Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a kettős...

ANDREA21 kérdése:

Ti mit gondoltok a kettős állampolgárságról?

Figyelt kérdés
hogyan viszonyultok a kettős állampolgárokhoz?
2012. ápr. 2. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Én nem gondolom,hogy az állampolgárság határozza meg az embert. Tehát nem ilyen mércével mérem a nagy tömeget. Egyébként rengeteg kérdést vet fel, de alapjaiban van ráció a kettős állampolgárságban.
2012. ápr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen világos számomra kérdésed. Arra lennél kíváncsi, hogy a kettős-állampolgárságról úgy általában mit gondolunk, vagy arra, hogy a kettős-állampolgárság magyarországi szabályozásáról és arról, hogy Magyarország hogyan és mi módon ad állampolgárságot a határainkon kívül élő magyar nemzetiségűeknek?


Általánosságban - mit intézményt - elfogadom a kettős-állampolgárságot. Szerintem a XXI. században – főleg a nyugati demokráciákban (ahova mi is tartozónak valljuk magunkat) – abszolút elfogadható, hogy valaki egyszerre legyen lojális az Egyesült Államokhoz és Magyarországhoz. De ezt akár egy magyar-román vagy magyar-szlovák relációban is ugyan úgy normálisnak tartom.


A magyar gyakorlattal is egyet tudok érteni. A határon túl élő magyar nemzetiségű honfitársaim (bele értve a nyugati magyarságot is) ugyan úgy jogosultak az állampolgárságra mint bármelyik másik magyar ember. Nem hiszem hogy az állampolgárságnak kizáró feltétele kell hogy legyen a területiség elve. A leszármazás elve szerintem ugyan olyan erős érv (ha nem erősebb).


Az viszont ahogy egyes határon túli, magyar állampolgárságot újonnan szerzett friss állampolgárok visszaélnek ezzel a lehetőséggel abszolút elitélőnek tartom és nagyon nem tetszik. Gondolok itt azokra a személyekre akik csupán egyes szociális juttatásokért cserébe állandólakcímet szereznek itt, holott továbbra is otthon, eredeti lakhelyükön élnek. Családi pótlékhoz folyósításához pl elég egy állandólakcím. Ha nyit egy bankszámlát és odakér akkor pedig minden hónapban kényelmesen le tudja venni (fizethet vele) éljen akár Szerbia, Románia stb bármely csücskében.

Vagy gondolok itt azokra az egyetemi hallgató határon túli diákokra, akik direkt úgy veszik fel a diákhitelt, hogy tudják végzésük után úgyis otthon akarnak dolgozni ezért hitel rajtuk behajtani nem tudja senki, így aztán sose fogják visszafizetni azt.

2012. ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kérdést azért tettem fel, mert én Ukrán állampolgár vagyok és szeretnék Magyarországra költözni családommal együtt, és jelenleg ez a legjobb, és legegyszerűbb megoldás. Csak kiváncsi voltam mit kondolnak majd így rólam(rólunk), hogyan fognak viszonyulni hozzánk a törzsgyökeres magyarok
2012. ápr. 2. 11:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyere! Magyar vagy, örömmel fogadunk. Az, hogy te Ukrajnában születtél, nem befolyásol semmit.
2012. ápr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan gyertek, senki nem fog megszólni ezért.
2012. ápr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, kedvesek vagytok!!! Nagyon jó, hogy ilyen emberek élnek Magyarországon!!!
2012. ápr. 2. 12:17
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, így már világos kérdésed. Az égvilágon semmi bajom nincs a kettős-állampolgárokkal. Engem nem nagyon foglalkoztatna, hogy valaki hol született. Budapesten e vagy épp Nagyszőlősön. Tök mindegy nekem. Ha megkapod, a te állampolgárságod is ugyanolyan lesz mint az enyém.

Ha jönni akarsz, hát csak gyere. Irány az ungvári vagy a beregszászi konzulátus (esetleg Kijev ha netalán arra laksz)! Menj be a papírjaiddal és kérd meg az állampolgárságot.

2012. ápr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!