Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ekkora a hiszti a...

Miért ekkora a hiszti a hajléktalanokat érintő törvénytervezet körül?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem, miért ekkora cucc ez, hogy már az AlJazeera is erről ír.


Csak egyes területekről lennének kitiltva a hajléktalanok, mert azért csak nem jó pisiben és mocsokban közlekedni az átlagembernek, nem beszélve a többi veszélyről: ittas beszólogatások, fertőzésveszély, stb.

Egy csomó helyen ugyanúgy élhetnének tovább. Azt is elfelejtik hogy most adtak át azt hiszem egy 800 férőhelyes menedékházat, de más menedékház vezető is lenyilatkozta, hogy bőven van hely náluk (én neki hiszek).


Az sem igaz, hogy ezzel mennyire sújtja őket, hiszen tudtommal maga a koldulás már évek óta tilos.


Szóval mi is a probléma ezzel?



2013. okt. 2. 08:24
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:

Velem nem is kell vitába szállni.

Van/volt a fővárosban is elég erre a célra is hasznosítható ingatlan. Ott van pl a régi szovjet katonai kórház. Kis átalakítással, simán el lehetett volna ott is helyezni pár száz embert. Csinálni nekik valami használható állami programot, hogy munkára foghatóak legyenek és máris néhány száz emberrel csökkent az utcán élők létszáma ( persze ez akkor lett volna aktuális, mielőtt a fent említett helyet szét nem lopták ).


Még a napi élelmezést is meg lehetne oldali valami állami támogatással. Nem mondom, hogy ez a tuti ötlet, de még mindig jobb mint a kifogás keresés, hogy ezért meg azért nem jó nekik. Aki "akar", annak lehetne lehetőséget teremteni...

2013. okt. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
"Martin Niemöller német lelkipásztor szavai: „Amikor elvitték a kommunistákat, nem szóltam, mert nem voltam kommunista. Amikor elvitték a szakszervezetiseket, nem szóltam, mert nem voltam tagja a szakszervezetnek. Amikor elvitték a zsidókat, nem szóltam, mert nem voltam zsidó. Amikor elvitték a katolikusokat, nem szóltam, mert protestáns vagyok. Aztán eljöttek értem, de már nem maradt senki, aki szólhatott volna.”"
2013. okt. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 A kérdező kommentje:

Azóta is tele vannak csúsztatásokkal a szalagcímek:


Pl. "büntetik ha valaki hajléktalan"


Baromira nem azt büntetik, hogy hajléktalan, hanem azt ha az aluljáróban a pisiben, a mocsokban fetreng és közbe odakurjant, hogy adjál már egy kis aprót! Mert nem minden hajléktalan egyforma, van, amelyik elmegy az ingyenes fürdőhelyekre, szállásokra, újságot árul, és vannak a fent részletezett alkesz formák.

2013. okt. 2. 13:14
 24/58 Andizsuzsi ***** válasza:
80%

"Baromira nem azt büntetik, hogy hajléktalan, hanem azt ha az aluljáróban a pisiben, a mocsokban fetreng és közbe odakurjant, hogy adjál már egy kis aprót!"


Ebben nagyon tévedsz kedves kérdező! A közterületen való életvitelszerű tartózkodást büntetik, pisilés, kurjongatás és fetrengés nélkül is. Az erdei kunyhóépítést azonnali elzárással, pl.

2013. okt. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 Macungo ***** válasza:

Tisztelt Hölgyek és Urak!


Ha ebben az országban a demokrácia valóban sérűl és sok ember jogát tiporják majd meg valóóóóóóban és nem egy kisebbség érzi magát "kényelmetlenül" kivételesen a többség érdekében akkor neaggódjatok lesz az utszán tömeg és Orbánt is elzavarják majd...


De mivel senkinek nincs igazán gondja a jelen történésekkel nincs számottevő tömeg a kormány ellen, maximum mellettel...

2013. okt. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
61%

Én tökéletesen egyetértek a kérdezővel, sőt, további javaslataim is vannak:


1. Aki az utcán szellent, büntessék 2-5 évig terjedő szabadságvesztéssel.


2. Kisgyerekek is csak a számukra kijelölt helyeken tartózkodhassanak, mert hangosak és mindennek nekimennek.


3. A ronda és megbotránkoztatóan öltöző embereket vigye el a divatkommandó, nevelje őket igényességre, akinek meg egyszerűen csúnya a feje és nem tehet róla, az kapjon életfogytiglant.


4. Aki fokhagymát evett, kapjon 3 nap elzárást.


5. Végül aki bármilyen fertőző betegségben szenved, csak a számára kijelölt karanténban tartózkodhasson.

2013. okt. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:

"Csak egyes területekről lennének kitiltva a hajléktalanok" most még

és ki a hajléktalan? akire ránézésre azt mondják?

és szabad mozgás joga?


holnap mi lesz? KMK?


az baj ezzel az egésszel hogy megint a szegényeket ba szogatják, mert őket a legkényelmesebb

2013. okt. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:

de büntetik

csináltak erre egy kisérletet jogvédők


egy fazon beöltözött hajléktalannak, és kifeküdt egy padra a VIII. kerületben egy parkban. pár órán belül ott voltak a nyakán a rendőrök, és le is tartóztatták

ugyanezt később megtette öltönyben, senki nem zargatta

2013. okt. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:

Ja, nehogy már a r*hadékja kunyhóban lakjon, amin önmaga épített. Nálunk remetének sem mehetsz el aki egy barlangban él. Vagy hippiként az erdőben. itt minden az államé. az erdő, minden.


de pl. nem lehet lomtalanításkor túrkálni sem, sokan élnek belőle, most már bűncselekmény, lopás bármit elvenni, mert amit kitettél az is az államé.

2013. okt. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:

Az van, hogy az önmaga alá fosó, húgyszagú részeg gusztustalan állatokat én is kirugdostatnám a belvárosból, de nem azért mert hajléktalan, hanem mert olyan amilyen, nem való emberek közé.

Viszont ne azért tíltsanak ki valakit mert szegény és nincs hol laknia, hanem ha ilyen. A probléma az, hogy a törvény kollektívre sikeredett.

2013. okt. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!