Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja a baloldalnak a...

Mi a baja a baloldalnak a turulszobrokkal?

Figyelt kérdés

Nem önkényuralmi jelkép. De pl. Kádár sírján idén nov. 1-én vörös csillagos koszorú volt. Márpedig a magyar törvényekg szerint is a vörös csillag tiltott önkényuralmi jelvény.

A turul pedig a magyar eredetmondák mitologikus madara. Kézai Simon szerint Attilától Géza fejedelem idejéig a koronás fejű turul volt a magyarság hadi jelvénye.


2009. nov. 5. 09:56
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
82%

Tipikus, tipikus, ha valaki felhozza hogy Jézust is a zsidók ölték meg, valaki rögtön előjön azzal, hogy "de Jézus is zsidó volt"....unalmas már egy kicsit.

1. Mit változtat a tényen ha zsidó volt? Akkor talán nem is ölték meg? Akkor már nem is bűn?

2. Jézus zsidó származására annyi bizonyíték van, mintha én kijelenteném, hogy Dzsingisz kánnak márpedig 3 anyajegye volt a fenekén. Bizonyíték? Hiteles forrás? De ebbe ne menjünk bele. Mindenesetre a zsidók nem nagyon gondolták úgy soha, hogy Jézus közülük származott volna. Galileai lévén idegen volt, (Galilea = gójok földje).

És most már előre látom, hogy rögtön le leszek oltva, ezért írom le, ezt megelőzendő: nem, nem hiszek a párthus Jézusban sem! Furcsa, hogy ezen vitatkoznak, zsidó volt-e vagy sem, amit az Újszövetség 2 szóval leír: emberré lett! Nem azt írja hogy zsidóvá lett, nem azt hogy párthussá, hanem emberré, és pontosan ennyi fedi az igazságot!

Arról meg már ne is beszéljünk, hogy egy olyan végtelen fogalmat, mint Isten, Istenfiú miért is akarnánk begyömöszölni egy olyan nagyon is véges emberi fogalomba, mint "faj"? Kinek az érdeke volna ez? Na erre már lennének tippeim, csak nem szabad mondani, mert az akkor megint "antiszemitizmus". Ami megint érdekes fogalom, mert a zsidók sem tiszta szemiták, hanem néger-szemita-előázsiai-hettita korcsok (csak erről nem szívesen beszélnek), na de ez már tényleg más téma....

2009. nov. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
75%

"Szép érv.

Csak az a kár, hogy ilyenkor mindig elfelejtitek, hogy Jézus is zsidó volt..."


na mi van most hírtelen mégis számít ki zsidó ki nem?

amúgy én írtam Jézusról és a dávid csillagról

ugyan is a dávidcsillag is jelkép és valamit jelképez

ennyi erővel be lehetne tiltani nem? mit szólnának a zsidók vajon?

hol élsz a 10 sz ban?

Jézus elárulom pontosan 0 ban élt tehát az 1. században a keresztény naptár szerint ugyanis tőle kezdődik az idő számítás

vagy nem? ha valaki jobban tudja az írjon...


amúgy a 10 sz jó hogy témánál vagyunk aki a "holokausztól" beszél annak azt mondjuk ezek szerint mi van hol élsz a 20 században?


elárulok 1 titkot ez már megint 1 nagy büdös kettős mérce...

hol van az igazság sehol

2009. nov. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
64%

és most látom szépen le lettem pontozva 31% állok most nemsokára 0-án leszek nézzétek meg

vajon kik pontoznak le? -.-

én írtam 3. oldal 13:53 14:01

mind 2 válasz 31% milyen érdekes... van itt 3-4 érzékenyebb zsidó úgy látszik ^.-


ennyit erről a turult tiltsuk be az oké

a dávid csillag az tabu

zsidó háborús bűntettek népirtások az is tabu

Jézus is tabu

én meg most mivel felhoztam náci vagyok... ez a jó


nesze itt az igazság --> a zsidó igazság ^.^

2009. nov. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
57%

"A holokamu emlékművet mikor bontják el?"


3. oldal 0% on állt én felpontoztam most 17%... én szembe megyek az árral most ki derül ki tart velem pontozzátok fel

de szerintem úgyse fogja senki gyávák vagytok ^^

és belenyugodtak ebbe az igazságtalanságba kettős mércébe

2009. nov. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
61%

Érzékenyek a zsidók: Tényleg, miért is? A gázkamrák, a deportálások, tömeges legyilkolásuk miatt. Az, hogy ember embernek a farkasa lehet, miért nem bánt itt senkit? Ráadásul nagyon is elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől.

