Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A globális kapitalizmus...

A globális kapitalizmus fagyija visszanyal a fejlett nyugatnak? Az az mennyi idő kell Kínának hogy odaverjen az Európai autógyártásnak nehéziparnak is?

Figyelt kérdés

Talán kevesen tudják hogy Kína nem enged be autóipari és gépgyárakat gyárakat csak úgy hogy gyere. Csak azoknak zöld a lámpa akik vegyesvállalatot alapítanak.

Az az, ha egy adott alkatrészen egy luk 1mm errel arrébb van az már fejlesztés az az Kínai technológia is.

Ezt ki is használja Kína jól láthatóan.


A Japánoknak 50év kellett hogy a Toyota a világ legmegbízhatóbb autója nevet kiérdemelje.

Koreának már csak 30 év kellett hogy betörjön a nyugati piacokra és komoly részesedése legyen.

És vajon Kínának mennyi idő kell?

Hiszen minden eddiginél nagyobb a humán és a technológiai értékfelhalmozódás, és az áraikkal teljesen képtelenség a versenyt felvenni. Persze lehet vámokat kiróni, de ha Kína is ezt alkalmazza viszont akkor mi lesz?


[link]



2013. szept. 18. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Akár komolyan is lehetne venni a kérdést és írni rá egy normális választ, de mivel a rezidens megvilágosult szobaközgazdászunk írta ki, ezért talán inkább hagyjuk is.
2013. szept. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tilos ostobának lenni!

Avagy, te sem szereted ha valaki okosabb nálad?

2013. szept. 18. 09:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha a helyzet úgy hozza, néhány tollvonással Kínát is gyorsan tönkre lehet tenni.
2013. szept. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Szerintem, ha a helyzet úgy hozza, néhány tollvonással Kínát is gyorsan tönkre lehet tenni.



Még is, hogy?

2013. szept. 18. 09:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem nevezném semmilyen nyalásnak (mert az olyan, mintha most döbbentünk volna rá, hogy jé, ilyen is lehet?), hanem a világ fejlődési menetének. Vannak események, amelyek hatással vannak mindenkire. Ki így reagál, ki úgy. A férgese meg hullik. Néha van egy kis perturbáció, de azért a trend a természettörvények mentén halad akkor is, ha egyesek ezt nem szeretik észrevenni (éppen ettől vannak a perturbációk, mint most is).
2013. szept. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"kis perturbáció"


Ez nem egy kis hiba, hanem a komplett paradigma bedőlése!

Nem is értem hogy miként lehet ezt így benézni.

Az hogy fejlődés meg ismét csak relatív.

Nem nevezném fejlődésnek azt amikor a jelentős többség hatalmasat bukik valamin hogy a kisebbség valamelyest nyer és az igazi nyertesek csak marginális % ban kifejezhetőek.


Az az nem is kis zavar és nem is fejlődés az ami az elmúlt 10-15évben lejátszódott. Max egy erőltetett érdekérvényesítése a nagytőkének és egy elszabadult folyamat ami kezelhetetlenné válva hatalmas károkat okoz.

2013. szept. 18. 10:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Kína eléggé lassul amúgy mostanában, szóval nekem már 1-2 éve nincsenek ilyen aggodalmaim. Az autógyártás konkrét példáját nem ismerem...
2013. szept. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem ver oda, ahogy a japánoknak és a dél koreaiaknak sem sikerült, eddig ők vagy húsz éve nekifutottak a dolognak. Még az egyazon, szó szerint egyazon technológiát alkalmazó, ugyanúgy echte német autógyárnak a Volkswagennek és a Porschének is is hatvan év kellett hogy lefolytassák a német piacért folytatott kíméletlen harcukat. Még a harmadik évezred közepén sem lehetett megmondani, hogy ki is vásárol fel kit.

Meg persze botorság azt hinni, hogy a nyugat egy helyben toporog és ölbetett kézzel várja hogy leigázzák őket keletről.


Arról a marginális apróságról meg megint csak megfeledkezel, hogy Kína és nyugat nem 1v1-ben versenyzik mint egy harmadosztályú "szakkönyvekben" szokták egyesek feltételezni, a piacból részesednek a japán koreai és amerikai kocsik is dögivel csakhogy a fontosabb nem kontinentális országokat említsem. Már pedig a hibrid, kompakt kisautók gyártása nem éppen az olasz autócsodák műhelyére és nem is a német autógyárakra, de még a francia brit kollekcióra sem jellemző, tehát növeli is Kína az európai autógyártásban a részesedését annak korántsem biztos hogy Európa fog ráfizetni.


A lényeg a lényeg, rövid és középtávon gyökeres átrendeződést remélni botorság, már ennél realisztikusabb elképzelések is jó párszor csődöt mondtak.

2013. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!