Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a balliberális hiszti...

Mi ez a balliberális hiszti megint a vízkorlátozás miatt?

Figyelt kérdés

Ennyire kellenek a roma szavazók , szavazatok?


Az ózdi lakosok szerint ,a kisebbség tagjai ingyen lubickoltak és viribültek a vízben.

A fogyasztásért mindenkinek fizetni kell(ene).


2011-ben Komlón is volt egy hasonló eset, csak ott vizet köttette ki a polgármester a cigánytelepről mert évek óta nem fizettek.


Vége az élősködésnek meg ingyen élésnek.


Mit képzelnek magukról ezek a balliberálisok?

Látszik kiket céloznak meg.


A DK meg rasszistázik is egy jó ízűt, ahogy szokott.


A Fidesz most az egyszer jól végezte a dolgát.



2013. aug. 5. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem kívánom befolyásolni a véleményedet. Az írásoddal bemutattad, hogy nem érted, és én nem gondolom, hogy rám jobban figyelnél. A Fidesz valóban jól végzi a dolgát, de nem egyre gondolunk.
2013. aug. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Miért?


Hogyha az ember nem fizeti a szolgáltatást akkor meg kell tőle vonni.

A szolgáltató a hiányt amit azok csinálnak kik nem fizetik, ezt azokon veri el akik tisztességesen fizetik.

2013. aug. 5. 11:54
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Igazából lehetne ebből értelmes vitát lefolytatni, de a kérdés mélyröptű stílusából meg lehet mondani, hogy értelmetlen. Tedd fel újra, kultúráltabban, és mehetnek a pro és kontra érvek.
2013. aug. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, szerintem te nem ismered a rejtett erőforrásainkat.


Tökéletes döntés volt ez: a szolgáltatók részére.


Hurrá, nem neked kell fizetned:D Viszont víz helyett majd elvisznek tőled mást is, ha már ott vannak.


Bezony, be fognak az emberekhez törni, egy ilyen csak felhergeli őket, hogy "magyar parasztok" elveszik az ő vizüket!" aztán mennek behajtani a "magyar parasztokon", sok idős embert pedig meg is ölhetnek, ez biztos jobb.


Merthogy emiatt dolgozni nem fognak az biztos, egyszerűbb lopni, nekik ez a kultúrájuk, ez van.

Értem én, hogy mit akarsz kérdező, de én inkább fizetek pár száz forinttal többet, mintsem, hogy a gyerekeim élete veszélyben legyen.


Azért remélem ezt te is megérted.

2013. aug. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 rémuralom ***** válasza:
51%

"Hogyha az ember nem fizeti a szolgáltatást akkor meg kell tőle vonni."


Kár, hogy el van rejtve a neved, mert egyébként rákeresnék a devizahiteles kérdésekre adott válaszaidra. Mert ott ugyanez a képlet: a pógár nem fizeti a szolgáltatás (hitel) díját (törlesztőrészlet, kamat), ezért megvonják tőle a szolgáltatást (kitelepítik a hitelből vett házból). Csak ezek jellemzően nem cigányok; akikről ez a kérdés szól, azok meg igen.


Ebben a kérdésben egyébként egyetértek veled, szerintem is jogos a szolgáltatás megszüntetése, amennyiben a fogyasztó nem fizet. De mindenféle szolgáltatásé, és nem csak a vízé és az áramé.

2013. aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezek szerint adjunk nekik meg mindent, hogy ne kelljen lopniuk? Szerintem nem megszüntetni kell a közkutak vizeit, hanem korlátozni, hogy lassan folyjon így ha akarnak tudnak inni az emberek (én is gyakran használom, ha elmegyek vmerre biciklizni/motorozni és elfogy a vizem) de ne arról locsoljanak vagy töltsék fel a medencét. Be lehet azt állítani 1liter víz/perc aki szomjas az ki fogja engedni, de senki nem fog ott állni felette 20 percet, hogy megtöltsön egy vödröt
2013. aug. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Két része van a dolognak.


Az egyik a mindenféle empátiát és szociális rendszert megszüntető vadkapitalizmus rendszere jobb-e nekünk, mint ami most van? Mert azzal az is jár, hogy a munkanélkülieket, akik nem fizetnek tb-t, dobják a kórház mögé, esetleg egy tüdőgyulladásba haljanak bele, stb. Ekkor jogos a felvetésed, hogy mindenki csak azt kapja amiért meg tud fizetni. Én személy szerint nem támogatom ezt a rendszert.


A másik, hogy nem lehet az embert szabályokkal megölni. Mert lesz benne életösztön, és élni akar. Így is úgy is vizet és élelmet fog szerezni, akármi a törvény. Viszont ha ennyire perifériára szorítod, teljes elkeseredettségében, és kilátástalanságában nem fog mérlegelni. Nem lesz vesztenivalója. Ezt ugyanúgy a társadalom szívja meg. Te, a fiad, a lányod, a családod, a tulajdonod, stb.


Emiatt kb azon vagyok, hogy fizetek vmi szolidaritási alapot, csak tartsák őket olyan szinten, ami élhető, csak ne kelljen rettegni, hogy én leszek az az áldozat, akiből megélnek holnap. És tényleg minimális szintre gondolok, mielőtt elkapatnátok magatokat.

2013. aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az van, hogy istenként tisztelik a cigányaikat és ugye az istenekért ki kell állni és harcolni kell értük.


Tudod, csak a szokásos...

2013. aug. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Komplikato ***** válasza:
93%

A kérdésre nehéz válaszolni. A közterületi ÍVÓVÍZ kutak azért vannak elvileg mindenhol, mert az életben maradás legalapabb feltétele a légzés után az ívóvíz, a kaja csak ezután jön. A kút elzárásnál arra hivatkoztak, hogy a vízkorlátozás 4 hónapja tart, ehhez képest még is csak most 40-41 fokban ért el a sajtóig, ezért azt gondolom az érintettek közül valaki hazudik mint a vízfolyás.

Az ingyen elszúrt ivóvízért, minden cseppért kár. És nem, NEM anyagi okokból, hanem mert értékes. Ellenben megnézném amikor a fenti korlátozást támogató arcok Budapest belvárosában rászólnak a jól szituált szülőkre, hogy lehet a gyereknek nem kéne 5 köbméter vizet juttatnia a homokozóba az IVÓVÍZ kútból. Van egy gyanúm, hogy őket konzekvensen nem bántanák, ahogy a pór rendőr a BMW-s, Mercédeszes "vállalkozókat" nem cseszteti. Egyenlők és egyenlőbbek.


Röviden ivóvíz korlátozása 40 fok melegben az anti humanizmus legalja. Ivóvizet pazarolni 40 fokban szintén gáz.


Téma megítélésének mi a halál köze a "balliberálisokhoz" bármit is jelentsen?

2013. aug. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Korlátozzák, és nem elzárják - azért ez így teljes. Az tényleg fura, ha ebben a hőségriadóban korlátozzák a vízfogyasztást.

Azért ezzel kapcsolatban egy személyes tapasztalat engedtessék meg: osztályfőnökként egy olyan cigány családnál jártam családlátogatáson, ahol már hetek óta nem volt víz, mert elfagyott a vezeték. A magjavíttatásra nem volt pénz, a polg.mesteri hivatal pedig nem adott pénzt a megjavíttatásra. Ezt mind az anyuka keseregte el nekem. Na most ugyanezt az anyukát láttam nem sokkal ez előtt a boltban tél közepén paprikát, paradicsomot vásárolni. Én nem engedhettem meg magamnak ezt a luxust, ő - úgy látszik - igen. A víz nem volt olyan fontos.

2013. aug. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!