Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ekkora a hiszti a...

Miért ekkora a hiszti a hajléktalanokat érintő törvénytervezet körül?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem, miért ekkora cucc ez, hogy már az AlJazeera is erről ír.


Csak egyes területekről lennének kitiltva a hajléktalanok, mert azért csak nem jó pisiben és mocsokban közlekedni az átlagembernek, nem beszélve a többi veszélyről: ittas beszólogatások, fertőzésveszély, stb.

Egy csomó helyen ugyanúgy élhetnének tovább. Azt is elfelejtik hogy most adtak át azt hiszem egy 800 férőhelyes menedékházat, de más menedékház vezető is lenyilatkozta, hogy bőven van hely náluk (én neki hiszek).


Az sem igaz, hogy ezzel mennyire sújtja őket, hiszen tudtommal maga a koldulás már évek óta tilos.


Szóval mi is a probléma ezzel?



2013. okt. 2. 08:24
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
78%

a koldulás nem tilos, hanem a hangos kéregetőzés


aki fel van háborodva azért háborog, mert a szegénységet bűnözésként kezelik, általánosít, kirekeszt, szóval olyan dolgokat enged meg a törvény az államnak, amiket mondjuk másokkal szemben nem engedne meg


továbbá azt is kritizálja, hogy a kormány ezzel pont csak a szőnyeg alá söpri a problémát, de valójában semmit nem old meg, nem lesz kevesebb hajléktalan még menedékházzal sem


ez a kritizálók véleménye

2013. okt. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
69%
Ha elkezdenek alapvető emberi jogokat megvonni egyes csoportoktól, akkor nincs megállás. Ha valaki szennyezi a közterületet, azt azért felelősségre kell vonni, ha hajlékos, ha hajléktalan.
2013. okt. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:

Ha csak sorra építenék a menedékházakat, de nem hoznák meg ezt a törvényt, akkor minden hajléktalan az utcán maradna (akár télen is, még ha fagyhalált hal is) mert az "kényelmesebb".

Viszont ha előbb meghozzák ezt a törvényt és utána sorban építenek mégtöbb menedéket, akkor rá lesznek kényszerülve, hogy a menedékházakba, menhelyekre menjenek.


Szóval először megoldódik az emberek problémája - lehet majd közlekedni az aluljárókban veszélytelenül, és megoldódik a hajléktalanoké is közben. Ez az ő érdekük is (lsd: fagyhalál).

2013. okt. 2. 09:27
 4/58 anonim válasza:
27%
azért ilyen nagy cucc mert egyes hajléktalanok ebbőélnek meg.
2013. okt. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 tetro ***** válasza:
46%

09.27

kíváncsi lennék hány hajléktalanok által elkövetett támadás történik az aluljárókban...

2013. okt. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 Andizsuzsi ***** válasza:
61%

Egyrészt kedves kérdező, attól, hogy te nem fogod látni a hajléktalanokat az utcán, ők még ott lesznek. Azok az emberek, akik hosszú évek óta az utcán élnek, "kiszocializálódtak" a társadalomból, attól nem fognak bemenni a menedékre, hogy kitiltják őket a város bizonyos részeiről, legfeljebb máshol ütnek tanyát.

Ami viszont számomra legalább ekkora probléma, az a hajléktalan kérdés megoldása. Volt már egyszer egy ilyen jogszabály, amit az Alkotmánybíróság alkotmányellenesnek mondott ki, ezért hatályon kívül helyezte. Mi lett erre a megoldás? Módosította a parlament az Alaptörvényt. Mi következik ebből? Nincs alkotmányos biztonság ma Magyarországon. Hiába garantál az Alaptörtvény alapjogokat, ha az bizonyos körök érdekét sérti, egyszerűen megváltoztatják az Alaptörvényt. Ez az, ami rendkívül aggályos. Tetroval pedig tökéletesen egyetértek.

2013. okt. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
25%
Azok a nagyon nagy emberbarátok hisztiznek kizárólag, akik kocsival járnak kizárólag, és nem kell napjában kétszer vagy négyszer (különóra) a kisgyerekeikkel a büdös, szemetes, káromkodásoktól hangos aluljárókon átvonszolódni.
2013. okt. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
12%
(talált, elsüllyedt)
2013. okt. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
52%

Én megtehetném, hogy autóval járjak, de nem teszem, BKV-zom és biciklizem. Gyerekem nincs, viszont ha lenne járatnám különórára.


Felháborító a törvénytervezet, meg az előttem szólóhoz hasonló hozzáállás, hogy egy ember életét kevésbé fontosnak tartják, mint azt, hogy a szaros kölköd mit lát a városban. Mondjuk én napi szinten járok a Batyi-Deák környékeken és az illegális árusokon kívül mást nem nagyon hallottam még káromkodni.


De ugye ha a kis pulyád rosszat hall, akkor irtsuk ki mindet. Nehogy más történhessen.

2013. okt. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
0%

9 nem ezt mondtam- miért hallasz ki mást belőle? mi bajod? azon kívül, hogy a gyerekeket gyűlölöd

(Egyfolytában trágár beszéd hallatszik Bp-en- nem csak a szegény földön fekvő nyomorultaktól -az ilyenektől is mint a 9-es )

2013. okt. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!