Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ekkora a hiszti a...

Miért ekkora a hiszti a hajléktalanokat érintő törvénytervezet körül?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem, miért ekkora cucc ez, hogy már az AlJazeera is erről ír.


Csak egyes területekről lennének kitiltva a hajléktalanok, mert azért csak nem jó pisiben és mocsokban közlekedni az átlagembernek, nem beszélve a többi veszélyről: ittas beszólogatások, fertőzésveszély, stb.

Egy csomó helyen ugyanúgy élhetnének tovább. Azt is elfelejtik hogy most adtak át azt hiszem egy 800 férőhelyes menedékházat, de más menedékház vezető is lenyilatkozta, hogy bőven van hely náluk (én neki hiszek).


Az sem igaz, hogy ezzel mennyire sújtja őket, hiszen tudtommal maga a koldulás már évek óta tilos.


Szóval mi is a probléma ezzel?



2013. okt. 2. 08:24
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
N E M !
2013. okt. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
100%

értelmezhetetlen válasz


Jogaik és KÖTELESSÉGEIK vannak a társadalomban élő embereknek.


Aki padlón van annak is a szemétbe kéne dobni a szemetet.


Aki megteheti: az ne fasisztázzon- ennek ugyanis semmi gyakorlati haszna-, hanem próbáljon segíteni

Ez kötelesség.

Hogy ? Helyreállítani a végtelen elkeseredésbe hullt létszemléletét, amortizálódott önképét.

Igen, melléülök és beszélgetek vele és megpróbálom valahogy ezt. A félreértések elkerülése miatt nő nő mellé ffi ffi mellé álljon KONKRÉT segítőnek.

Nyáron alkotó táborokat szervezni a szegénységbe süppedt kilátástalan embereknek. Egész megyényi területek kis falvainak. Nem a markukba nyomni a pénzt/élelmet: megtanítani palántázni, veteményezni, baromfit nevelni. A gyerekkel alkotó tevékenységet folytatni: érezzék ők is Isten képmásai- TUDNAK alkotni, festeni, agyagozni, szőni.

Sokan csinálják, tessék utána nézni.

Köszönöm.

2013. okt. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 Macungo ***** válasza:
100%

Akinek van ideje, energiája, pénze és szeretete hogy ilyeneket csináljon az becsülendő... És minnél több ilyen van annál jobb ez a világ, de a kötelességek akkor is megmaradnak nekünk is és nekik is...


A gyermekednek meg mond azt, ha ilyet lát mert Simicskát úgy sem fogja úgy látni, hogy éppen nyomja az entert a közpénzek utalására a saját számlájára..


Tehát mond azt, hogy ezek az emberek azért viselkednek úgy mert életükben hagyták elveszni a célt és a szeretetet ezért, nincs miért élniük és őket sem szereti senki és az ember megszűnik emberré lenni...


És mond azt is neki, hogy kerülje el őket, mert ezek az emberek bánatukban a gyengébbeken tölthetik ki a csalódottságuk dühét, és hogy soha ne báncsa őket, hisz az ő nyomoruk már így is nagy..


Nem kell eltakarni a személt lássa csak őket. És így talán megtanulja, hogy nem úgy mint a szülei arról alkosson véleményt amit lát és ne arról amit beképzel vagy mások mondanak neki róla...

2013. okt. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
44%

"Na, ez már igazi, leplezetlen fasizmus, gratulálok!"


