Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a kettős...

Mi a véleményetek a kettős állampolgárságról?

Figyelt kérdés
Nekem két problémán van vele amiért most meg fogom kapni, hogy zsidó liberális komcsi vagyok:) Az egyik bajom hogy 2004ben az ország már döntött ebben a kérdésben. Erre pár évvel később egy ember felül bírálta 3 millió ember döntését. A másik problémám a szavazati jog. Miért dönthet a sorsomról egy másik országban élő ember? Vagy hogyan tudna egy olyan ember megfelelően dönteni mikor nem itt él?
2013. szept. 18. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

A kettős állampolgárság intézménye egy jó és hasznos, emiatt támogatandó intézmény. Ez ellen szerintem a legtöbb embernek nincsen ellenvetése.


Az, hogy ez választójogot is jelent, már problémásabb, ezzel én sem értek egyet.


(én pl. német-magyar állampolgár vagyok, és szavazhatnék is a német választásokon, de nem fogok, mert itt élek)

2013. szept. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem jó dolog, nekem is hasznos lenne.


Én osztrák állampolgár vagyok, de Ausztria törvényei kissé merevek ilyen tekintetben.Bizonyos eseteknél engedélyezik a kettős állampolgárságot, de az én esetemben nem.

Ha felvenném a magyart akkor elveszteném az osztrákot.


Én mondjuk hol itt lakok hol ott, bár az utóbbi időben Magyarországon.

2013. szept. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%

„egyik bajom hogy 2004ben az ország már döntött ebben a kérdésben”

Nem a kettős-állampolgárság kérdésében döntött az ország, hanem a határon túli magyarok kedvezményes honosítása ügyében. Kettős állampolgárság már tök régóta része a magyar jogrendnek. Unokatesóm 1982es születésű és születése pillanatában már két ország állampolgára volt (apja külföldi, anyja magyar).


„A másik problémám a szavazati jog” – A szavazati jog nem feltétlen az állampolgárság része. Új-Zélandon pl az állandó letelepedési engedéllyel rendelkezők (de még nem új-zélandi állampolgárok) is szavazhatnak a parlamenti választásokon. De nálunk sem kell lenni állampolgárnak, hogy szavaz (vagy épp téged válasszanak meg). EU-s választáson, és az önkormányzatin bármelyik itt élő EUs állampolgár szavazhat és őt is választhatják. Adott esetben, lehet egy lett állampolgárságú magyarországi polgármester, vagy egy dán állampolgár magyarországi EUs képviselő.

Más kérdés, hogy a magyar politika összekapcsolta a két kérdést (állampolgárság+szavazati jog)


A véleményem pedig a kettős-állampolgárságról az, hogy 2013ban megértem ha valakinek két állampolgársága van. Abszolút alapjognak tartom. Nem ördögtől való, hogy valaki két országhoz lojális, két nemzethet valónak érzi magát.

2013. szept. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Ozmium42 ***** válasza:
26%

Üdv!


Pontokban felsorolom az én meglátásaimat.


1. A földrajzi helyzet nem igazán tényező abban, hogy a csonka magyarországi politikai helyzetről ki mennyire értesült. Lássuk be, hogy a belföldi, szavazati jogával élők többségének halvány lila gőze sincs, azt se tudja, mit csinál. Ellenben van Internet, és információ szabad áramlása, utána lehet nézni mindennek. Végül pedig fogalmam sincs, hogy a pártokra való szavazásnál (a politikába való érdemi beleszólás kizárólagos módja) mi számít "helyes" döntésnek, és mitől "helyesebb" egy belföldi állampolgár voksa egy betanított majoménál (horribile dictu, egy pár kilométerrel arrébb élő magyar emberénél!).


2. Bár itt nem láttam, de tudom, hogy sokan azt kritizálták, hogy a kettős állampolgárok nem ebbe az országba fizetnek adót. Tudni kell, hogy az adófizetés, és a szavazati jog között semmi összefüggés nincs, vagyis nem a befizetett adó fejében kapjuk a szavazati jogot. Ha ez így lenne, belföldön sem szavazhatna egy csomó adókerülő, illetve persze azok is, akiknek még nem kell adózniuk (felsőoktatásban részt vevők például). Tehát ez sem tényező.


3. A magyar nemzet egyedi történelmi sajátossága, hogy a határon túl élő nemzettestvéreink nem önszántukból kerültek a határ másik oldalára, és eredeti magyar állampolgárságukról, vele szavazati jogukról sem önként mondtak le. Ez nekik tehát jogos követelésük, ami feltétlenül, és minden zokszó nélkül jár nekik.

2013. szept. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Felvidéki vagyok és örülök a kettős állampolgárságomnak. Az már egy másik dolog, hogy a Fidesz csak azért adta nekem ezt , hogy könnyen, kiskapuk használatával belenyúljon a szavazatokba. Nincs ötvenes IQ-m, úgyhogy ezt látom. Ez van, már nincs mit tenni.
2013. szept. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3%
Az a véleményem, hogy el kell törölni.
2013. szept. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3%

"Ha felvenném a magyart akkor elveszteném az osztrákot. "


Ez így a helyes.

2013. szept. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

"Az már egy másik dolog, hogy a Fidesz csak azért adta nekem ezt , hogy könnyen, kiskapuk használatával belenyúljon a "

Ugyan ezt az MSZP is megtehette volna , de ők nem tartották annyira Fontosnak azt a 2 - 4 millió embert , a Fidesz tudta hogy szavazások nem lessz 500 000 (talán 750 000) több magyar állampolgár , egy kis matek : 500 000 ember átlag életkora 70 év , 70 : 18 = ~4 , vagyis 3\4 e , akkor már ~ 360 000 , azoknak nagyjából fele , vagy még több nem fog szavazni , de minimum 50% mivel levéllel kell kindlodni , és rengetegen azt mondják hogy nem akarnak szavazni , vagy elhalasztják , vagy egyszerűen nincs lehetőségük vagy lusták hozzá . Akkor már 180 000 szavazónk maradt , ezeknek mindent férre téve 20% ellenzékes . Vagyis 35 000 ~ , akkor már 145 000 ezer szavazó , most azért ne legyen 5 millió embernek lehetősége állampolgárságot kapni mert igazságtalan hogy 145 000 emberrel több lessz a Fidesz szavazója MAXIMUM , Ennyi ki jár nékik azért hogy ezt megvalósították , de ha tovább megyünk 10 000 000 : 145 000 = ~ 68 , vagyis minden 68 adok szavazó külhoni , 1,45 % . Ennyi ember nem sokról dönt , ha nem tévedek .

2013. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

AntRetardált


Én nem éppen erre gondoltam. Szó szerint úgy értem, hogy csalhatnak a szavazatokkal, mivel egy személy több ember szavazatát is bedobhatja az úrnába, csak tudnia kell, hogy kik vannak regisztrálva a szavazásra.

2013. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Biztos lesz felmérés hogy hányan szavaztak kűlföldről , ha 145 000 szavazatnál jóval több jön be akkor csalnak , de azt hogy külföldről hányan szavaztak abban már nem tudnak csalni , bejönnek a levelek , szavazás kérések , ezt pedig nem a Fidesz számolja meg ha jól tudom :D , ha lejár a szavazás majd meglátjuk , vicces is lenne ha adtak 500 000 állampolgárságot és ezek közűl 32 000 000 an szavaztak a Fideszre .
2013. szept. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!