Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja a baloldalnak a...

Mi a baja a baloldalnak a turulszobrokkal?

Figyelt kérdés

Nem önkényuralmi jelkép. De pl. Kádár sírján idén nov. 1-én vörös csillagos koszorú volt. Márpedig a magyar törvényekg szerint is a vörös csillag tiltott önkényuralmi jelvény.

A turul pedig a magyar eredetmondák mitologikus madara. Kézai Simon szerint Attilától Géza fejedelem idejéig a koronás fejű turul volt a magyarság hadi jelvénye.


2009. nov. 5. 09:56
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
72%
0014: Veled értek egyet: "A jelképek nem mindig azt jelentik, amit korábban jelentettek." Akik ennyire nem akarják megérteni ezt a turulmadár-dolgot, azoktól megkérdezném, mit mondanának rólam, ha azt állítanám, hogy azért lobogtatom a vörös zászlót, mert az a kedvenc színem? És azért éneklem az Internacionálét, mert szerintem annál szebb zene a világon nincs? Pufajkát meg azért hordok, mert baromira fázós vagyok! Nem kiáltanának ki egyből kommunistának? Dehogynem! Éppen ezért kell tisztában lenni a jelképekkel és jelentésükkel! Ez a véleményem az Árpád sávos zászlóról is: igenis náci jelkép, mert a nyilasok használták.
2009. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
30%
A holokamu emlékművet mikor bontják el?
2009. nov. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
50%

Előző hozzászóló:

Remélem előbb bontják le a házadat.

2009. nov. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
48%
17.27: Tudsz te egyáltalán valamit a holokausztról? Vagy csak a szokásos nyálfröcsögéses gyűlölet beszél belőled? Pont az ilyenek miatt, mint amilyen te vagy, van szükség az emlékművekre. És pont az ilyenek miatt őrzök (őrzünk) meg minden dokumentumot, ami ezzel kapcsolatos! Ja, és csatlakozom az előttem szólóhoz!
2009. nov. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

szerintem hagyjuk ki a turul-témából a holokausztot...

köszi

2009. nov. 8. 12:40
 26/47 anonim ***** válasza:
55%

de jó ez a kérdés is, van 2-3 liberális és ossza az észt

én nem vagyok nyilas de csak azért is kitenném a nyilas zászlót hogy nekik csak azért is eszükbe jussanak azok az idők

sőt egy 15 tonnás turulszobrot rádobnék a házukra ha tehetném


utálom az ilyen embereket

mert 2 3 ember belemagyarázza hogy jaaj minket a nyilasokra emlékeztet jaaj jaaaj

és végig kell nézni több 100 embernek hogy lebontják azt a szép szobrot 2 3 ember agymenése miatt

2009. nov. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
55%

ja igen tüntessék el a dávidcsillagot mert engem arra emlékeztet hogy a zsidók különös kegyetlenséggel tömegesen elkövetett kínzást majd emberölést követtek el több rendbeli erőszakkal

nevezetesen megkínozták és megölték Jézust... engem erre emlékeztet a dávidcsillag szeretném ha az Izraeli zászlóról és a zsinagógákból lekerülne

majd szeretném ha a Izraeli kormány hivatalosan bocsánatot kérne a gyilkosság miatt

köszönöm

2009. nov. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
0%

"nevezetesen megkínozták és megölték Jézust..."


Szép érv.

Csak az a kár, hogy ilyenkor mindig elfelejtitek, hogy Jézus is zsidó volt...

2009. nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
0%
Megölték Jézust:::))) Hol élsz te a 10. században???
2009. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

Nem tudom,mennyiben változtat az, h Jézus is zsidó volt azon a tényen, hogy a zsidók megölték Jézust ,de szerintem egyáltalán nem!

És persze az is furcsa, hogy a zsidóknak eszükbe nem jut emiatt a történelmi tény miatt bocsánatot kérni.


Az utolsó hozzászólót pedig nem értem, hogy minek örül, és hogy mi köze a 10. századnak a témához...

2009. nov. 8. 20:05
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!