Tehát: engem nem zavar a turulszobor. A sok sötét, homályban gondolkodó zavar, akik az utcán harsogva üvöltik vélt igazságukat és zsidóznak, cigányoznak, mindegy, hogy foci meccsen vannak, vagy bárhol. Ez van, ilyen világot élünk..

2009. nov. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
81%

Ha azt mondjátok a turulról a nácizmus jut eszetekbe, akkor miért sértődtök meg, ha a dávid-csillag a palesztin gyerekek gyilkolására emlékeztet másokat?

Ha azt mondjátok zavar az Árpád-sávos zászló miért nem veszitek a fáradságot, hogy meg nézzétek a nyilasok zászlaját? Az nem Árpád-sávos volt.

Ha hisztiztek a holocaust miatt, miért nem sírtok az ÁHV áldozataiért? Talán mert a ávosok és parancsnokaik többsége zsidó volt?

Rosenfeld Mátyás, Eisenberger Benjamin mond nektek valamit?

Talán nézzétek meg a Terror Házában a szégyen falát és kérdezzétek meg Pető Ivánotokat és Bauer Tamásotokat, hogy látnak-e ismerősöket ott, esetleg vérszerinti rokonokat is?

Vagy kutakodjatok Horn Gyula múltjában, esetleg Zoltai Gusztávot is megkérdezhetitek viselt-e pufajkát?

Ti beszéltek a toleranciáról? Ti akik csak gyalázkodni, mocskolódni tudtok?

2009. nov. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
77%

"Érzékenyek a zsidók: Tényleg, miért is? A gázkamrák, a deportálások, tömeges legyilkolásuk miatt."


igen? nálunk mikor a tatár jött és legyilkolta a lakosság 50% az mi? nem reklámozzák a Tv be a Duna parton sincsenek szobrok...

„második honalapító”-nak is nevezett IV. Béla mond valamit nektek?

és mivel elpusztult 50% lakosság itt jöttek be a Szlovákok Románok Szerbek tömegesen

itt készítették elő Trianont

erre rájött még a Török háború Habsburgok utána az I. Vh majd Trianon

több 10 20 30 millió magyar halt meg a háborúkban vagy került a határon túlra

nesze nem kell itt messzire menni

kérdem én a zsidók megemlékeznek rólunk? Még mi magunk se emlékezünk meg saját magunkról... a gimnáziumba is csak annyit mondanak meghalt az ország 50%-a ÉS ENNYI?

vagy csak a holokauszt holokauszt?

és más népekkel is megtörténtek hasonló véres szörnyűségek... róluk vagy rólunk miért nincs megemlékezés???

b+

ne gyere nekem a gázkamrákkal ezek után...

2009. nov. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
44%
Nem a turulal mint jelképpel van baj hanem hogy komoly pénzekért engedély akkarták felállitani.
2009. nov. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
53%

Én nevetségesnek tartom, hogy egy nemzeti jelképet egyáltalán betiltsanak. Oké, volt pár rossz hónap amikor idióták használták fel. De azon kívül még valami? Nem volt. Akkor meg? Ilyen alalpon tiltsuk be a magyar zászlót is, mert azon 56-ban és előtte is volt egy nem kívánatos dolog (kommunista pepecs), csakúgy mint az árpád-sávoson a nyilaskereszt.

Holokauszt:

Sokan mondják Trianon kapcsán, hogy ne hátrafelé nézzünk hanem előre, és Trianont felejtsük szépen el. Akkor a véleményem ugyan ez a holokausztról is. Ha ennyire szörnyű volt, akkor minek felhánytorgatni? Rólunk ki emlékezik meg, mondjuk a tataárjárás vagy a törökvész kapcsán? Milliónyi magyar hagyta ott a fogát...

2009. nov. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
53%

"Rólunk ki emlékezik meg, mondjuk a tataárjárás vagy a törökvész kapcsán? Milliónyi magyar hagyta ott a fogát...

"


én már az előbb is ezt mondtam/kérdeztem

ki emlékezik meg rólunk?:/

2009. nov. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!