta. Horthy le akart azonnal mondani - fegyveresen ellenállni nem sok értelme lett volna a Wehrmacht ellen - de Hitler megígérte neki, hogy a megszállás ideiglenes, maradjon a pozíciójában. Horthy ráállt, bízva abban, hogy marad némi mozgástere.

Ettől kezdve a magyar vezetésnek alig volt beleszólása a dolgokba. Vesenmayer lett a helytartó, Sztójay miniszterelnök került a bábkormány élére. Így kezdődött el a zsidóság deportálása.

Később - Horthy nemrég elhunyt menye, aki tanúja volt ennek, és könyvében beszámol róla - került elő, az ún. Auschwitz - jegyzőkönyv, amiből kiderült, mi is történik az elhurcolt zsidókkal. Megkésve ugyan, de Horthy leállította deportálásokat, a budapestiek jó része meg is úszta az elhurcolást.


Azt is tudni kell, hogy Horthy politikája tulajdonképpen majdnem sikeres volt. Hiszen legutolsó országként szálltak meg minket a németek, ha csak fél évet csúszik még, jó eséllyel nincs holokauszt. Azt se felejtsük el, hogy MINDEN megszállt országban - a győztes franciáknál is - a deportálásokat, a zsidók összegyűjtését a helyi hatóságok végezték. Kollaboránsok mindenhol voltak, gondoljunk a vichy - Franciaországra, a Laval - kormányra, a cseh protektorátusra, Quislingre, stb.


Tehát nem a magyarok csinálták a holokausztot. Német megszállás alatt, magyar kollaboránsok segítségével is, parancsra hajtották végre a hatóságok, úgy, hogy a nagy többség nem tudta, hogy megölik őket, hivatalosan minden esetben hadi munkáról volt szó.

2013. okt. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

EGYESEK SÚLYOSAN FÉLRE ÉRTIK A KÉRDÉST!!!!!!!


Nem arról van szó hogy voltak e olyan bűnözők akik kiszolgálták a náci hatalmat.


Hanem arról hogy Magyarországot bele kényszerítették e vajon a holokausztba?!?


Mert a tények azt mutatják hogy készrítettek minket a tömeggyilkosság végrehajtására!!!

2013. okt. 3. 08:48
 26/38 A kérdező kommentje:
Illetve hogy segédkezzünk a tömeggyilkosságban. Minthogy nem mi nyitottuk meg a haláltáborokban a gázcsapokat és azok nem is Magyarországon voltak.
2013. okt. 3. 08:51
 27/38 anonim ***** válasza:
9%

Az elvivésnek mi köze van a holokauszthoz? Honnan tudták volna a magyarok hogy mi lesz velük?

Mert le is hibernálhatták volna őket, ha meg lett volna a technológia.

De vajon ma melyik ország vállalna felolvasztani 6 millió zsidót?

2013. okt. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
46%

A holokauszt mindössze egy, a történelem folyamán történt milliónyi tömeggyilkosságnak.


Higgyétek el, ha nem zsidókról lett volna szó, hanem pl. bolgárokról, a kutyát nem érdekelné.

2013. okt. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
48%

Magyarország kénytelen volt az tenni, amit Németország diktált.

Fogalmatok sincs, hogy milyen lehetett egy olyan politikai helyzet, hogy milyen lehetett akkor döntéseket hozni.


Magyarország a Harmadik Birodalom szomszédja volt,gyakorlatilag az ő övezetükbe tartozott.


Ha ellenáll, akkor lehet az egész országot cakompakk magukhoz csatolják és még több ember hal meg.

2013. okt. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha elolvasnád a cikket, mielőtt kérdést teszel fel?


Nem állította, hogy minden magyar követte el, sem azt, hogy megválasztott vezető követte el.


Azt állította, hogy magyarok követték el magyarok ellen.


Szálasi és a nyilasok magyarok voltak?

Igen.


Az áldozatok magyarok voltak?

Igen.


Akkor meg? Esetleg annyit tehetett volna hozzá, hogy a funkcionális analfabéták is megértsék később a cikket, hogy a magyarországi holokausztra gondolt.

2013. okt. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!