Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja a baloldalnak a...

Mi a baja a baloldalnak a turulszobrokkal?

Figyelt kérdés

Nem önkényuralmi jelkép. De pl. Kádár sírján idén nov. 1-én vörös csillagos koszorú volt. Márpedig a magyar törvényekg szerint is a vörös csillag tiltott önkényuralmi jelvény.

A turul pedig a magyar eredetmondák mitologikus madara. Kézai Simon szerint Attilától Géza fejedelem idejéig a koronás fejű turul volt a magyarság hadi jelvénye.


2009. nov. 5. 09:56
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
87%

nem is fogják, csak egy rakás büntetést fog fizetni.


majd ha a turul szobrot elbontják, akkor esetleg beszélhetünk arról is... :)

2009. nov. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
73%
Én igazából azt nem értem, hogy miért csak egy adott korszak ugrik be az embereknek a Turulról? Már jóval előbb is létezett, jön egy háború, és erre be akarják tiltani. Ilyen alapon tiltsuk be a magyar zászlót is, mert azt meg a kommunisták is használták.
2009. nov. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
78%
Tiltsuk be a bakancsot is, mert abba meg a náczikok jártak! és ez félelmet kelt! Szandált mindenkinek - főleg télen!
2009. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
95%

Megértem a felháborodásotokat, de milyen alapon vártok el toleranciát a ti nézőpontotokkal szemben, ha ti sem vagytok toleránsak mások nézőpontjával szemben?


A jelképek nem mindig azt jelentik, amit korábban jelentettek. Az indiai nap-szimbólum egy tök jó kis szimbólum volt, amíg a nácik horogkeresztjeként nem vált ismerté a világon. A vörös csillag se tűnne durvának, ha az értelmezésébe nem íródott volna bele a több mint fél évszázados kommunizmus. A jelképek folyton újraíródnak abban az értelemben, ahogy új és új jelentések tapadnak rá. Amikor Orbán Viktor bejelentette, hogy aki vele van, az tegye ki a kokárdát, akkor a közös kokárdánkból Orbán Viktor kokárdája lett, és sokan emiatt nem tették ki. A jelképek így működnek.


A turulmadár egy tök korrekt nemzeti jelkép lenne, ha az értelmezésébe nem íródott volna bele, hogy a nyilasok is a jelképükként kezelték, hogy minden magyar náci a zászlójára tűzte. Ez egy nagyon szomorú dolog, de a turullal is az történt, mint az indiaiak horogkeresztjével, csak kicsiben, itthon. Ezért zavarja az embereket. Persze vannak, akik túlzottan mozdulnak erre a dologra, én is látom, de nektek azt is tudomásul kell venni, ha valaki tiltakozik ez ellen a jelképp ellen.


Az én véleményem személyesen az, hogy több mint ezer éves a történelmünk, bizonyára lehetne találni olyan nemzeti szimbólumot is, amit a nyilasok nem lobogtattak. Csak keresni kéne, pontosabban "akarni keresni"...

2009. nov. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kell belemagyarázni,h mi ivódott bele a turul jelképbe. Volt egy fasizta nyilas mozgalom, még jó, hogy egy ősi magyar jelképet választ magának....

A német nemzetszocializmus időszakában a német címerben volt a birodalmi sas, alatta a horogkereszttel, eléggé beleivódhatott az emberek tudatába ez a kép. Mégis máig németország címerében ott a birodalmi sas. És nem azért, mert akik ez ellen tehetnek esetleg nácik, vagy ilyesmi, egyszerűen az antik korban a sast az istenek küldöttjének tekintették és emiatt lehet ott ma is a sas. Ha a németeknek azt mondanák, hogy ez egy félelmetes korszakot idéz, akkor kikergetnék az embert, pártot az országukból......

Csak sajnos a magyar népbe már nagyon jól bele van nevelve, hogy ne is foglalkozzon ilyenekkel, he is gondolkodjon és ne is tudja, honnan jött, mert az kit érdekel?? Inkább éljen szdsz-liberális elvek szerint....


Köszönöm a válaszokat, még várok többet is!

2009. nov. 6. 08:47
 16/47 anonim ***** válasza:
52%

Ha egy több évszázados nemzeti jelképet valaki a saját céljaira használt fel ("koszossá tett") akkor mit tegyünk?

Igen, a turul kérdése kapcsán eszembe jutott egy találós kérdés: Ha neked koszos lesz az inged akkor kidobod a kukába vagy inkább kimosod? Mert én inkább kimosnám. Hiszen jóformán semmit sem használhatnánk, ilyen alapon, hiszen minden jelkép köthető máshoz is. (Kasza=kaszáskeresztesek; nyíl=nyilaskeresztesek; stb.,).

2009. nov. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
75%
sajnos nem minden foltot lehet kimosni. van amikor kénytelen kidobni az ember az inget.
2009. nov. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
70%
Valljuk meg őszintén, ha tehetné a Jobbik és a gárda, ő is a nyilaskerezstet használná, de mivel ez tilos , így olyan jelképet keresnek, amely mögött ugyanaz az eszme húzódik meg, mindenki tudja mire gondolnak, de nem tilos. Magyarán ezzel a jogszabályok kijátszása történik, semmi más. Ezekután ne várja senki, hogy én a turult, vagy az árpádsávos zászlót elfogadjam. Ennyi erővel használhatná a magyar szélsőjobb jelképként akár a koronázási kardot, vagy az országalmát, esetleg a szent jobbot, kezében a karddal, vagy mit utdom én, de nem azt választották... Na vajon miért?
2009. nov. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
60%
A Jobbik azért nem használja a nyilaskeresztet, mert nem hungarista ideológia áll mögötte. Nem ugyanaz az ideológia.
2009. nov. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
92%
Hát ez érdekes engem éppen ezen az oldlaon oktatott ki egy gárdista a múltkor a hungarista ideológiáról. Akkor talán el kéne dönteni mi is ez az egész.
2009. nov. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!