Nem gondolom, hogy azért mert Én fel merem vállalni amit gondolok erről a témáról fasiszta lennék. Csak féltem a szeretteimet tőlük és üdvözlöm, sőt mögé állok a törvénynek ami megvéd ezektől. Természetesen megértem az álláspontodat, Te majd ültesd szépen a Te gyereket a fertő mocsok retekbe amit ezek maguk után hagynak, csupán empátiából, és emberségből. Értsd meg nem én nem veszem ezeket emberszámba, hanem ők maguk ejtik ki magukat a meglévő társadalmunkból. Ha ezért fasiszta vagyok a szemedben legyek az, de úgy látom egyedül vagy a véleményeddel. Nekem ütötte már ki ilyen lény a félkilós kenyeret a kezemből, mert "ezt nem tom meginni mazg". azt amit azon a pénzen vettem neki amiért én küzdök dolgozok, míg ez csak fetreng a maga sz@rába, hányadékába. NEM LEHET VELÜK JÓT TENNI!!! Akkor meg minek strapáljam magam. Én attól még nem vagyok rossz ember mert részben egyet értek ezzel a törvénnyel, és jogomban áll megválogatni kinek segítek. és én annak segítek aki maga is tenni akar a saját sorsáért. Neked is ha kell és látom, hogy tenmagad is megküzdesz a jobblétedért kedves fasisztázó.

2013. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
69%

Nem olvasom el az összes hozzászólást...


Tudod ám, hogy nem vagy valami empatikus? Finoman szólva...


Át kéne gondolni, hogy egyáltalán nem minden hajléktalan tehet arról, hogy oda került.


BÁRKIVEL megtörténhet, hogy ilyen helyzetbe kerül, Veled is, ezt jobb meggondolni.


Nagyon megnehezítették az élet feltételeit Magyarországon. Persze sok hajléktalan tehet arról, hogy utcára került, de nem mind. És egyébként nem igazán segítenek nekik, csak "látványintézekdésekkel" próbálkoznak.


Ebben a formában ez szín tiszta kicseszés. Korrekt segítség helyett büntetés, szép...

2013. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 Macungo ***** válasza:
35%
Soha nem nyitottak ennyi melegedőt mint ebben a 4 évben, van elég és rendőri jelenléte is biztosítanak, hogy biztosnságban érezzék magukat és dolgaikat, szóval sokat tettek értük, például tavaly mikor kötelező volt bemenni, nem fagyott meg tudtommal senki...
2013. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 Macungo ***** válasza:
35%
És szociológiai szempontból nem történhet meg bárkivel, vannak olyan személyiségek és jellemek akikből soha nem lesznek hajléktalanok, és a többség ilyen...
2013. okt. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
69%
Az ilyen rőt ökörségeket magadtól találod ki, vagy van valami pártutasítás, hogy ezt kell mondanod? Milyen személyiségjegyekkel rendelkeztek pl. a "Valahol Európában" szereplői, vagy a Fekete Csütörtök áldozatai. Térjé má magadhoz!
2013. okt. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 Macungo ***** válasza:
30%

Képzeld nem én találtam ki.. Azért mert nem értesz egyet még nem kell bunkónak lenni..


Ez olyan, mint ha egy szegény ember megnyeri az ötös lottót és pár éven belül sanszos, hogy újra szegény lesz. Vagy vannak olyan gazdag emberek, akinek elveheted minden vagyonát 5 éven belül megint milliomos lesz, mert ő tudja, hogyan kell pénzt csinálni. A szegény meg annyira nem tud a pénzzel bánni, hogy bármennyit adsz neki egyszerűen el szórja...


És vannak emberek akiken hiába próbál segíteni család vagy barát, éveken át mindig lecsúsznak..


Aki olyan személyiség, hogy problémái miatt mindig valaki mást hibáztat, mindenki tehet sanyarú helyzetéről -kormány, házastárs, főnök - csak Ő nem, neki nem kell változtatni hozzállásán,teljesítményén, illetve az élet nehézségeit egyszerűen képtelen elviselni ezért alkoholra vagy más bódító szerekre van szüksége, hogy elviselje az életét.


Gynge jellem hajlamos ilyen mélyre csúszni.


Mással is előfordulhat szélsőséges eset, de az nem tartós állapot az életében...

2013. okt. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
69%
Ühüm! Szóval a szegénység genetikailag meghatározott. Egyre szebb lesz!
2013. okt. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!